انتقاد از همکاری نکردن بانک ها با بخش خصوصی در مازندران


نماینده مردم شریف تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد بانک ها در قبال سرمایه گذاران بخش خصوصی ، گفت : برخی بانک ها با اعمال سیاست های غلط خود به دنبال ورشکست شدن فعالان اقتصادی در کشور هستند تا اموال و دارایی آنها را مصادره کنند.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا ، شمس اله شریعت نژاد روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی و بررسی مشکلات مرتبط با فعالین اقتصادی غرب مازندران که به میزبانی فرمانداری ویژه شهرستان تنکابن برگزار شد ، افزود : در شرایطی که باید همه دستگاه های اجرایی در خدمت تولید و خدمات باشند برخی از بانک ها با بی تفاوتی نسبت به مشکلات فعالان اقتصادی در صدد نابودی آنها هستند.


وی با بیان اینکه ریسک سرمایه گذاری در بخش تولید و خدمات بسیار بالا است ، اظهار داشت : باید مشکلات فعالان بخش اقتصادی را اولویت بندی کنیم تا بتوانیم با برگزاری چنین جلساتی به راهکار های برون رفت از این مشکلات برسیم .


نماینده مردم شریف تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس بر ضرورت رفع مشکلات سرمایه گذاران بخش خصوصی تاکید کرد و بیان داشت : بروکراسی اداری بسیار پیچیده ، محدودیت ترافیکی برای توزیع محصولات ، عدم تفویض اختیار به مدیران شهرستان ها و کارشکنی بانک ها را از مشکلات عمده فعالان اقتصادی در غرب مازندران است که باید برطرف شود .


وی یادآور شد: در سال های گذشته 670 میلیارد ریال تسهیلات از منابع مختلف در اختیار شخصی قرار دادند تا در عباس آباد پایانه گل و گیاه راه اندازی نماید اما با گذشت چندین سال این پایانه راه اندازی نشده و همین مسئله مشکلات زیادی را برای تولید کنندگان گل و گیاه در غرب مازندران به وجود آورده است.

 

شریعت نژاد با بیان اینکه ۷۰ درصد مردم این منطقه کشاورز هستند تصریح کرد: متأسفانه اکنون کیوی آنان بفروش نرفته و کشاورز دغدغه این را دارد که این تولیدات را چه کند و بایستی موانع را بررسی کرده و اولویت‌بندی کرد تا بتوان گام‌به‌گام این مشکلات را حل کرد.

 

شریعت نژاد  در ادامه نیز گفت: مشکلات و معضلات تولیدکنندگان به حدی زیاد است که با یک و یا دو جلسه حل نخواهد شد زیرا مشکل اصلی تولیدکنندگان، نبود درآمد و قوانین بانک‌ها است.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید