شریعت نژاد: برخی از مرکبات کاران محصول خود را دور ریختند


برخی از مرکبات کاران محصول خود را دور ریختندعضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سیستم خرید دولت در زمان سرمازدگی مرکبات پیش بینی شده نبوده است،گفت: برخی از مرکبات کاران محصول را دور ریختند.

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت سرمازدگی  محصولات مرکبات کاران در کشور،گفت:برخی از مرکبات کاران محصول را دور ریختند و این درحالی است که با توجه به اینکه کشاورزان با هزینه تولیدبالا محصولاتی همچون مرکبات را تولید می کنند؛سزاوار نیست،زحماتشان بدون اجر بماند.

 

 نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: دولت باید  سقف 30 میلیارد تومانی که  برای خرید مرکبات  از کشاورز را در نظرگرفته  است،افزایش  دهد؛ زیرا حجم  تولید مرکبات به مراتب بالاتر ازمبلغی  است که  دولت  برای خرید مرکبات اختصاص داده است و از همین  رو باید سرعت عمل برای خرید مرکبات نیز در دستورکار دولت قرار بگیرد.

 وی ادامه داد:دولت باید مراکز خرید مرکبات را در مبدا تولید ایجادکند و این درحالی است که برای کنسانتره کردن آبمیوه نیز نیازمند افزایش صنایع تبدیلی دراین راستا هستیم.

 

 عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سیستم خرید دولت در زمان سرمازدگی مرکبات پیش بینی شده نبوده است، یادآورشد:هزینه حمل  ونقل وکارگر نیز در تولید مرکبات بالا است؛بنابراین تصورکنید با این اوصاف محصول کشاورز نیز بدون بها در اثر سرمازدگی از بین برود./


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید