شریعت نژاد تاکید کرد:خسارت مرغداران با بزرگ‌نمایی شیوع آنفلوآنزا/هیچکدام از واحدهای صنعتی مازندران آلوده نیست


عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس گفت: متاسفانه سازمان دامپزشکی درخصوص بروز آنفلوآنزا عجولانه برخورد کرد و به خاطر حساسیتی که وجود داشت شعاع موضوع را گسترده کرد و در این زمینه بزرگ نمایی شد.

 

شمس‌الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درخصوص آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزا در کشور گفت: بیماری آنفلوآنزا که یک بیماری مشترک بین انسان و دام است و از طریق طیور و پرندگان منتقل می شود در شمال کشور فقط در مرغداری‌های خانگی مشاهده شد و درحال حاضر این بیماری مدیریت شده و وضعیت عادی است.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی افزود: نکته ای که وجود دارد برای مرغداری های خانگی مجوزی صادر نمی شود؛اما درهمه واحدهای صنعتی تولید و پرورش مرغ و تخم مرغ که دارای مجوز هستند هیچ مشکل و نشانی از آنفلونزا مشاهده نشده است.

 

عضوکمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس تصریح کرد: متاسفانه سازمان دامپزشکی در خصوص بروز آنفلوآنزا مقداری عجولانه برخورد کرده و به خاطر حساسیتی که وجود داشت شعاع موضوع را گسترده کرده و در این زمینه بزرگ نمایی شد.

 

شریعت نژاد گفت: بزرگ نمایی بوجود آمده در مورد شیوع آنفلونزا لطمات بسیار جدی به صنعت مرغ به خصوص در مازندران وارد کرد که باید تدابیر لازم برای جبران این خسارتها پیش بینی شود.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: با توجه به شرایط اقلیمی استان مازندران و توجیه اقتصادی پرورش مرغ و تخم مرغ در این استان بیش از 35 درصد جوجه یک روزه کشور در مازندران پرورش داده و تولید می شود،اما متاسفانه به دلیل حواشی رخ داده و بزرگ نمایی در مورد شیوع آنفلوآنزا ،اکثر تولیدکنندگان دراین مدت کوتاه به علت فضاسازی‌های صورت گرفته متحمل ضرر و زیان بسیاری شدند.

 

 آنفلوآنزا مدیریت شده و وضع دارد به حالت عادی برمی گردد

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه درحال حاضر آنفلوآنزا مدیریت شده و وضع دارد به حالت عادی برمی گردد،گفت: از ابتدا هم واحدهای صنعتی پرورش مرغ مشکلی نداشتند و هشدارهایی هم که در مورد شیوع گسترده آنفلوآنزا در کشور داده می شود به منظور پیشگیری است و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

 

شریعت نژاد با تاکید برحمایت بیشتر دولت از تولیدکنندگان افزود: براساس قانون شرکت پشتیبانی امور دام موظف است؛برای حمایت از تولیدکنندگان مرغ و تخم مرغ های آلوده را خریداری کند اما متاسفانه کوچکترین حمایتی مشاهده نشد و همه خسارتها متوجه تولید کننده شد.

 

دولت هیچ کمک ریالی نداشته و همه خسارت ها را تولیدکنندگان متحمل شدند

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه اصلا حمایتی در این حوزه وجود ندارد و دولت هیچ کمک ریالی نداشته و همه خسارت ها را تولیدکننده ها متحمل شدند،افزود: این درحالی است که ما کشوری هستیم که مزیت بالایی برای تولید تخم مرغ داریم و این صنعت می تواند ارز آور باشد اما حمیات های لازم صورت نمی گیرد.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید