شریعت نژاد:واردات کالا حرکتی در تقابل با اقتصاد مقاومتی / قاچاق کالاها بعضاً هدایت‌شده و انحصاری است


شمس‌الله شریعت‌نژاد با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی، گفت: دولت و مجلس باید با تکیه بر سیاست‌های منطقه‌ای، مشارکت مردم، تلفیق سیاست بین‌المللی برای سیاستگذاری خارجی و ... اقداماتی در جهت توسعه کشور و افزایش اشتغال اقدام کنند.

 

وی افزایش سطح تعامل بین‌المللی، موضوع سلامت، انرژی هسته‌ای و برجام را از اقدامات انجام رسانیده دولت دانست و افزود: برای ایجاد رشد و توسعه در کشور باید از رکود اقتصادی خارج شویم که این مهم نیازمند عزم و اراده جدی در همه زمینه‌هاست و ما نیز منتظریم که دولت برنامه خود را ارائه دهد که بخشی از آن باید در قالب برنامه ششم توسعه شکل بگیرد.

 

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با حاکم بودن فضای موجود در مجلس و همکاری که بین دولت و مجلس متصور می‌شود امیدواریم دولت برنامه خود را برای خارج کردن کشور از رکود ارائه دهد و مجلس هم در تعامل با دولت افقی را برای آینده ایجاد کند.

 

این مسؤول با اشاره به واردات بی‌رویه، این عمل را حرکت تقابلی با هدف اقتصاد مقاومتی دانست و تاکید کرد: موظفیم متناسب با مزیت‌های داخلی تولید را افزایش دهیم و نباید کالاهایی که مشابه داخلی دارند وارد شوند.

 

شریعت‌نژاد با بیان اینکه انجام این امر خیانت به اقتصاد کشور است، گفت: دولت موظف به برخورد است.

 

وی با اعلام اینکه امروزه آفت تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه کشور قاچاق بی‌رویه کالاهاست که بعضاً هدایت‌شده و انحصاری است، گفت: کسانی که این اقدام را انجام می‌دهند و یا بی‌تفاوت هستند در واقع با کشور و اقتصاد کشور دشمنی دارند.

 

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انتظار از دولت این است که تیم اقتصادی خود را قوی کند و مصمم باشد که بحث بانک‌ها را سروسامان دهد و اصلاح کند و مجلس هم با وضع قوانین کارآمد کمک کند تا این اتفاق مثبت رخ دهد.

 

این مسؤول با اشاره به برجام، افزود: سرعت انجام آن سرعت مطلوبی نیست که بخشی از آن متأثر از دشمنی امریکاست که ایران را ضعیف و رنجور که در حوزه اقتصاد کارآمد نباشد می‌خواهد که مردم ما هرگز این را نمی‌پذیرند.

 

شریعت‌نژاد ادامه داد: دشمنی و لجاجت و کینه‌توزی دشمن سبب می‌شود که برجام با سرعت مورد انتظار پیش نرود اما باید صبور بود و تلاش کرد.

 

وی از دولتمردان، قوه قضائیه و دستگاه‌های نظارتی خواست که در جهت جلوگیری از فساد در کشور اقداماتی انجام دهند و اراده قوا و مسؤولان بر این باشد که سیستم را سالم کنند و برای هدفی که دلیل انقلاب ما بوده تلاش و ظرفیت‌سازی کنند.

 

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه بخش عظیمی از جوانان کشور بیکار هستند، گفت: باید در جهت اهداف اقتصاد مقاومتی گام اساسی برداریم.

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید