شریعت نژاد، تاکید کرد: تکنولوژی درکشت فراسرزمینی توسط کشور میزبان تامین شود


عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،گفت: اعزام نیروی کار ،صادرات محصولات با برند ایرانی و در اختیار گذاشتن تکنولوژی توسط کشور میزبان از الزاماتی است که در قرارداد های کشت فراسرزمینی باید مدنظر قرار بگیرد.
 
تکنولوژی درکشت فراسرزمینی توسط کشور میزبان تامین شودشمس الله شریعت نژاد درگفت وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره کشت فراسرزمینی درصنعت کشاورزی،گفت:منابع آبی پایدار،عنصری جدانشدنی در  تولید محصولات کشاورزی  با هر سقف میزان تولیدی به شمارمی آید؛بنابراین با بررسی های کارشناسی محور بهتر  است،محصولات کشاورزی که نیازمند منابع آبی بالا برای تولید هستند را به کشت های فراسرزمینی منتقل کرد.

 

نماینده مردم تنکابن،رامسرو عباس آباد در مجلس با بیان اینکه کشت فرا سرزمینی راهکاری برای کشت گونه های گیاهی و کشاورزی نیازمند منابع آبی  بالا با برند ایرانی در خارج  از کشور به شمارمی آید،گفت:حفاظت و صیانت  از منابع آبی باید در دستورکار  قرار بگیرد تا بتوان تولیدات بهینه کشاورزی را برطبق صرفه اقتصادی تامین کرد.

 

 وی با بیان اینکه توسعه کشت های فراسرزمینی نیازمند قراردادهای قانونی  محکم برای احقای حق کشاورزان است،تصریح کرد:ما می توانیم حتی کشاورزان را به عنوان نیروی کار نیز به کشورهای دیگر اعزام کنیم تا بتوان محصولات را با ثبت ایرانی به کشورهای هدف نیز صادرکرد.

 

وی تصریح کرد:اگر کشوری مستعد در کشت  فراسرزمینی امکان حضور ایران را با تکنولوژی در اختیار قرار دهد،قطعا به نفع کشور خواهد بود.

 

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع  طبیعی  مجلس با بیان اینکه کشت فرا سرزمینی  راهکاری برای کشت گونه های گیاهی و کشاورزی نیازمند منابع آبی بالا با برند ایران در خارج  کشور به شمارمی آید،یادآورشد: حفاظت  و صیانت از منابع آبی باید در دستورکار  قرار بگیرد تا بتوان  تولیدات بهینه کشاورزی  را بر طبق صرفه اقتصادی  تامین کرد.

 

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید