شریعت نژاد: شاخصه مدیر، عملکردش است باید ببینیم با قبل چه فرقی کردیم/اگر مدیری برای حفظ پستش محافظه کاری کند نماینده مردم نیست


نماینده مردم عباس آباد، تنکابن و رامسر در مجلس گفت: خاصیت مدیر بومی انعکاس وبرجسته کردن کاستی های منطقه اش است و مردم باید صدای مسئولان را بشنوند .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان عباس آباد، دکتر شریعت نژاد در دومین جلسه شورای اداری این شهرستان به عقب ماندگی استان مازندران در وجود مراکز آموزش عالی دولتی اشاره کرد و اظهارداشت: درغرب استان هیچ دانشگاه دولتی وجود ندارد همه در شعاع 30 کیلومتری مرکز استان قرار دارند.

وی ادامه داد: چرا مردم غرب مازندران دنبال استان شدن هستند؟ مدیران باید اینها را برجسته کنند، تبعیضات را باید بیان کنیم مردم باید صدای مسئولان را بشنوند، اگر مدیری برای حفظ پستش محافظه کاری کند نماینده مردم نیست. خاصیت مدیر بومی انعکاس و برجسته کردن این موضوعات است.

وی اظهار داشت: چرا دانشگاه مازندران، ساری و بابلسر به نام مازندران است ولی به کام آنهاست، نیروهایشان همه از شرق استان تامین می شود، این بی عدالتی است.

شریعت نژاد به جوانان تحصیل کرده جویای کار اشاره کرد و گفت:آموزش در بخش توسعه باید باشد دانشگاه بخش اعظمش یک دکان شده است.

وی افزود:در اینجا یک سوال مطرح است؟ ادارات ما چگونه کار می کنند که همه جویندگان کار مشتاق ورود به ادارات هستند بحث زیر میزی فقط مربوط به پزشکان نیست.

نماینده مردم عباس آباد، تنکابن و رامسر خاطر نشان کرد: به مردم گزارش کار دهید مردم را آگاه کنید. بیایید مشکل مردم را حل کنیم ما همه دولتیم، نظام جمهوری اسلامی هستیم باید همه کمک کنیم مردم را اذیت نکنیم. با روحیه کمک ورود پیدا کنیم.

او بیان کرد:باید تهاجمی حرکت کنیم، انفعالی حرکت کردن کار به جایی نمی برد باید از حق خود دفاع کنیم شرایط بگونه ای نیست در خانه بنشینیم کسی که این نگاه را داشته باشد بدرد مدیریت نمی خورد، مدیر باید از درون بجوشد.

نماینده مردم عباس آباد، تنکابن و رامسر در مجلس با بیان اینکه باید به مزیت های منطقه توجه شود، تصریح کرد: کاری کنیم که تنوع تولید در کشور داشته باشیم، ما فقط نمی توانیم مردم را توجیه کنیم، هر که مسئولیتی می پذیرد باید پاسخگو باشد باید فکری نو در اندازیم. به مدیر باید اختیار داده شود؛ صرف عنوان کافی نیست. شاخصه مدیر، عملکردش است باید ببینیم با قبل چه فرقی کردیم.

وی در ادامه گفت: وظیفه رسانه ها برجسته کردن  استعدادها ی منطقه است.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 465

نظرات این مطلب :

avatar
# نظر : 1

جوانان تنکابن

تاریخ : 1 بهمن 1393 21:06
جناب اقای دکتر مدیرانی در منطقه هستن که تمام هم وغمشان حفظ میز ریاست است و با همایش ها جلسات پو پولیستی بدنبال توجیح خود میباشند اقای کاکویی 34 سال سابقه خدمت دارد که 18 سال ان در شهرستان تنکابن وعباس آباد است سوال این است که این شخص چه عملکردی دارد ؟ چرادر ادوار قبلی ایان ممیزی مدیریت نشدن ما در دانشگاه خواندیم قدرت که پاسخگو نباشد فاسد است ایشان اجازه نمیدهد که نیروی بومی شهرستان بتواند درجهت اداره شهرستان خود و نوع مدیریت بومی منطقه ای رشد کند و تجربه ای مدیریتی بدست اورد جالب اینجاست که ایشان علاوه بر این معاون ایشان هم انتخابی از یک فرد غیر بومی است حال که میخواهند در استانه بازنشستگی قرار بگیرد با چیدیمان نیروی های بومی و پخش قدرت در دست آنها با عنواینی مانند کارشناس مسول سعی میکند ضمیمه حضور خود را بعد از رفتن فراهم کند حال برای بچه های منطقه چه می مانند عملا در جا زدن و عدم رشد منطقه ایشان از رانت های مدیریتی خود یک کاریابی برای پسر خود و با نفوذ در شهرداری ها ضمیمه را برای اشتغال برای فرزندانش فراهم کرده و خود مدت 18 سال است که در بالای اداره کار زندگی میکند واز دادن پول اب و برق و گاز گویا معاف هستن دکتر جان خروچی وی در این ایام سی هزار بیکار در تنکابن است دست مریزاد

جناب دکتر ایا اقای کاکویی را میشناسید ایشان 34 سال سابقه خدمت و18 سال ریاست اداره کار دو شهرستان تنکابن وعباس آباد هستن خروجی ایشان 30 هزار جوان بیکار است به نظر شما حفظ میز ریاست به چه قیمتی است ؟ قدرتی که پاسخگئو نباشد فاسد است ؟

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید