شریعت نژاد: تعلل بانکها در پرداخت خسارت به باغداران مازندرانی/احتمال کاهش تولید مرکبات در زمستان


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر اینکه دولت یک ریال هم از خسارت کشاورزان برای سرمازدگی باغات مرکبات مازندران را جبران نکرده است گفت: احتمال کمبود مرکبات در پایان سال وجود دارد.
شمس الله شریعت نژاد در رابطه با وضعیت تولید پرتغال در مازندران، گفت: سرمازدگی، بسیاری از باغات شمال کشور را با آسیب زدگی جدی مواجه کرد و بطور حتم، امسال با کمبود مرکبات در کشور مواجه خواهیم بود.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم جبران خسارت کشاورزان آسیب دیده از بارش برف سنگین زمستان سال گذشته از سوی دولت، افزود: این موضوع باعث شده که کشاورزان نتوانند امسال تولید چشمیگیری داشته باشند و با این وضعیت، احتمال کمبود مرکبات در پایان سال وجود دارد.

وی تصریح کرد: دولت باید تکلیف آسیب وارد شده به کشاورزان را هرچه زودتر روشن کند، چرا که اکنون باغداران، بلاتکلیف مانده اند و توان ادامه فعالیت را ندارند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: دولت تاکنون یک ریال هم از آسیب های وارد شده به کشاورزان را جبرای نکرده، در صورتی که پرداخت تسهیلات مصوب شد، اما بانکها هیچ مبلغی را بابت جبران خسارت پرداخت نکرده اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم پیشنهاد داد دولت برای حمایت از کشاورز هرچه زودتر مسیر را هموار کند تا این قشر زحمتکش حس کنند که دولت پشتیبان آنها بوده و به نفع آنها فعالیت می کند.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس در رابطه با زمان رفع کمبود ها نیز گفت: این موضوع بستگی به عملکرد دولت و زمان اقدام برای پرداخت خسارت به آسیب دیدگان سرما زدگی دارد./


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 249

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید