شریعت نژادتاکیدکرد: دست واسطه ها از صنعت کشاورزی کوتاه شود/ ماندن کیوی در سردخانه ها عاملی برای عدم صادرات


دست واسطه ها از صنعت کشاورزی کوتاه شود/ ماندن کیوی در سردخانه ها عاملی برای عدم صادرات

شمس الله شریعت  نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره وضعیت محصول کیوی، گفت:  متاسفانه زمانی که کشاورز می توانست  از روی در درخت محصول  با کیفیت کیوی را  کیلویی 1000 تومان  بفروش برساند در نهایت مجبور شدند این محصول  را با نرخ 400 الی 500 تومان کیلویی بفروش  برسانند.

باغ کیوی میوه

 

دست واسطه ها  از صنعت کشاورزی باید کوتاه شود

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس‌آباد درمجلس شورای اسلامی ،ادامه  داد: یکی از نواقص  در بخش کشاورزی که علاوه بر تولیدکننده ،مصرف کننده نیز  متضرر می شود، این موضوع است که تولیدکننده  با حجم بالایی  از  واسطه ها روبرو می شود این امر موجب می شود که واسطه هامحصولات کشاورزی  را از کشاورز با نرخ پایین خریداری کنند و سپس  به مصرف کننده  با نرخ بالا  بفروش برسانند.

 

شریعت نژاد،افزود:تولیدکننده کشاورزی از منظر بازاریابی حمایت نمی شود تا بتواند محصول را بطور مستقیم به مصرف کننده ارائه  دهد و این درحالی  است که  باید بسترهای صادرات محصولات کشاورزی دراین راستا  فراهم شود؛زیرا کشاورز به تنهایی نمی تواند صادرات محصولات کشاورزی  را برنامه ریزی کند.

 

وی ادامه داد: دولت باید با یک برنامه ریزی اصولی در راستای توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی ورود کند و این در حالی است که  باید دست واسطه ها  از صنعت کشاورزی کوتاه شود و دولت نیز باید با حمایت های مناسب،بستر صادرات  محصولات کشاورزی را مهیا  کند.

 

عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی  مجلس با بیان  اینکه اربیهشت ماه در حدود 20 هزار تن کیوی در سردخانه  ماند،گفت:ماندن کیوی در سردخانه عاملی شد که این محصول با کیفیت  تنها برای مصرف داخلی در نظر گرفته شود و با  نرخ پایین از کشاورز خریداری کنند./


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید