اعتراض نمایندگان استانهای شمالی به دریافت ارزش افزوده از برنج کاران/شریعت نژاد: دریافت ارزش افزوده از شالیکاران زحمت کش، قابل قبول نیست


عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با یادآوری اعتراض و مخالفت نمایندگان با دریافت ارزش افزوده از برنج کاران، گفت: در سالی که شالیکاران نیازمند حمایت بیشتر دولت هستند طرح چنین مباحثی جز ایجاد دلسردی برای تولیدکنندگان نتیجه دیگری ندارد.
شمس الله شریعت نژاد افزود: سازمان جهادکشاورزی استان گیلان بدون اطلاع نمایندگان مردم این استان در مجلس و همچنین نظرسنجی از شالیکاران تصمیم گرفته است  8 درصد ارزش افزوده از برنج کاران دریافت شود که این اقدام مورد اعتراض مجمع نمایندگان استانهای شمالی قرار گرفته است.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در شرایطی  که برنج کاران امسال سال زراعی سختی را پشت سر گذاشتند و قیمت برنج پایین تر از سال گذشته بوده است، دریافت ارزش افزوده از شالیکاران زحمت کش منصفانه و قابل قبول نیست.

وی با یادآوری اینکه محصولات کشاورزی شامل دریافت ارزش افزوده نمی شوند، ادامه داد: پیش از این موضوعی به عنوان دریافت ارزش افزوده از برنج کاران وجود نداشته و این موضوع جدید است و برنج کاران نسبت به  این تصمیم غیرکارشناسی اعتراض دارند.

شریعت نژاد تاکید کرد: شالیکاران و نمایندگان استانهای شمالی  تقاضا دارند تصمیم دریافت ارزش افزوده از برنج کاران لغو شود و سازمان جهاد کشاورزی برای حمایت از کشاورزان بیشتر اهتمام کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید توجه داشت امسال کشاورزان به حمایت بیشتر دولت نیاز دارند چرا که از یک سو قیمت برنج پایین آمده و از سوی دیگر  شاهد واردات بی رویه  برنج بوده ایم به گونه ای که به اندازه 4 برابر نیاز کشور برنج وارد کشور شده است.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 294

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید