شریعت نژاد:بلاتکلیفی پروژه کمربندی عباس‎آباد، سلمانشهر و نشتارود


http://media.mehrnews.com/d/2014/11/15/4/702153.jpg?ts=1432719998552

http://media.mehrnews.com/d/2014/11/15/4/702153.jpg?ts=1432719998552

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: خاطره تلخ برنامه بلاتکلیفی کمربندی شهرهای عباس‌آباد، سلمان‌شهر و نشتارود در ذهن مردم منطقه و گردشگران مانده است.

 

شمس‌الله شریعت‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار کرد: با وجود تلاش‌های بی‌تردید دولت تدبیر و امید از زمان روی کار آمدن، مشکلات مختلفی از جمله بیکاری، کمبود آب و حفاظت از محیط‌زیست و ... در مازندران به‌ویژه در غرب استان بوده که باید توجه بیشتری به آنها کرد.

 

وی افزود: دریای مازندران در پایین‌دست که استعداد بالا در حوزه گردشگری و آبزی‎پروری، تجارت و بازرگانی دارد با کمترین ظرفیت تنها در حوزه بازرگانی فعال است، این در حالی است، که جمع کثیری از جوانان بیکار و تحصیل‌کرده و مستعد، منتظر اقدام دولت هستند.

 

نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس‌آباد با اشاره به اینکه مردم منطقه غرب مازندران، در فضایی بین کوه و دریا زندگی می‌کنند، خاطرنشان کرد: به‌ویژه سه شهرستان تنکابن، رامسر و عباس‎آباد سال‎هاست که منتظر حرکتی تازه هستند تا بتوانند به زندگی خود سر و سامان داده و از منابع بالفطره‌ای که در این مناطق وجود دارد، سهمی ببرند و در زندگی آنها نقش این منابع عیان باشد.

 

شریعت‌نژاد اضافه کرد: در گذشته این شهرستان‌ها به‌دلیل کشاورزی عقب نگه‌ داشته شده‌اند و امروز هم به‌دلیل وجود گردشگران، حرکتی تعیین‌کننده در این منطقه صورت نمی‌گیرد و سال‌هاست که وضع به همین منوال است.

 

وی تاکید کرد: جنگل‌ها، مراتع و اراضی این منطقه بی‌تکلیف بوده و از توان طبیعی‌شان بهره برده نمی‌شود؛ برف بهمن‌ ماه 92 هم که محصول کشاورزان را از بین برد و بار بزرگی امروز بر دوش این کشاورزان گذاشت.

 

نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس‌آباد ادامه داد: نبود راه‌های مناسب با وجود همه مکاتبات و پیگیری‌های انجام‎شده خود بر این مشکل افزوده است و جالب‌تر اینکه برخی برنامه‌های راه‌سازی نیز در دولت معطل مانده و بلاتکلیف رها شده که از جمله آنها می‌توان به کمربندی شهرهای عباس‌آباد، سلمان‌شهر و نشتارود که همواره خاطره تلخ در اذهان مردم این منطقه و گردشگران باقی می‌گذارد.

 

وی در پایان گفت: انتظار اهالی غرب مازندران نگاه و حرکتی مبتنی بر واقعیت است تا نور امیدی در دل این اهالی روشن کند.

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید