شریعت نژاد: ادعای واهی بنیاد علوی نسبت به مالکیت 200 روستا در رامسر/در غرب مازندران حتی یک مورد پروژه ملی نداریم


 

دکتر شریعت نژاد نماینده مردم شریف رامسر،تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در جمع رؤسای ادارات و اعضا شوراهای اسلامی شهر، بخش و روستا و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تنکابن افزود: در زمان رژیم گذشته، استکبار جهانی با حضور فیزیکی خود در ایران توانسته است از منابع ملی ما نهایت استفاده را ببرد.وی همچنین افزود:انقلاب اسلامی به ملت ایران در جهان آبرو داد و امروزه ایران جزء چهارمین کشور جهان در امر داشتن موشکهای دور برد می باشد.

 

شریعت نژاد در بخش دیگری از سخنان خود افزود:گرچه امروز ایران از نظر تجهیزات نظامی و انرژی هسته ای  در جهان از جایگاه خوبی برخوردار است اما مهمترین و موفق ترین سلاح در مقابل دشمنان اتحاد  و همدلی است.دکتر شریعت نژاد در ادامه به صداقت و تعهد در کار مجریان سه قوه اشاره کرد و گفت: تمامی ما کارکنان دستگاههای سه قوه باید در کارمان شفافیت داشته باشیم نباید فقط آمار سازی نادرست داشته باشیم،پاکدستی،چشم پاکی و خدمت گذار صدیق بودن برای مردم از وظایف همه ما باید باشد.نباید کاری کنیم که مردم نسبت به روند انقلاب بدبین شوند.وی در ادامه افزود،اگر من شریعت نژاد کار خلافی انجام دهم نباید این کار خلافم را به عهده نظام گذاشت.

 

شریعت نژاد در ادامه تصریح کرد:همه ما باید تلاش کنیم تا برای آحاد جامعه امنیت سازی شود تا مردم طعم امنیت را در نظام جمهوری اسلامی بچشند.وی همچنین افزود،دستگاه قضایی باید با مدیران متخلف تا زمانی که سر کار هستند با آنان برخورد کند تا عبرتی برای دیگران باشد.

 

شریعت‌نژاد ، ضمن اشاره به اینکه ما در بحث توزیع  اعتبارات، بازی سیاسی نمی‌کنیم، اظهار داشت: همان طور که پیش از ورود به مجلس گفتم، بنده به‌عنوان منتخب اکثریت مردم منطقه، هیچ‌گاه تحت تأثیر گرایش‌های سیاسی، اقدام به تصمیم‌گیری نکردم و در بحث توزیع اعتبارات دولتی نیز سلیقه‌ای یا منطقه‌ای عمل نمی‌کنم.

شریعت نژاد با بیان اینکه ما در غرب مازندران حتی یک مورد پروژه ملی نداریم، گفت: همان طور که مستحضرید، در بحث تخصیص اعتبارات دولتی اولویت با تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره و طرح‌های ملی است، درحالی‌که غرب مازندران با توجه به برخورداری از نیروهای توانمند همچون دکتر حسینی وزیر اقتصاد دولت پیشین، از اجرای حتی یک مورد طرح و پروژه ملی نیز محروم مانده است.


 شریعت‌نژاد ضعف در مدیریت کارآمد را به‌عنوان یک حلقه مفقوده و علت عقب‌ماندگی غرب مازندران در طی سه دهه اخیر برشمرد و تصریح کرد: آنهایی که فقط ادعاهایی همچون تخریب اراضی غرب مازندران، نابودی جنگل‌های شمال در ازای ویلا سازی‌های غیراصولی را مطرح می‌کنند، آیا تاکنون پاسخی برای این سؤال یافته‌اند که در 20 سال آینده ارتزاق مردم غرب مازندران از چه محلی تأمین خواهد شد؟ کشاورزی یا بیکاری؟!

دکتر شریعت نژاد از کسب رأی موافق نمایندگان مجلس  جهت ورود خود به جمع 45 نفره کمسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی خبر داده و در ادامه سخنرانی خود به موضوع تغییر و اصلاح در قوانین بنیاد علوی اشاره کرد.

وی در بیان اینکه ادعاهای غیرمنصفانه بنیاد علوی، در سه دهه اخیر معضلات بسیاری را در غرب مازندران و به‌ویژه برای مردم  شهرستان‌های تنکابن، رامسر و عباس‌آباد ایجاد کرده است، بیان داشت: بنیاد علوی از افرادی که بیش از صد سال در زمین آبا و اجدادی خود سکونت داشته، طلب سهم خواهی کرده و در هنگام فروش زمین، خود را وارث نیمی از بهای زمین قلمداد می‌کند.

 شریعت‌نژاد مالکیت بر زمین‌های 200 روستا و آبادی شهرستان رامسر را از جمله ادعاهای واهی بنیاد علوی دانسته و ادامه داد: متن درخواست پیگیری ادعاهای واهی بنیاد علوی در زمینه مالکیت بر اراضی مردم غرب مازندران، جهت بررسی نهایی و صدور حکم در اختیار دفتر مقام معظم رهبری قرار گرفت.

شریعت نژاد تصریح کرد: با تمامی اقدامات صورت گرفته و پس از اصلاح در قوانین بنیاد علوی کشور، حکمی بدین شرح صادر شد: زمین‌های واقع در محدوده شهری کمتر از 250 مترمربع و زمین‌های روستایی کمتر از 400 مترمربع، از پرداخت نیمی از قیمت روز زمین به بنیاد علوی معاف بوده و مابقی با 10 درصد تخفیف مشمول پرداخت می‌شوند.

 

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 83

نظرات این مطلب :

avatar
# نظر : 1

همشهری

تاریخ : 30 بهمن 1393 04:44
یکی از همین پروژه های ملی جاده تنکابن به قزوین است که امیدوارم مورد اهتمام شما قرار گیرد آقای شریعت نژاد.در دولت قبلی با وجودیکه وزیر اقتصاد از اهالی تنکابن بود اما خیرات وبرکات ایشان چندان متوجه شهرستاان نشد.

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید