شریعت نژاد: ضرورتی برای سرمایه گذاری خارجی در زمینه تولید آبزیان احساس نمی شود


شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت پرورش ماهی در قفس،گفت:با توجه به ظرفیت های پرورش ماهی در قفس در کشور،ضرورتی برای ایجاد توافقنامه پرورش ماهی در قفس با کشورهای خارجی به هیچ وجه احساس نمی شود.

 

نماینده مردم تنکابن،رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: امکانات ما در زمینه  پرورش ماهی به نحو کارشناسی شده ای مهیا است؛زیرا موقعیت منابع دریایی و رودخانه ای ما  برای استفاده آبزیان از منابع طبیعی بسیار در  شرایط خوبی  قرار دارد؛بنابراین  ما در این عرصه نیاز به سرمایه گذاران خارجی نداریم..

 

وی ادامه داد:پرورش ماهی در قفس موضوع پیچده ای نیست؛بنابراین می توان با حمایت از صیادان بومی با توجه به موقعیت دریایی کشور ،میزان تولید آبزیان را  دراین عرصه به نحو کارشناسه ای شده ای افزایش دهیم.

 

شریعت نژاد،افزود:باید با افزایش تولید ماهی در قفس درگام نخست صیادان بومی را حمایت کنیم؛زیرا باید افرادی در این عرصه حضور داشته باشد که به اصطلاح دریایی باشند و با شرایط  نوع صیادی  و سختی ها  کار در دریا آشنایی داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه ضرورتی  برای سرمایه گذاری خارجی در پرورش ماهی در قفس  ملاحظه نمی شود،گفت:تسهیلات  و  اعتبارات لازم  برای پرورش ماهی در قفس در اختیار  صیادان  بومی قرار بگیرد.

 

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع، طبیعی مجلس با بیان اینکه تکنولوژی مناسب برای  پرورش ماهی در قفس در کشورمان موجود است،یادآورشد: ظرفیت منابع آبی ما برای پروش ماهی در قفس  بسیار ایده ال  است./

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید