شریعت نژاد: ادغام سازمان امور اراضی و محیط زیست به صلاح کشور نیست/ مشکلات با اصلاح برنامه‌ها رفع می‌شود


شمس‌الله شریعت نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص طرح ادغام سازمان امور اراضی و منابع طبیعی با محیط زیست و تشکیل وزارت محیط زیست و منابع طبیعی، گفت: مشکلات موجود در نهادها و سازمان‌ها را نمی‌توان با ادغام حل کرد، بر همین اساس معضلات و مشکلات در سازمان محیط زیست و سازمان امور اراضی و منابع طبیعی تنها با اصلاح برنامه، سیستم سازی و رفع همپوشانی اقدامات در دستگاه‌ها قابل حل خواهد بود.

 

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دستگاه ها و نهادها در هر حوزه ای باید به وظایف خود به درستی عمل کنند، افزود: متاسفانه هیچ دستگاه و نهادی درحال حاضربه وظایف ذاتی خود به درستی عمل نمی کند، بنابراین ادغام این دو سازمان هم هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد و ارتقاء جایگاه سازمان محیط زیست به وزارتخانه خیلی به نفع جامعه نیست.

 

وی با بیان اینکه درحال حاضر سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان فرابخشی بوده و نقش نظارتی بر عملکرد سایر دستگاه ها در حوزه محیط زیست دارد، تصریح کرد: اگر جایگاه سازمان محیط زیست به وزارتخانه  ارتقاء یابد به طورحتم نقش نظارتی خود را از دست می‌دهد و نمی توان برعملکرد دستگاه های دیگر در حوزه محیط زیست نظارت کند، بنابراین ادغام این دو سازمان به نفع سازمان محیط زیست نیست.

 

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید بر اینکه نباید با اجرای برخی سیاست ها اقتدار دستگاه‌ها از جمله محیط زیست را کاهش داد، گفت: در حال حاضر سازمان محیط زیست در جایگاه فعلی خود می‌تواند مقتدر عمل کند اما اگر به وزارتخانه تغییر کند به طورحتم برخی مسائل سیاسی و مشکلات دیگر گریبان این سازمان را خواهد گرفت که به افزایش مشکلات فعلی دامن می‌زند؛ بنابراین موضع و جایگاه فعلی سازمان محیط زیست قابل قبول بوده و هرنوع تغییرمنجر به انفعال آن می‌شود.

 

شریعت نژاد با انتقاد از اینکه در حال حاضر برخی موازی کاری ها میان سازمان محیط زیست و منابع طبیعی  وجود دارد، افزود: به عنوان مثال مدیریت برخی زمین‌های حفاظت شده در حال حاضر بر عهده سازمان امور اراضی و منابع طبیعی قرار دارد که باید به سازمان محیط زیست واگذار شود، بنابراین برای جلوگیری از هرگونه موازی کاری و تداخل در انجام وظایف مدیران سازمان ها باید اقداماتی را انجام دهند.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، یادآروی کرد: ادغام سازمان امور اراضی و منابع طبیعی  با محیط زیست و تشیکل وزارتخانه محیط زیست و منابع طبیعی به صلاح و نفع کشور نیست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، درجلسه علنی چندی پیش مجلس طرح ادغام سازمان امور اراضی و منابع طبیعی با محیط زیست و تشکیل وزارت محیط زیست و منابع طبیعی اعلام وصول شد./

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید