شریعت نژاد:تسهیل در روند سرمایه گذاری از جمله انتظارات ما از دولت است


نماینده مردم شریف تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذار را درگیر کاغذبازی در ادارات کرده‌ایم، گفت: سرمایه‌گذار به همین دلیل، پشیمان و دل‌زده استان را ترک می‌کنند

 

شمس‌الله شریعت‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری با اشاره به اینکه مازندران استانی است که کارهای بزرگ در آن صورت نگرفته است، اظهار کرد: حوزه شبکه راه‌ها، زیرساخت شبکه آب‌رسانی، تامین و توزیع آب، سیستم آب و فاضلاب شهری و ... با مشکلاتی مواجه است.

 

وی با بیان اینکه این مشکلات در مازندران، مضاعف شده است، افزود: با وجود حساسیت‌های زیست‌محیطی، مدیریت مناسبی در سیستم فاضلاب صورت نگرفته است.

 

نماینده مردم شریف تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایجاد شغل متناسب با ظرفیت‌های منطقه‌ای، گفت: با وجود اینکه میزبان جمع بزرگی از هموطنان در این منطقه از کشور هستیم، اقدام در حوزه توسعه سلامت و خدمات بهداشتی و درمانی یک ضرورت است و امکانات امروز این بخش پاسخگوی نیازهای مردم بومی هم نیست.

 

این مسئول با بیان اینکه توجه به سیستم برق منطقه از مسائل بسیار مهم برای ما است، تصریح کرد: احداث چند نیروگاه در غرب مازندران در دستور کار است، اما روند اجرایی این پروژه‌ها مطلوب نیست.

 

شریعت‌نژاد با اشاره به اینکه درباره تغییر کاربری اراضی مشکلات جدی در غرب استان داریم، ادامه داد: از میان همه قوانین کشور، قانون حفظ اراضی زراعی و باغی را مدیران استانی انتخاب کردند بدون اینکه توجه کنند آن اراضی زراعی و باغی است یا نه و یا اینکه از نظر اقتصادی می‌تواند برای کشاورز بازدهی داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه زمین با متراژ 500 تا 2 هزار متر در درون بافت چه کاربرد زراعی و باغی دارد که زراعی تلقی می‌شود، خاطرنشان کرد: درباره مسائل غرب مازندران، نیازمند تدبیر دولت هستیم تا این مشکلات رفع شود.

 

نماینده مردم شریف تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز در دولت یازدهم با توجه به تنگناهای اقتصادی، بیشتر نیازمند تدبیر هستیم، اظهار کرد: تسهیل در روند سرمایه‌گذاری از دیگر انتظارات ما از دولت است که باید انجام شود.

 

این مسئول با بیان اینکه آن‌قدر سر راه سرمایه‌گذار، مانع ایجاد کردیم که مایل به حضور در این استان نیستند، افزود: سرمایه‌گذار را درگیر کاغذبازی در ادارات کرده‌ایم و به همین دلیل، پشیمان و دل‌زده، استان را ترک می‌کنند.

 

شریعت‌نژاد با اشاره به اینکه جای سوال است که چرا گلستان و گیلان از منطقه آزاد تجاری برخوردارند اما مازندران که در مرکز شمال کشور قرار گرفته از چنین ظرفیتی برخوردار نیست، گفت: این سوالی است که هنوز جوابی از سوی مسئولان برای آن نداریم و انتظار است دولت‌مردان، متناسب با ظرفیت مازندران، سه منطقه آزاد تجاری تعریف کنند.

 

وی با بیان اینکه اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام کمربندی از دیگر انتظارات ما از دولت است، تصریح کرد: با ورود گردشگران به استان به‌ویژه در غرب مازندران، شهرها از نظر ترافیکی قفل می‌شوند.

 

نماینده مردم شریف تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در غرب مازندران یک میلیارد مترمکعب آب روان داریم که وارد دریا و شور می‌شود، ادامه داد: سیاست وزارت نیرو شیرین کردن آب شور دریاست، وقتی قدرت مهار آب‌های شیرین را ندارند، چگونه به‌دنبال طرح شیرین کردن آب شور دریا هستند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: مطالعات احداث سه سد در غرب مازندران به پایان رسیده و انتظار داریم در سفر دولت به استان، طرح یکی از این سدها برای احداث، تصویب شده و برای تامین آب آشامیدنی منطقه تدبیری اندیشیده شود، چون مردم باور نمی‌کنند منطقه‌ای با 1200 میلی‌متر بارندگی، مشکل کمبود آب داشته باشد.

 

شریعت‌نژاد با اشاره به اینکه ایجاد شهرک الکترونیک رامسر در دولت گذشته مصوب شده و امیدواریم در این سفر اجرایی شده و منطقه ویژه اقتصادی فناوری سبز اعلام شود، اظهار کرد: این طرح با استقرار صنایع غیرآلاینده الکترونیکی و ایجاد اشتغال، می‌تواند مانع از مهاجرت جوانان بیکار مازندران به دیگر استان‌ها شود.

 

نماینده مردم شریف تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه محور تنکابن الموت به قزوین، پیشرفت قابل توجهی در ضلع جنوبی دارد و انتظار است در حوزه مازندران هم این پروژه با سرعت بیشتری انجام شود، گفت: پروژه جنت‌ رودبار اشکور قزوین با سابقه 30 ساله و پیشرفت 60 درصدی، نیازمند عنایت ویژه دولت است.

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید