شریعت‌نژاد: عرضه برنج ۱۵ هزارتومانی در بازار نتیجه فعالیت دلالان/دولت تنظیم بازار را به دست بگیرد


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از افزایش بی‌سابقه قیمت برنج در بازار، گفت: دست به دست شدن محصول برنج از سوی دلالان ارقام نجومی برای قیمت آن ایجاد کرده است.

 

شمس‌الله شریعت‌نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش بی‌سابقه قیمت برنج در بازار، گفت: در حال حاضر هیچ برنجی به علت مشکلات بسیار اقتصادی در دست شالی‌کاران نبوده و هر نوع افزایش قیمتی در نتیجه فعالیت دلالان رخ می‌دهد.

نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازار سیاه ایجاد شده در مورد برنج مصرفی مردم نتیجه فعالیت مستقیم دلالان است، افزود: دست به دست شدن محصول برنج از سوی دلالان ارقام نجومی برای قیمت آن ایجاد کرده است.

 

نقش تولیدکننده در اقتصاد بخش کشاورزی دیده نشده است

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از نادیده گرفتن نقش تولیدکننده در اقتصاد بخش کشاورزی، تصریح کرد: فعالیت آزادانه سودجویان در غفلت مسئولان موجبات متضرر شدن مصرف‌کننده و تولیدکننده را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه تولید برنج از سوی شالیکار کفاف هزینه‌های تولید آن را نمی‌دهد، افزود: نقش دولت در این میان به عنوان تشکیلات تسهیل‌کننده مراحل تولید و عرضه محصول کمررنگ تر از دلالان است.

 

کاهش تولید نتیجه بی‌توجهی به تولیدکننده

شریعت‌نژاد نماینده مردم شریف تنکابن ،رامسر ،عباس آباد در مجلس با اشاره به تبعات بی‌توجهی دولت به روند تولید و حضور دلالان در بازار، گفت: بی‌انگیزه‌ شدن تولیدکننده به تولید مهم‌ترین زنگ‌ خطر حضور دلالان در بازار است.

وی با بیان اینکه قیمت برنج 15 هزار تومانی با جیب خانوار ایرانی همخوانی ندارد، تصریح کرد: دولت باید به جد با تشدید نظارت‌ها از اعمال نرخ گذاری‌های سلیقه‌ای جلوگیری کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: در نتیجه ادامه روند گرانی برنج در بازار به طور حتم افرادی که توان مالی کمتری دارند به سمت و سوی استفاده از برنج بی‌کیفیت یا با کیفیت پایین خواهند رفت.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: وظیفه دستگاه‌های نظارتی با اوج‌گیری آشفتگی بازار بیش از پیش شده تا بتوان به کنترل نسبی قیمت‌ها نائل آمد./

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

avatar
# نظر : 1

سعید

تاریخ : 21 فروردین 1395 03:36
با سلام خدمت دکتر شریعت نژاد نماینده محترم مجلس شورای اسلامی
متن خودم را بدون حاشیه و حرف اضافه تنها با یک مقدمه تک بیتی شروع میکنم،
از دوست به یادگار دردی دارم
کان درد به صدهزار درمان ندهم
اما...
شما بهتر از هر کسی دردهای مردم این منطقه را میدانید یا بهتر بگویم باید بدانید. متاسفانه سیر نزولی شدید اقتصاد مردم منطقه چشمگیر شده و کمتر کسی است که از اقتصاد این روزهای خود راضی باشد، بخصوص قشر کشاورز که این بار نه درگیر عذاب و قهر آسمان و زمین بلکه مورد بی لطفی مسئولین قرار گرفته اند. گفتند برجام، ملت همیشه در صحنه ما(؟؟؟؟) با لبیک و اعتماد به اینکه با گشایش درهای جهانی وضعیت معیشت آنها بهبود خواهد یافت، بار دیگر حماسه آفریده و به اصلاحات آری گفتند اما اتفاقی که در حال وقوع است را می توان اصلاحات نامید؟ باغداران و بازاریانی که هنوز موفق نشده اند محصول سال گذشته خود را به فروش برسانند و هزاران تن کیوی منطقه که در بازارهای جهانی حرفی برای گفتن دارد و قابل رقابت است، با اتمام فصل در حال نابودیست. آیا اصلاحات صورت گرفته؟؟؟منتظریم ببینیم که امسال برنج کاران منطقه چند درصد از زمین های خود را زیر کشت می برند. امیدواریم اصلاحات صورت بگیرد!!!!!! پرتقال که زمان خودکار پنجاه تومنی پانصد تومان بود الان نهصد تومان از کشاورز خریداری میشود و خودکار هزار تومان. آیا به فکر اصلاح اوضاع هستیم؟؟؟ از صنعت دامپروری هم بگویم که نود و نه درصد دامداری های منطقه غرب استان مازندران با ضررهای سنگین به مخروبه تبدیل شده یا تغییر کاربری داده اند. اصلاحات کی به کمک این مردم خواهد آمد؟؟؟خوشبختانه گل و گیاه در منطقه ما رونق چشمگیری در چند سال اخیر داشته اما این چند وقت کسی از ضعف بازار گل و گیاه، چک های برگشت خورده و پاس نشده و کاهش قیمت ها سراغی گرفت؟؟؟ من یک اصلاح طلبم و منتظر اصلاحات. جناب دکتر عزیز، این اقشار به شما رای دادند آنهم با امید به آینده ای بهتر. یادم است در جمعی، بزرگی گفت: این مردم حافظه خوبی دارند و به نسبت خدمت مرحمت دارند. امیدوارم کسی دچار قهر مردم نشود. اگر مخالفتی با گفته های من باشد آنهم نظری است و محترم. اما در مقدمه حسن نیت برای خواننده آگاه واضح و قاطع است و گفته های من چیزی نبود جز حقایق زندگی این روزهای مردم منطقه غرب استان مازندران. همین مردمی که با عشق با اصلاحات پای صندوق های رای آمدند و اصلح ترین را انتخاب کردند.

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید