شریعت نژاد: ساخت کنارگذر ساحلی رامسر تسریع شود/ انتقاد از نحوه برگزاری شورای اداری


نماینده مردم شهرستان های تنکابن ، عباس آباد و رامسر گفت: تامین مواد اولیه برای کنار گذر ساحلی از جمله موانعی است که باید حل تا روند ساخت این پروژه ملی تسریع شود.
به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شرعیت نژاد پیش از ظهر سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رامسر افزود: در این منطقه مشکلات عدیده ای وجود دارد که مهمترین آن پیگیری پروژه های نیمه کاره ای است که برای آنها از سرمایه ملی هزینه شده است و باید با تلاش همه و تعامل مثبت موانع و کج سلیقگی های در سر راه این پروژه ها از بین برود.

وی با اشاره به مشکلات آب و گاز منطقه گفت: 90 درصد مردم منطقه آب شرب سالم ندارند و برخی روستاها هم هنوز از نعمت گاز برخوردار نیستند و در حل این مشکلات باید نظر همه مدیران و کارشناسان تجمیع شده و سپس یک نظر واحد به استان ارسال شود تا نتیجه مطلوب تری حاصل شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه از هیچ نظر غیر کارشناسانه ای دفاع نمی کنم و البته منطقه ما بسیار مستعد بوده و کارشناسان مجربی داریم گفت: مدیران باید در ارائه طرح های خود و همچنین در حل موانع پیشرفت شهرستان از نظرات کارشناسان استفاده کنند تا دستاوردهای بسیار بهتری عاید رامسر شود.

وی در خصوص موضوع گردشگری گفت: در این مقوله بسیار حرف زدیم اما آثار کمرنگی دیده می شود که شایسته منطقه نمونه گردشگری نیست و در این زمینه جای کار بسیاری دارد.

نماینده مردم منطقه در خانه ملت در ادامه اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های ییلاقات و ترویج صنایع دستی و مشاغل خانگی در این مناطق، رفع مشکلات تغییر کاربری زمین ها و حفظ وحدت و یگانگی در بین مدیران از جمله مواردی است که باید رعایت شود و در دستور کار قرار گیرد.

شریعت نژاد از نحوه برگزاری این جلسه انتقاد کرد و گفت: این جلسه بیشتر گردهمایی مدیران است و به شورای اداری شبیه نیست زیرا در شورای اداری باید مدیران بصورتی میزگرد بنشیند و کمبودها و نارسایی ها عنوان شود و در راستای حل آنها تصمیماتی اتخاذ شود.

توسعه روستاها تقویت شود

بخشدار رامسر نیز گفت : توسعه روستا و استقلال اقتصادی کشور بسیار مهم بوده و در سالی که بنام حماسه اقتصادی نام نهاده شد و بدلیل آنکه روستا هم مهد اقتصاد بومی است باید تقویت شود.

ابراهیم شیرود عشوریان افزود: شورای فرهنگی در روستاهای رامسر بزودی تشکیل می شود و وظیفه این شورا ، رفع موازی کاری های فرهنگی در روستاها است زیرا اکنون فرهنگ ماهواره در بین روستاییان در حال رشد است و این مهم به فرهنگ اصیل روستاها ضربه خواهد زد و حفظ فرهنگ ناب روستا بسیار مهم است.

وی از برگزاری مراسم تحلیف شوراهای روستا در 12 شهریور سال جاری در مصلی جوادالائمه رامسر خبر داد و گفت: همچنین همایش تقدیر از جوانان توانمند روستاها نیز در شهریور امسال در هتل رامسر با هدف باور ظرفیت های انسانی روستاها برگزار می شود.

بخشدار رامسر اضافه کرد: مکاتبات اداری شوراها و دهیاریها باید از سوی مدیران بی فوت وقت پاسخ داده شود اما در برخی ادارات این روند وجود نداشته و بعضا با ادبیاتی که زیبنده رئیس اداره نظام اسلامی نیست به اعضای شورای اسلامی و دهیارها پاسخ می دهند که این مهم پذیرفته شده نیست زیرا اعضای شورا و دهیار ها نمایندگان مردم یک روستا هستند.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 245

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید