شریعت نژاد، تاکیدکرد: انتقاد از صف های طولانی برای تحویل مرکبات استان های شمالی


شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت مرکبات درکشور،گفت: متاسفانه کشاورز برای تحویل مرکبات خود مجبور است،مدت زمان بالایی را در انتظار باشد،بنابراین باید برای تسهیل تحویل مرکبات وزارت کشاورزی و تعاونی روستایی  باید با ورود قاطعانه کشاورزان  را یاری دهند.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: شرایط حمل و نقل مرکبات باید تسهیل شود،زیرا تاخیرهای طولانی جهت تحویل مرکبات به واحدهای فروش دولتی،بسترهای حضور دلالان را در این عرصه فراهم می کند همچنین باعث فاسد شدن محصول می شود.

 

وی ادامه داد: زمانی که کشاورز مدت زمانی بالایی در انتظار تحویل دادن  محصولات باشد، بدیهی است که هزینه حمل و نقل نیز در این راستا  افزوده می شود؛بنابراین  با این تفاسیرکشاورز ترجیح می دهد،محصول را با یک سوم قیمت هم  به دلال بفروشد.

 

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کمبود صنایع تبدیلی موجب محدودیت در تحویل مرکبات شده است،یادآورشد:بطورمثال اگر قرار باشد کشاورز برای تحویل  5 تن مرکبات دو روز معطلی داشته  باشد،بدیهی است که این نوع تبادل تجاری برای کشاورز مقرون به صرفه نخواهد بود./

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید