آیین معارفه شهردار تنکابن/ شریعت نژاد: شمال کشور به دلیل سو ء مدیریت ها ، بسیار عقب مانده است


نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس گفت: تنکابن بزرگترین و قدیمی ترین شهر غرب مازندران است اما روزانه 6 هزار و 700 متر مکعب فاضلاب وارد دریا می شود و این آیا یک فاجعه زیست محیطی نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شریعت نژاد ظهر پنجشنبه در آیین معارفه شهردار تنکابن همچنین به دوری مسافت مرکز استان و سختی مردم از این منظر اشاره کرد و افزود: مدیران کل اختیارات خود را تفویض کنند تا مردم از این بوروکراسی اداری و خطرات کمی ایمن بمانند و اگر مدیران کل این کار را نکنند ، توهین به شعور مردم غرب مازندران کرده اند.
وی گفت: رویکرد دولت رویکرد مثبتی است و با توجه به شرایط بودجه و اعتبارات کشور ما باید به منابع و پتانسیل های اطرافمان توجه بیشتر داشته باشیم و به داشته های منطقه ای خود بیندیشیم و شناسایی استعداد های منطقه ای را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
وی افزود: شمال کشور به دلیل سو ء مدیریت ها ، بسیار عقب مانده و اسف بار است که این عقب ماندگی بوضوح در نبود زیر ساخت های ابنتدایی  در غرب  مازندران مشهود است.
شریعت نژاد به انتقاد از انتخاب پیمانکاران غیر بومی پرداخت و گفت: حتی در این زمینه هم ما نباید اختیار داشته باشیم؟

وی خطاب به شوراهای اسلامی نیز گفت: شوراها یاد بگیرند که به مردم گزارش عملکرد خود را بدهند و کارهای غیر کارشناسی  انجام ندهند و بسیار پسندیده بود که بجای شهردار تنکابن، امروز مردم تنکابن گزارش عملکرد وی را پشت تریبون اعلام می کردند.
نماینده مردم شهرستان های تنکابن و عباس آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود بر لزوم همدلی و تعامل و رفاقت مدیران با همدیگر و با مردم تاکید کرد و گفت: بدنبال گرایش های سیاسی، گروکشی و دسته بندی نباشیم.

مازندران نیازمند همدلی و اتحاد است

معاون عمرانی استاندار نیز بر نگاه یکسان استانداری به سراسر مازندران تاکید کرد و گفت: از گلوگاه تا رامسر برای همه مرکز نشینان یکسان است و اعتبارات بر اساس شاخصه های اعتباری در بین شهرستان های استان تقسیم می شود.
علی نبییان افزود: برای برداشتن گامهای مثبت در جهت توسعه و پیشرفت مازندران نیاز به همراهی و همدلی و زمان داریم.
امام جمعه تنکابن نیز گفت: ما مدیران باید آستانه تحمل خود را بالا برده و انتقاد سازنده را بپذیریم و در مقابل منتقدان موضع گیری نداشته باشیم.
حجت الاسلام سید داوود شاهچراغی افزود: استفاده از ظرفیت های انسانی و پتانسیل منطقه ای و بدور از افکار جناحی می تواند کشور  را به سمت و سوی توسعه پایدارسوق دهد.
وی اضافه کرد: پست ها و مدیریت ها ماندگار نبوده و اعتباری است و مسئولین باید یاد بگیرند  که با اخلاق خوش بر دلها حکومت کننذ، همان کاری که شهید رجایی کرد و هرگز از یاد نبرد که از دستفروشی به رییس جمهوری رسیده بود و اخلاق مداری وی زبانزد خاص و عام است.

پسماند و آب شرب مشکلات عمده تنکابن است
این مقام مسئول با اشاره به اینکه همه مدیران باید با مردم، از مردم و در خدمت مردم باشند، اظهار داشت: مشکل پسماند، آب شرب و فاضلاب تنکابن از عمده ترین و مهمترین معضلات موجود  است و هنوز در بعضی از روستاهای ما آب را با تانکر بدرب خانه ها می رسانند که این امر باعث ایجاد نار ضایتی در بین مردم شده است.
وی ادامه داد: مدیران شهرستانی با حمایت مدیران ارشد اهتمام لازمه  را در جهت  رفع هر چه سریعتر این مشکلات داشته باشند.

 

در این مراسم، طی حکمی از سوی استاندار عقیل عشوری به سمت شهردار تنکابن منصوب و از زحمات احمد خوش قلب شهردار سابق تنکابن قدردانی شد.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 387

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید