شریعت نژاد مطرح کرد: کاهش هزینه حمل و نقل دغدغه صادرکنندگان مرکبات


شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره صادرات محصولات کشاورزی، گفت:  بازار صادراتی  محصولی همچون کیوی در روسیه  و کشورهای اقماری در  این  مناطق به نحو  اصولی  موجود است؛بنابراین  برای  صادرات محصولات کشاورزی اعم از  کیوی  و مرکبات،ضمن  ایجاد  مشوق های  صادراتی،باید  مشکلات صادرکنندگان  را نیز در زمینه  حمل و نقل  مرتفع شود.

 

 نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صادرکنندگان  مرکبات  اذعان دارند که هزینه  حمل و نقل با کانتینرهای ایرانی بالاست،تصریح کرد:اگر کانتینرهای خارجی از مبدا تولید تا مقصد صادراتی انتقال محصولات را در اختیار بگیرند؛بطور حتم هزینه ها در این  راستا کاهش پیدا می کند.

 

 شریعت نژاد، افزود:سال گذشته حجم بالایی کیوی در سردخانه  های استان باقی ماند،به تدریج وارد بازار داخلی شد در  نهایت با نرخ بسیار پایین  به فروش رفت که این امر کیوی داران را  با مشکلات عدیده  ای روبرو کرد و این در حالی است که  مشوق های  صادراتی،ارزان شدن  هزینه حمل و نقل  و بهبود حقوق گمرکی امری الزامی برای  بهبود صادرات  مرکبات و کیوی   به شمارمی آید.

 

 وی ادامه داد:اگر نتوان کیوی و مرکبات را  با توجه به حجم تولید به بازارهای پیرامون صادر کرد این امر  یک تهدید جدی است؛زیرا زمانی که  صنعت کشاورزی برای کشاورز مقرون به  صرفه  از منظر اقتصادی نباشد،تغییر کاربری اراضی  کشاورزی  در صنعت کشاورزی ایجاد می شود.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع  طبیعی  مجلس با بیان اینکه دغدغه اصلی صادرکنندگان مرکبات حقوق گمرکی و حمل  ونقل  است،گفت:تولید کنندگان اذعان دارد که اگر  مشکل حمل و نقلی و گمرکی  بر طرف شود،هیچ نیازی به کمک دولت ندارند؛زیرا بازار  برای صادرات  در  این راستا  به بهترین شکل موجود است./

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید