شریعت نژاد : صادرات محصولات کشاورزی بر طبق مصرف منابع آبی و صرفه اقتصادی عملیاتی شود


 شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت  صادرات محصولات کشاورزی به روسها،گفت: شرایط اقلیمی  روسها به شکلی است انواع میوه ها  اعم از  ترباری و صیفی جات  را از ما طلب می کنند بنابراین ما نیز باید برطبق مزیت های  اقتصاد کشاورزی  محصولات  را رهنمون صادرات کنیم.

 

 نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  بازار پایدار باید در  اولویت انتخاب در  صنعت کشاورزی قرار بگیرد، تصریح کرد:  ما باید کالاهای را به سمت صادرات  ببریم که برای ما از  منظر تولید  و منابع ابی نیز به صرفه باشند.

 

وی با بیان اینکه افزایش تولید صیفی جات برمبنای صادرات نیازمند منابع ابی بالا است،گفت: افزایش صادرات هندوانه به معنای صادرات اب از کشور است زیرا تولید محصولاتی همچون خربزه و هندوانه نیازمند منابع ابی  بالاست بنابراین برنامه ریزی  صادراتی  نمی تواند از منظر اقتصادی در این راستا  برای ما به صرفه باشد

.

شریعت نژاد، افزود: سرمایه گذاری صادراتی در زمینه صیفی جات با توجه منابع ابی بالا صرفه اقتصادی ندارد و از همین رو  صادرات اب  به کشوری همچون ایران که در شرایط خشک و نیمه خشک معقولانه نیست.

 

وی ادامه داد:  صادرات محصولاتی همچون  مرکبات ، سیب ،انار  با توجه به میزان  مصرف منابع ابی می تواند برای ما مقرون به صرفه باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی ، اب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سرمایه گذاری  صادراتی برای صیفی جات  مقرون به صرفه  نیست،  یادآورشد: برنامه ریزی صادراتی برای هندوانه  مانند  صادرات اب است.

 

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید