دولت کشاورزان سرمازده را در مصوبه خود نادیده گرفت


نماینده مردم تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد سهم اشتغال در غرب مازندران بخش کشاورزی است، تصریح کرد: بیش از 50 درصد خسارت ناشی از بارش سنگین برف در غرب مازندران به کشاورزان این منطقه وارد شده اما میزان حمایت دولت به آسیب دیدگان خسارت ناشی از برف غرب مازندران در بخش کشاورزی صفر بوده است.
این نماینده مردم در مجلس نهم، اظهار داشت: هر ساله مجلس شورای اسلامی در بند ش ماده 224 قانون برنامه پنجم توسعه، 2 درصد منابع بودجه را به عنوان بخش حوادث در اختیار معاونت راهبردی قرار می دهد به همین جهت وظیفه معاونت راهبردی این است که این نرخ را صرف پرداخت خسارات آسیب دیدگان کند.
شریعت نژاد، افزود: دولت براساس این ماده از قانون برنامه پنجم توسعه مصوبه خود را در 30 بهمن ماه 92 به سرعت اعلام کرد که متأسفانه در این مصوبه به هیچ عنوان اعتباری برای کشاورزان و تولیدکنندگان آسیب دیده در نظر نگرفته است.
وی، با بیان اینکه مصوبه هیات دولت از اشکالات زیادی برخورداراست، ادامه داد: متأسفانه آماری که در خصوص تعداد واحدهای آسیب دیده در مصوبه هیات دولت ذکر شده مغایر با واقعیت است به طوری که در مصوبه هیات دولت 8600 واحد آسیب دیده ذکر شده در صورتی که شهرستان تنکابن به تنهایی بیش از ده هزار واحد آسیب دیده دارد.
این نماینده مردم در مجلس نهم، اظهار داشت: براساس گزارش بنیاد مسکن شهرستان تنکابن بیش از ده هزار واحد مسکونی، مغازه ها و انبارهای کشاورزی در اثر بارش برف شدید در بهمن ماه آسیب دیده اند که این میزان واحد در این بنیاد به ثبت رسیده است.
نماینده مردم تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس، با بیان اینکه رویکرد بودجه سال 93 تولید بوده است، تصریح کرد: متأسفانه در مصوبه هیات دولت به هیچ عنوان به بخش تولید و کشاورزی ، باغداری، دامپروری، صنایع تبدیلی، گل خانه ای، ساختمان ها و سوله های کشاورزی فرو ریخته و سرمازده توجهی نشده است.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از اینکه دولت گذشته در اثر بارش برف شدید سال 1386 هیچگونه حمایتی از کشاورزان و تولید کنندگان نکرد، گفت:عدم حمایت دولت یازدهم از کشاورزان و تولید کنندگان تجلی عملکرد دولت نهم است به همین جهت اگر مردم غرب مازندران از دولت ناامید شوند برای گذران زندگی چاره ای جز نهضت زمین فروشی و مهاجرت به شهرها نخواهند داشت.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 446

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید