مساحت باغات چای نصف شده/اموال و منازل بدهکاران برخلاف مصوبه دولت ضبط شده‌اند


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از اینکه مساحت باغات چای به نصف کاهش یافته است، گفت:‌ حفظ اراضی کشاورزی در گروی حمایت دولت از کشاورزانی است که محصولاتشان روی دستشان مانده است.


شمس الله شریعت نژاد در نشست علنی امروز یکشنبه (24 آبان) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، ضمن تشکر از سفر اخیر رئیس جمهور و هیأت دولت به استان مازندران، گفت:‌ امیدواریم این سفر منشاء خدمات و موجب امیدواری هر چه بیشتر مردم استان به توسعه و سازندگی باشد.

نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر درمجلس شورای اسلامی همچنین ضمن ابراز تاسف از اتفاقی که موجب آزردگی آذری‌زبان‌ها شد، در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی افزود: آیا اراضی به مساحت 500 تا 1000 مترمربع در بافت روستاها می تواند به عنوان زراعت و باغ تلقی شود؟ آیا انجام یک فعالیت اقتصادی زراعی و باغی در اراضی با این مساحت ممکن است؟ الگوی شما برای اقتصادی نمودن آن چیست؟

 

 

وی تاکید کرد:‌ شما که به این اراضی تسهیلات نمی دهید و وزارت جهاد کشاورزی هیچ نقش حمایتی و موثری در خصوص فعالیت‌های زراعی و باغی ندارد؛ پس چه اصراری به حفظ این اراضی در بحث زراعت و باغداری دارید، در حالیکه مالکان آن مستاجراند و می خواهند برای خود و فرزندانشان منزل مسکونی احداث کنند.

شریعت نژاد با بیان اینکه مساحت باغات چای به نصف کاهش یافته است تصریح کرد: مبالغ مربوط به برگ سبز چای پنج ماه است به چایکاران پرداخت نشده است؛ کشاورزان منطقه اعم از تولیدکنندگان مرکبات، کیوی و گل و گیاه چشم انتظار اقدامات دولت در خصوص فروش محصولات خود هستند، بنابراین بدیهی است حفظ این اراضی در گروی حمایت دولت از کشاورزانی است که محصولاتشان روی دستشان مانده است، در غیر این صورت باید شاهد تشدید تغییر کاربری اراضی با مساحت بالاتر بود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه عدم مدیریت بر روی رودخانه‌های غرب مازندران موجب خسارات قابل توجه به ابنیه و سازه های مختلف اعم از پل ها‌، منازل مسکونی و تاسیسات شده ، گفت: همچنین با وجود اینکه در چندین مرحله مصوبه دولت به بانک مرکزی و سایر بانک ها در خصوص امهال وام های خسارت دیدگان برف سال 92 ابلاغ شده این مصوبه برای اجرا از طریق بانک ملت به شعب شهرستان ها ارسال نشده و ما بر عکس نظر حمایتی دولت شاهد ضبط اموال و منازل مسکونی بدهکاران هستیم که موجب نارضایتی و اعتراض جدی مردم شده است.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید