شریعت نژاد: مدیریت آب و مهندسی رودخانه در کشور بدون متولی است/ شکایت مردم سیل زده از سازمان آب


نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس با انتقاد از اینکه آب در کشورما هیچ مدیری ندارد و کسی مسئول مدیریت آب ومهندسی رودخانه نیست، گفت: مردم غرب مازندران که زمستان گرفتار برف، تابستان کم آبی و در پاییز گرفتار سیل اند از سازمان آب شکایت دارند.
شمس الله شریعت نژاد با بیان اینکه آب در کشورما هیچ مدیری ندارد و کسی مسئول مدیریت آب ومهندسی رودخانه نیست، گفت:  مردم غرب مازندران در فصل زمستان گرفتار برف،  تابستان کم آبی هم آب شرب و هم آب کشاورزی  و در پاییز گرفتار سیل اند بنابراین می خواهند از سازمان آب شکایت کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمی توان به علت ناتوانی مدیران و بروز حوادث پی در پی  بعد از وقوع هر حادثه ای از دولت طلب خسارت کرد و مدیری که بلد نیست رودخانه ها را مهندسی  و لایروبی کند باید پاسخگوی مردم خسارت دیده باشد.

شریعت نژاد گفت: مهندسی رودخانه و مدیریت آب در کشور مسئول ندارد و همین بی مسئولیت ها سبب  بروز سیل و وارد شدن خسارت به خانه ها و اراضی کشاورزی و باغی مردم می شود.

وی با یادآوری اینکه نسبت به این موارد امروز در صحن علنی مجلس  تذکری دادیم که خوانده نشد، ادامه داد: موضوع سیل و آب گرفتگی در استانهای شمالی یک اتفاق تکراری است که هر ساله شاهد آن هستیم.

شریعت نژاد گفت: امروز در صحن علنی مجلس کلیات افزایش 4 درصدی  ماده 180 مطرح و تصویب شد که امیدواریم با این گونه تصمیمات به ساماندهی مناطق محروم از جمله غرب مازندران کمک شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غرب مازندران را خداوند محروم نکرده اما مدیران محرومش کرده اند، تصریح کرد: انتظار می رود مسئولان به جای اینکه در مناطق خشک و بی آب سد سازی کرده و منابع طبیعی را از بین ببرند برای مهار آبهای شیرین سطحی و روان شمال کشور که به آب دریا می ریزد و شور میشود  برنامه ریزی و اقدام کنند.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 192

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید