شریعت نژاد مطرح کرد: عدم توجه دولت نهم و دهم به صنعت کشاورزی غرب مازندران


شمس الله شریعت نژاد درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، درخصوص مشکلات شهرستان های تنکابن، رامسر و عباس آباد در استان مازندران، گفت: شهرستان های تنکابن و رامسر از غربی ترین شهرستان های استان مازندران محسوب می شوند که از نظر بنای فرهنگی و جلوه های طبیعی بسیار منحصر به فرد هستند اما تاکنون در خصوص توسعه صنعت گردشگری در این مناطق از سوی مسئولان دولتی اقدام قابل توجهی صورت نگرفته است.
نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه دولت های اخیر به قطب کشاورزی کشور به هیچ هنوان توجهی نداشتند، تصریح کرد:کشت مرکبات از جمله کیوی از تولیدات معروف غرب مازندران است اما تاکنون در خصوص ایجاد صنایع تبدیلی و بسته بندی برای صادرات کیوی اقدامی از سوی وزارت جهاد کشاورزی صورت نگرفته است.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به اینکه غرب استان مازندران قطب تولید گل و گیاه کشور محسوب می شود، اظهار داشت:با توجه به مساعد بودن شرایط آب و هوایی و خاک، هزینه تولید گل و گیاه در این شهرستان ها بسیار پایین است اما دولت سرمایه گذاری مناسبی در این زمینه انجام نداده است.
شریعت نژاد، افزود: این مناطق به علت مرزی بودن در بحث صادرات مرکبات و گل و گیاه بسیار حائز اهمیت هستند اما دولت نه تنها خود سرمایه گذاری مناسبی در این زمینه انجام نداده بلکه تسهیلات مورد نیاز هم در اختیار سرمایه گذاران بخش خصوصی قرار نداده است.
وی، با انتقاد از اینکه غرب مازندران از نظر توسعه صنعت و خدمات منطقه ای فراموش شده است، ادامه داد: سرمایه گذاری برای ایجاد اشتغال با اولویت صنعت و خدمات در منطقه حداقل ممکن است به طوری که در حال حاضر بیش از 30 هزار جوان تحصیل کرده بیکار در شهرستان های تنکابن، رامسر و عباس آباد وجود دارد.
نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی، در تشریح زیر ساخت های عمرانی حوزه انتخابیه خود، گفت: متأسفانه شبکه های راه در این شهرستان ها کاملا قدیمی و فرسوده هستند به طوری که حتی راه های روستایی مربوط به خدمات جهاد سازندگی در سنوات گذشته است.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه راه های اصلی شریان حیات اقتصادی منطقه هستند، اظهارداشت:متأسفانه راه اصلی به غرب مازندران که 75 سال پیش ساخته شده است در طول این مدت فقط یک باند از هر دو طرف تعریض شده که با توجه به تراکم جمعیت و همچنین مسافرت گردشگران در تعطیلات راه های اصلی بسته می شوند و امکان تردد وجود ندارد.
شریعت نژاد، با اشاره به اینکه بخش خصوصی در حوزه صنعت، گردشگری و راه سازی غرب مازندران بسیار تمایل به سرمایه گذاری دارند، افزود: با توجه به اینکه سراسر غرب مازندران را دریای خزر فرا گرفته است اما متأسفانه یک ساحل برای پهلو گرفتن کشتی برای توسعه صادرات و گردشگری به علت نبود زیر ساخت های مناسب وجود ندارد.
وی با بیان اینکه در سنوات گذشته شهرستان های رامسر و تنکابن قطب درمان در شمال کشور محسوب می شدند، ادامه داد: در حال حاضر حجم وسیعی از درآمد مردم غرب مازندران هزینه درمان می شود که معمولا برای بهره گیری از خدمات بهداشتی و درمانی به علت نداشتن بیمارستانهای مجهز باید به بابل، ساری، رشت و تهران سفر کنند.
نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد درمجلس، با بیان اینکه معادن غرب مازندران در ارتفاعات هستند، گفت: متأسفانه راه همواری در خصوص بهره گیری از معادن در شهرستان های تنکابن و رامسر وجود ندارد به همین جهت مردم شن و ماسه مورد نیاز برای ساختمان های خود را از رستم آباد رودبار و جاده ی آمل تأمین می کنند.
این نماینده مردم در مجلس نهم، اظهار داشت: مردم غرب مازندران در هشت سال دوره ی ریاست جمهوری احمدی نژاد از کمترین تسهیلات برخوردار بودند به طوری که حتی یک پروژه عمرانی و خدماتی هم در دولت نهم و دهم شروع و به اتمام نرسیده است.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس،گفت: متأسفانه در حال حاضر بیش ترین درآمد مردم غرب مازندران از فروش زمین های اجدادی آنها تأمین می شود که به طور حتم این مهم در آینده ای نه چندان دور باعث کوچ کردن این مردم به شهرها می شود به همین جهت دولت باید حمایت ویژه و عملیاتی از مردم غرب مازندران کند.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 376

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید