شریعت نژاد: کشور در شرایط ویژه ای قرار دارد/ به هیچ وجه منافع خوش نشین ها را بر منافع عموم مردم ترجیح نمی دهیم


جلسه دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش کلار شهرستان عباس آباد با دکتر شریعت نژاد نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی عصر پنج شنبه 15 خرداد در سالن آموزشکده منابع طبیعی کلارآباد برگزار شد. منتخبین روستاهای منطقه در این جلسه با تشریح وضعیت منطقه خود، با اشاره به مسائل و کاستی های موجود، خواستار پیگیری نماینده مردم جهت حل آنها شدند. مشکلات آبرسانی روستایی، راه و آسفالت روستایی، برق رسانی، عدم اختصاص کمک های دولتی به بخش روستایی، ساماندهی طرح های هادی روستایی از مهمترین محورهای مورد بحث شوراهای روستاهای منطقه بود. نادر جعفری بخشدار کلارآباد نیز هدف نشست را بیان مشکلات مردم منطقه بی واسطه با نماینده مردم دانست و اظهار امیدواری کرد که این جلسات هر 6 ماه یک بار جهت به نتیجه رسیدن تشکیل شود. وی بر کوتاه کردن پروسه های اداری و دولتی برای انجام کارهای بر زمین مانده و پروژه های نیمه تمام تاکید کرد.

شریعت نژاد نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن چنین نشست هایی، اظهار امیدواری کرد که خروجی این نشست ها نیز منجر به رشد و توسعه منطقه شود. شریعت نژاد گفت: شوراهای روستا باید اولویت های توسعه روستا را متناسب با قوانین موجود تعیین کنند و محل مشورت مدیران در تصمیم گیری ها باشند. وی ادامه داد: نماینده مجلس نیز مدافع حقوق مردم در هر جایی است که برای مردم تصمیم می گیرند چه در سطح ملی و چه در سطح محلی. شریعت نژاد گفت: ما موظف به تلاش و پیگیری هستیم و باید نقش خودمان را در دفاع از مردم به درستی ایفا کنیم.

وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به وضعیت کنونی کشور به ویژه در زمینه اقتصادی گفت: باید بدانیم امروز در چه شرایطی هستیم. بدبینی های ما به واسطه قولهای بر زمین مانده و عمل نشده بیشتر شده است. امروز اقتصاد ما یک اقتصاد وابسته به نفت است که 60 درصد از بودجه ما از طریق نفت تأمین می شود. وی افزود: در چنین شرایطی و به واسطه تحریم های گسترده طبیعی است که فضای کار کردن بسیار سخت تر از گذشته است و ما در هیچ مقطع از تاریخ در چنین شرایطی قرار نداشتیم.

عضو کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: سال گذشته به دلیل عدم وصول درآمدها تنها 18 درصد بودجه عمرانی تخصیص داده شد و این بدان معناست که شرایط کشور یک شرایط ویژه است. وقتی که اینگونه است نمی توان مثل گذشته به دولت گفت در این زمینه ها مشکل دارم.

شریعت نژاد اشاره کرد: امروز جنگ ما با دنیا جنگ اقتصادی است. اگر ما طی 35 سال گذشته اقتصاد مقاومتی را در کشور عملیاتی می کردیم امروز می توانستیم بگوییم که هیچ مشکلی نداریم. ما شعار عدالت دادیم اما نتوانستیم آن را تحقق ببخشیم. بر همین اساس رهبر معظم انقلاب سیاست های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کرده اند تا ما بیشتر از توان و منابع خودمان استفاده کنیم.

نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد با بیان اینکه سقف بودجه مازندران امسال افزایش یافته است گفت: سال گذشته ضریب بودجه استان 3.77 درصد بود که امسال این ضریب به 4.07 درصد رسیده است و این در حالی است که بودجه کل کشور کاهش یافته است. وی ادامه داد: نقش جمعیت در تدوین بودجه بسیار مهم است اما متاسفانه در مازندران فقط نیروهای بومی ملاک سنجش قرار می گیرد و جمعیت شناور بسیار زیاد آن نادیده گرفته می شود، که البته با تلاش های صورت گرفته امسال اندکی افزایش در این زمینه را شاهد بودیم.

شریعت نژاد در زمینه حل مشکلات روستایی نیز گفت: یکی از مزیت های منطقه ما فرهنگ بالای مردم ماست که مهاجر پذیری را بیشتر کرده است. اما باید بین فردی که بومی منطقه است و همیشه در اینجا زندگی می کند با کسی که برای تفریح می آید فرق قائل شد.

وی افزود: در نشستی که با وزیر نیرو داشتم اشاره کردم که کل جمعیت شهرستان عباس آباد به 50 هزار نفر می رسد اما فقط در شهرها 28 هزار کنتور برق نصب شده است و اگر هر کدام را خانوار 3 نفره در نظر بگیریم جمعیتی چند برابر را خواهیم داشت که این پیک جمعیتی در بودجه لحاظ نمی شود و از شما می خواهیم که این مورد را در نظر بگیرید.

شریعت نژاد با تاکید بر اینکه باید سازوکارهای قانونی در زمینه های مختلف محل درآمدی روستاها وضع شود، گفت: برنامه محوری مهمترین اصل در این زمینه است و ماهم با همه توان از این شیوه حمایت می کنیم و همه هم باید از آن تبعیت کنند.

وی ادامه داد: اقتصاد روستا متأثر از خوش نشین هاست و باید برای این موضوع هم اندیشی شود و راهکارهای منطقی و اجرایی ارائه شود.

شریعت نزاد گفت: از نظر زیرساختی در منطقه بسیار مشکل داریم اما هدف ما این است که پروژه های نیمه تمام را به سرانجام برسانیم و در این زمینه حتما عدالت را مبنا قرار خواهیم داد و به هیچ وجه منافع خوش نشین ها را بر منافع عموم مردم ترجیح نمی دهیم.

شریعت نژاد با بیان گزارشی مبسوط از پیگیر های خسارات برف در منطقه نیز گفت: برای اولین بار تلاش شده است تا اعتبارات مناسب برای بخش کشاورزی و باغداران خسارت دیده از بحران برف اختصاص یابد و این مورد در آستانه تصویب دولت قرار دارد.

در این جلسه پیگیری های لازم برای رفع مشکلات هر روستا به تفکیک توسط نماینده مردم در مجلس انجام پذیرفت.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 309

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید