شریعت نژاد تاکید کرد:قاچاق هدایت شده میوه!/توان حفاظت از مرزها و جلوگیری از قاچاق را نداریم


 

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از اینکه قاچاق در کشور ما نهادینه شده است،گفت: وقتی موضوع قاچاق شفاف نیست این گمان و برداشت شکل می گیرد که اتفاقاتی در حال انجام بوده و این واردات قاچاق به صورت هدایت شده انجام می شود.

 

شمس الله شریعت نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص دست های پشت پرده قاچاق میوه جولان میوه‌‌های فرنگی در بازار با وجود ممنوعیت واردات،گفت:متاسفانه موضوع قاچاق ظاهرا در کشور ما نهادینه شده است،یعنی همه مدیران و مسئولان از قاچاق و مبارزه با آن صحبت می کنند اما این کار همچنان به صورت قانونی و غیرقانونی ادامه دارد و قاچاقچیان خیلی راحت میوه‌های ممنوعه را وارد کشور و در بازار توزیع می‌کنند.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی افزود: آنچه که در بازار مشاهده می شود، می بینیم که کالاها و اقلامی وارد کشور می شود که مقامات دولتی واردات آن را تکذیب می کنند.

 

عضوکمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس تصریح کرد: درحال حاضر کالاها و اقلام مختلفی از میوه  به صورت قاچاق و با قیمت‌های بالا به راحتی وارد  بازار شده  که ادامه این روند جزء ضربه زدن  به تولید داخلی نتیجه دیگری ندارد.بنگاه‌های خاص با حمایت‌های خاص اقدام به قاچاق می کنند

 

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه نمی دانم چه کسی باید پاسخگوی واردات و عرضه میوه ها و سایر کالاهای قاچاق به بازار باشد،ادامه داد: علوم نیست مشکل در کجاست،آیا مشکل مرزبانی داریم،گمرکات مشکل دارد و یا نه ؛بنگاه های خاصی اقدام به واردات این اقلام وکالاها می کنند.

 

شریعت نژاد تاکید کرد:وقتی موضوع قاچاق شفاف نیست ؛این گمان و برداشت شکل می گیرد که اتفاقاتی در حال انجام است و واردات قاچاق به صورت هدایت شده انجام می شود.

 

خودمان قاچاق را به نوعی هدایت می کنیم

 

وی تاکید کرد:با توجه به وجود اجناس قاچاق در بازار کشور،علی رغم تکذیب های مکرر از سوی مسئولان دولتی؛تنها استنباطی که می شود این است که یا ما توان حفاظت از مرزها برای جلوگیری از قاچاق بی رویه را نداریم و یا اینکه نه،خودمان داریم قاچاق را به نوعی هدایت می کنیم و دراین راستا امکاناتی را هم برای افرادی خاص قائل می شویم.

 

عضوکمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس،تصریح کرد:چیزی که در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اولویت اول ماست؛استقلال و خودکفایی بوده اما همه این فعالیت‌ها ضربه ای مهلک به تولید ملی کشور است و واردات به صورت قاچاق قانونی و غیرقانونی  را کاملا وابسته می کند.

 

منبع خبرگزاری خانه ملت


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

avatar
# نظر : 1

محمد ولی تکاسی

تاریخ : 9 تیر 1394 08:41
افراد، خوب عمل کردن را به جای خوب حرف زدن همراه با پیگیری های مستمر جایگزین نمایند شاید اتفاقی جدید بیافتد و دست دلالان و واسطه ها کوتاه شود . با تجهیز سردخانه ها به بسته بندی های شکیل میوه و تره بار پروسس شده و آماده مصرف توسط کارگاه ها و بخش خصوصی معضل واردات میوه های رنگارنگ ولی بی خاصیت خارجی نظیر توت فرنگی مصر، زیتون عراقی و .... حل گردد.

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید