سوال شریعت نژاد از وزیر نیرو درباره لایروبی بستر رودخانه ها با تشکیل کمیته بررسی مراعی ماند


چیت چیان وزیر نیرو برای پاسخ به سوال سه نفر از نمایندگان در کمیسیون انرژی حضور یافت و نمایندگان سوالات خود را مطرح کرده و وزیر به سوالات آنها پاسخ داد که دو سوال مراعی ماند و یکی از نمایندگان از سوال کننده از توضیحات وزیر قانع شد.

 

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه سوال پایانی به شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن،رامسر و عباس اباد مربوط می شد، افزود:سوال شریعت نژاد درباره برداشت شن و ماسه از رودخانه ها و لزوم لایروبی بستر رودخانه ها بود که وزیر توضیحاتی در خصوص اقدامات صورت گرفته ارائه کرد و در این موضوع نیز مقرر شد کمیته ای برای بررسی های کارشناسی تشکیل شود و نتایج را به کمیسیون ارائه کند.

 

شریعت نژاد در نطق میان دستور: تولید محصولات قابل رقابت در جهان نیازمند توجه به منابع داخلی است/ تعطیلی ثامن‌الحجج موجب ایجاد مشکلاتی برای مردم شده


به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شمس اله شریعت نژاد در نشست علنی امروز(چهارشنبه 10 شهریور) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با درود و سلام به امام  عصر(ع) و همچنین درود به ارواح شهدا و امام شهدا و آرزوی طول عمر پربرکت برای مقام معظم رهبری گفت: اکنون که در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز در قالب تنظیم برنامه ششم توسعه هستیم باید به توسعه اقتصادی، افزایش تولید، ایجاد اشتغال، ارتقاء رفاه و پیشرفت همه جانبه توجه شود و در این راه باید طرحی نو درانداخت.

 

نماینده مردم شریف تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تجربه برنامه های گذشته توسعه نشان داده که بسیاری از اهداف به صورت آرمانی بوده است که این موضوع باعث شد تحقق اهداف کم باشد.

تذکر کتبی شریعت نژاد به وزیر جهاد کشاورزی


اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 23تیرماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

 

شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن ، رامسر و عباس اباد  به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص توضیح علت عدم پرداخت مطالبات چای کاران که ناچار به فعالیت اجباری کشاورزی هستند و حق تغییر کاربری اراضی را نداشته که بابت تأخیر و دیرکرد مطالبات نیز مبلغی پرداخت نمی شود، تذکر داد.

گزارش تصویری نشست اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس


جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با حضور شریعت نژاد امروز (سه شنبه، 22تیرماه) برگزار شد.

تذکر کتبی شمس اله شریعت نژاد به وزیر محترم کشاورزی


به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد دهقان در نشست علنی امروز (دوشنبه 24 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. 

 

شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد به وزیر محترم کشاورزی درخصوص لزوم برخورد با تولیدکنندگان کودهای شیمیایی بی‌کیفیت تذکر داد.

شمس اله شریعت نژاد به عنوان رئیس کارگروه محیط زیست و آب مجلس تعیین شد


عضو کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از تشکیل کارگروه کشاورزی و هواشناسی و همچنین کارگروه محیط زیست و آب در کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد.

 

عباس پاپی زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص جلسه امروز کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اعضای کمیسیون در نشست امروز اخبار کشاورزی، آب و منابع طبیعی  کشور را بررسی کردند.

 

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی افزود: در نشست امروز کمیسیون، کارگروه کشاورزی و هواشناسی با مسئولیت بنده و همچنین کارگروه محیط زیست و آب با مسئولیت شمس اله شریعت نژاد در رابطه با بررسی پیشنهادات بودجه سال آتی تشکیل شد.

 

عضو کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پیشنهادهای نهایی نمایندگان مجلس در رابطه با بخش کشاورزی در بودجه سال 95 در کارگروه های کشاورزی و هواشناسی و همچنین کارگروه محیط زیست بررسی خواهد شد.

 

ستاری خبر داد؛ لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان و حامیان دولت استان مازندران


به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، رضا ستاری، با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی از تعیین برخی کاندیداها در چند حوزه این استان خبر داد.

عضو شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان گفت: در حوزه انتخابیه ساری آقایان محمد دامادی و علی اصغر یوسف‌نژاد در نظر گرفته شدند.

او افزود: همچنین در حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ اصلاح‌طلبان بر آقایان سیدهادی حسینی و عبدالله رضیان به اجماع رسیدند و در حوزه انتخابیه بابل، آقایان حسینعلی قاسم زاده و علی نجفی خوشرودی به عنوان گزینه‌های اصلی در نظر گرفته شدند.

ستاری به حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه اشاره و تصریح کرد در این حوزه‌ها آقای سید احمد میری قلعه‌سری به عنوان گزینه نهایی انتخاب شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار نیز آقای سیدابراهیم هاشم‌ورزی در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه در حوزه انتخابیه رامسر و تنکابن آقای شمس الله شریعت نژاد گزینه نهایی اصلاح‌طلبان است.

تذکر کتبی شمس اله شریعت نژاد به رئیس جمهور و وزیر کشور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی


شمس اله شریعت نژاد در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تذکر کتبی به رییس جمهور محترم خواستار توضیح علت تعطیلی معادن محدود غرب مازندران توسط سازمان محیط زیست و توضیح علت عدم تصویب صادرات کیوی و مرکبات مازاد داخلی به کشورهای متقاضی شد.
وی در تذکر به وزیر محترم کشور نیز خواستار تسریع در احداث پل های تخریب شده ناشی از سیل و جدیت برای مراقبت از پل های مستعد تخریب در شهرستان های تنکابن ٬عباس آباد و رامسر شد.

 

روز مجلس گرامی باد


۱۰ آذر سالروز شهادت آیت‌الله سید حسن مدرس روز مجلس شورای اسلامی بر همه دولت مردان گرامی باد. روابط عمومی و دفتر ارتباط مردمی دکترشریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در خانه ملت

سقوط پل‌ها در اثر برداشت بی رویه شن و ماسه/ انتقاد از تعطیلی دفتر تقسیمات کشوری در وزارت کشور


 عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید براینکه پل های ساخته شده در غرب استان مازندران یکی پس ازدیگری به جهت بی تدبیری و ناتوانی در جلوگیری از برداشت شن وماسه سقوط کرده است، گفت: تعطیلی دفتر تقسیمات کشوری در وزارت کشور موجب نارضایتی مردم را فراهم نموده است.

 


شمس الله شریعت نژاد در نشست علنی امروز یکشنبه ( 1 آذر ) مجلس شورای اسلامی درنطق میان دستورضمن محکومیت اقدامات تروریستی عوامل استکبار جهانی در فرانسه، لبنان و مالی ومحکومیت اقدامات تفرقه افکنانه آنها در کشورهای اسلامی و ضمن تشکر از سفر ریاست جمهوری به استان مازندران، گفت: حفاظت از منابع پایه ازجمله آب و خاک از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ادر حوزه وظایف حاکمیتی است.

نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی، افزود: اینکه چه میزان درانجام این مهم موفق عمل کردیم محتاج اندک تاملی به کاهش ظرفیت آبگیر سدهای ساخته شده و شدت فرسایش سالیانه خاک در کشور می باشد که حکایت از تقلیل پوشش گیاهی و ضعف شدید اقدامات کنترلی در حوزه مدیریت منابع طبیعی و مدیریت آبراه‌ها دارد.

وی ادامه داد: مصدایق روشن عدم مدیریت درحوزه مهندسی رودخانه ها در غرب استان مازندران به گونه ای است که پل های ساخته شده یکی پس از دیگری به جهت بی تدبیری و ناتوانی در جلوگیری از برداشت شن و ماسه و عدم انجام ریالی هزینه برای جلوگیری ازعمیق و عریض شدن رودخانه سقوط کرده است.

وی تاکید کرد: همه تذکرات اینجانب و مشاهدات از نزدیک مسئولان ملی و استانی خالی از فایده بوده و نکته جالب توجه اینکه برای مهار آب های رودخانه های پرآب منطقه کمترین اقدامی نیز نشده است، به طوری که تامین آب شرب مردم با حفرچاه هایی صورت می گیرد که منبع تامین آب کشاورزی مردم بوده و ازسلامت مناسبی برای شرب برخوردار نیست.

پرسش دکتر شریعت نژاد از وزیر اموراقتصادی و دارایی در کمیسیون اقتصادی این هفته


کمیسیون اقتصادی


روز دوشنبه علی طیب نیا وزیر اموراقتصادی و دارایی در کمیسیون اقتصادی حضور می یابد تا به پرسش های دکتر شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم شهرستان های رامسر ، تنکابن و عباس آباد، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه، سیدسعید زمانیان دهکردی نماینده مردم شهرکرد ، عبدالوحید فیاضی نماینده مردم نور، سالار مرادی نماینده مردم سنندج، علی کاییدی نماینده مردم پلدختر، جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت، عبدالرحمان رستمیان نماینده مردم دامغان، احمدعلی مقیمی نماینده مردم بهشهر و رمضانعلی سبحانی فر نماینده مردم سبزوار پاسخ دهد.

همچنین روز سه شنبه اعضای کمیسیون اقتصادی میهمان سازمان بورس و اوراق بهادار هستند تا عملکرد این سازمان را بررسی کنند.

گزارش تصویری حضور شریعت نژاد در نشست بررسی طرح دو فوریتی مربوط به برجامدر جلسه (یکشنبه 12 مهر) که با حضور دکتر علی لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی برگزار شد، طرح دو فوریتی مربوط به بررسی برجام مورد بحث قرار گرفت.

جلسه با خبرنگاران شهرستان عباس آباد+تصویر


شمس الله شریعت نژاد در نشست با خبرنگاران شهرستان عباس آباد در سالن کنفرانس آموزش وپرورش عباس آباد اظهار‌داشت: خبرنگاران جزء طیف روشن فکر جامعه هستند که با انگیزه، به‌موقع اطلاع رسانی کرده و هشدارهای لازم را به مردم و مسئولین می دهند.

وی در پاسخ به خبرنگاران درباره حضور در انتخابات دوره آینده مجلس گفت: در صحنه انتخابات آتی هم حضور خواهم داشت، اثر بخشی کار ما قطعا باید در دوره آینده بیشتر شود چون فرصت دو سال برای اثر گذاری کار نماینده مجلس فرصت کمی است.

شریعت نژاد:بیش از 75 درصد بودجه کشور در اختیار شرکت های دولتی است/ مزیت های ملی مورد توجه قرار نمی گیرد


عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی گفت: تاکید بر مشارکت مردم و مزیت های کشور دو اصل کلیدی سیاست های اقتصاد مقاومتی است اما بیش از 75 درصد بودجه کشور در اختیار شرکت های دولتی است و اقتصاد غیر رقابتی را رقم می زند و مزیت های ملی نیز متاسفانه چندان مورد توجه قرار نمی گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت شمس الله شریعت نژاد در نشست علنی امروز یکشنبه(31 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: برای تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان که در جهت دفاع از حقوق ملت ایران و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی تلاش می کنند آرزوی توفیق دارم.

انتخاب شریعت نژاد به عنوان نایب رئیس کمیسیون مشترک طرح ساماندهی خدمات رسانی به روستاهای کشور


در راستای اعمال مدیریت بهینه در روستاهای کشور طرحی با عنوان ساماندهی و خدمات رسانی به روستاهای کشور تهیه و در صحن علنی مجلس مقرر شد کمیسیون مشترکی با  عضویت 9 نماینده از کمیسیون کشاورزی و 9 نماینده از کمیسیون عمران و تعدادی از نمایندگان کمیسیون شوراها و امور داخلی  و کمیسیون اجتماعی تشکیل شود.این کمیسیون تشکیل و در حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا ابوترابی نایب رییس مجلس،هیئت رئیسه آن با رای اعضا انتخاب که شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد به عنوان نائب رئیس کمیسیون انتخاب شدند.

تذکر کتبی شریعت نژاد به وزیر راه و شهرسازی


عضو هیات رئیسه مجلس تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ‌حسین سبحانی نیا درجلسه علنی امروز (یکشنبه‌ 3 خرداد) تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

 

شمس اله شریعت‌نژاد نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس آباد به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توضیح علت عدم ایجاد اسکله‌های مختلف با مشارکت بخش خصوصی و عدم تعیین تکلیف کمربندی برخی شهرهای حوزه انتخابیه اش تذکر داد.

 

شریعت نژاد در تذکر شفاهی: وزارتخانه‌های اقتصادی دولت برنامه‌ای برای تأمین اشتغال و مسکن مردم ندارند


شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس با بیان اینکه وزارتخانه های اقتصادی دولت هیچ برنامه‌ای برای تامین اشتغال و مسکن مردم ندارند، گفت: عدم هماهنگی دستگاه‌های ملی، موجب عدم تحقق سیاست‌های توسعه‌ای شده است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شمس‌الله شریعت‌نژاد در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 22 اردیبهشت‌ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با تقدیر و تشکر از مصوبات دولت در حمایت از کشاورزان خسارت دیده ناشی از بارش برف در سال 92 گفت: قطعا وزیر اقتصاد باید در خصوص علت عدم همکاری بانک‌ها با مصوبات دولت و ابلاغیه رئیس کل بانک مرکزی در پرداخت تسهیلات 5 درصد پائین‌تر از نرخ مصوب شورای پول و اعتبار و امهال سه ساله وام‌های خسارت دیدگان ناشی از باران و برف پاسخگو باشد.

شریعت نژاد : ادغام سازمان محیط زیست با سازمان جنگل‌ها و مراتع حلال مشکلات نیست/ ضرورت توجه محیط زیست به طرح‌های کیفی


شمس اله شریعت نژاد عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منایع طبیعی مجلس درباره پیشنهاد ادغام سازمان محیط زیست با سازمان جنگل‌ها، گفت: با توجه به اینکه سازمان جنگل ها 83 درصد خاک کشور را داشته و یک سازمان وسیع، حاکمیتی و اجرایی است بر این اساس ادغام سازمان محیط زیست در آن به صلاح نیست.

 

شمس‌الله شریعت‌نژاد در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درخصوص موضوع تحقیق و تفحص ازسازمان محیط زیست، گفت: ازمدت ها پیش به دنبال تشکیل جلسه ای با رئیس سازمان محیط زیست درخصوص روشن شدن برخی ابهامات دراین سازمان هستیم تا شاید تحقیق و تفحص اجرایی نشود، اما هنوز این جلسه تشکیل نشده است.

سخنرانی دکتر لاریجانی در همایش یادواره شهدای شهرستان عباس آباد


رئیس مجلس شورای اسلامی هفته آینده جهت شرکت در همایش یادواره ی شهدای شهرستان های عباس آباد و  محمود آباد به مازندران سفر می کند.

 

شمس اله شریعت نژاد  با اعلام این خبر  گفت: علی لاریجانی پنجشنبه هفتم اسفند ماه در سفری یک روزه به شهرستان عباس آباد خواهد آمد و در همایش یادواره شهدای شهرستان عباس آباد سخنرانی خواهد کرد.

 

شمس اله شریعت نژاد در ادامه افزود: رئیس مجلس در این سفر یک روزه همچنین به محمود آباد خواهد رفت و در یادواره شهدای شهرستان محمود آباد نیز سخنرانی خواهد کرد.

اصلاح آیین نامه اجرایی زمین های بنیاد علوی


 

دکتر شمس الله شریعت نژاد :خوشبختانه مشکلات پیش روی مردم منطقه درباره زمین های بنیاد علوی با تایید دفتر مقام معظم رهبری و اصلاح آیین نامه اجرایی مرتفع شد.

"شمس الله شریعت نژاد" : با اصلاح این آیین نامه زمین های محدوده شهری و روستایی برای گرفتن سند مشکلات آن حل شد.

براساس این اصلاحیه، زمین های روستایی تا 400 متر مربع و زمین های شهری تا 250 متر مربع به صورت رایگان  و مابقی تا 10 درصد قیمت محاسبه می شود.

وی اظهار داشت:در استان مازندران بیشترین مشکل در این ارتباط در شهرستان رامسر بود.

وی با تقدیر فراوان  از همه کسانی که برای حل این مشکل عمومی کمک نمودند، بطور ویژه از دفتر مقام معظم رهبری، مهندس سعیدی کیا رییس بنیاد مستصفان انقلاب اسلامی ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی  تشکر نمود.