شریعت نژاد: واردات میوه باید از حلقه انحصار چند نفر خارج شود/سود باغداران در جیب دلالان


عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با انتقاد انحصار واردات میوه در دستان عده ای خاص ،گفت: حمایت از تولید کننده در کمترین حد ممکن است و سود باغداران به جیب دلالان می رود.
شمس الله شریعت نژاد در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از افزایش غیراصولی قیمت میوه و نابسامانی در بازار، گفت: تا زمانی که  با متخلفان و دلالان برخورد جدی نشود بی سروسامانی ادامه دارد.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مرجعی که باید این مسئله را پیگیری کند، دولت، قوه قضائیه و تعزیرات حکومتی است، افزود:  مجلس  در این رابطه می تواند در حد تذکر، هشدار و ارائه  رهنمود اقدام کند و دستگاه های نظارتی باید حضور پررنگتری در ساماندهی بازار و برخورد با دلالان داشته باشند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی در مجلس تصریح کرد: دلالی در همه زمینه ها در جامعه فراوان است و در حالی که می دانیم تولید کننده در چه شرایط نامطلوبی قرار دارد، حمایت از تولید کننده درکمترین حد ممکن است.

شریعت نژاد گفت: در حال حاضر سود باغداران جیب دلالان می رود و تنها راهکار مقابله با این افراد ایجاد تشکل های تولیدی در بخش بازرگانی و تقویت و رشد این تشکل ها است.

 وی با تاکید بر اینکه بازار و واردات را نباید در انحصار افراد خاصی قرارداد ،ادامه داد: دولت باید واردات برخی از محصولات مرتبط با این تشکلها  را در اختیار  آنها قرار دهد، به عنوان مثال  اتحادیه برنج کاران مسئول واردات برنج  باشد و در صورت نیاز این کار انجام شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حمایت از تشکل های تولیدی  توسط بخش بازرگانی در قالب آموزش و تامین امکانات و تسهیلات مورد نیاز باید به صورت جدی پیگیری شود تا بتوانند در شرایط مناسبتری تولیدات خود را عرضه کنند.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 247

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید