عضو کمیسیون کشاورزی مجلس : سهم اعتبارات جنگل ها به تناسب اهمیت آن در برنامه ششم توسعه تعیین شود


'شمس الله شریعت نژاد' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این قانون باید به گونه ای تدوین و تنظیم شود که اعتباراتی برای حفاظت از جنگل های شمشاد شمال در نظرگرفته می شود به تناسب اهمیت این گونه های جنگلی باشد.

وی با اشاره به آنکه در ادوار گذشته در تدوین قوانین برنامه سوم، چهارم و پنجم توسعه چنین نگاهی از سوی مسوولان وجود نداشت، ادامه داد : متاسفانه میزان سهم اعتبارات در این بخش ها براساس قدرت چانه زنی مسوولان در نظر گرفته می شود.

وی گفت: اکنون وضعیت به گونه ای است که در حوزه حفاظت از جنگل ها به ویژه جنگل های شمال نوع رفتارها با ادعاهایی که مطرح می شود به هیچ عنوان توجیه پذیرنیست.

نماینده مردم شهرستان های رامسر ، عباس آباد و تنکابن در مجلس شورای اسلامی افزود: باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا افرادی که در حاشیه و یا در داخل جنگل ها فعالیت دارند به صورت غیرعلمی از این منابع خدادادی بهره برداری نکنند تا تخریب، تجاوز و در نهایت خسارت سنگین به این عرصه ها به حداقل برسد.

به گفته این نماینده مجلس، هم اکنون بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که بیشترین درصد بیکاری مربوط به افرادی است که در حاشیه و یا در داخل جنگل سکونت دارند و چنین وضعیتی مبین این است که اقتصاد خانوار این افراد به جای آنکه وابسته به میزان سرمایه گذاری هایی که به تناسب مزیت منطقه دارد، باشد به برداشت از جنگل ها و منابع طبیعی وابسته است.

وی با بیان آنکه رهبر معظم انقلاب در ابلاغیه سیاست های کلی نظام برای تحقق اقتصاد مقاومتی نسبت به سرمایه گذاری در مناطقی که دارای مزیت است، تاکید داشته اند، گفت: بنابراین در این مناطق نیز باید با توجه به وجود عرصه های منابع طبیعی سرمایه گذاری شود تا هر روز شاهد تجاوز و تخریب روز افزون به این عرصه ها نباشیم.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 274

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید