شریعت نژاد: مصوبه اخیر دولت اقدام مناسبی برای جبران خسارات برف سال گذشته است


ˈشمس الله شریعت نژاد ˈ روز چهاشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نوشهر، افزود: براساس این مصوبه دولت تقبل کرد تا در این مدت میزان سود و جرائم دیرکرد تسهیلات دریافتی کشاورزان خسارت دیده برف دراین استان را بپردازد.

وی گفت: این مصوبه دولت در حالی که شمار زیادی از کشاورزان خسارت دیده برای پرداخت اصل، سود و جرائم دیرکرد وام های دریافتی خود با مشکلات عدیده ای مواجه بودند، می تواند کاهش دهنده مشکلات آنان باشد.

نماینده مردم شهرستان های تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت با وجود داشتن مشکلات مالی، برای جبران زیان های ناشی از برف در بخش های مختلف بویژه در زمینه بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی، اماکن دامی و تاسیسات صنعتی این منطقه اعتبارات قابل توجهی را اختصاص داده است.

شریعت نژاد همچنین از اختصاص یکهزار و 550 میلیارد ریال اعتبار در قالب پرداخت تسهیلات به خسارت دیدگان برف از سوی دولت خبر داد و گفت: یکهزار و 230 میلیارد ریال از این اعتبار دربخش های مختلف کشاورزی و بقیه نیز برای صنعت و خدمات اختصاص داده شد.

وی افزود: میزان سود تسهیلات پرداختی از این منابع به کشاورزان خسارت دیده، پنج درصد یعنی رقمی پایین ترازسود تعیین شده شورای عالی پول واعتبار و مدت بازپرداخت آن نیز پنج سال است.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 367

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید