شریعت نژاد تاکید کرد: کاهش چشمگیر تولید برنج با اعلام نرخ خرید تضمینی در تابستان/نرخ ها در زمستان تعیین شود


عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس، گفت: قیمت تضمینی برنج باید در فصل زمستان و قبل از شروع فصل زراعی اعلام شود و انجام این کار در فصل تابستان به افزایش تولید منجر نمی شود.
شمس الله شریعت نژاد در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اقدام نسنجیده دولت در اعلام قیمت تضمینی برنج در زمان نامناسب، گفت: دولت باید قیمت تضمینی برنج را آخر هرسال و  قبل از شروع فصل زراعی اعلام کند تا برنج کاران به استناد آن برای کشت برنامه ریزی کنند.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: شالیکاران باید قبل از اینکه اقدام به کشت برنج کنند بدانند تعهد دولت در قبال این کشت چیست و با چه قیمتی تولیدات آنها را خریداری می کند.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام به موقع قیمت تضمینی برنج کاران نوع برنجی که می خواهند بکارند را انتخاب و اقدام به کشت  می کنند بنابراین اعلام قیمت تضمینی در تابستان بسیار اشتباه است و اگر دولت می‌خواهد از کشت ارقام پرمحصول حمایت کند باید در این اقدام تجدیدنظر کند.

شریعت نژاد تاکید کرد: تعیین قیمت تضمینی در شهریور بسیار زود است و این کار باید زمانی انجام شود که کشاورز می‌خواهد بذر محصول را تهیه و برای تولید برنامه‌ریزی کند که  بهترین زمان برای این کار پایان هرسال یعنی فصل زمستان است.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس تصریح کرد: فصل زراعی برنج فصل بهار است و دولت باید پایان هر سال متناسب با فصل زراعی قیمت تضمینی برنج را اعلام کند.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 132

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید