گزارش تصویری حضور شریعت نژاد در جشنواره ملی گل و گاو زبان دهستان جنت رودبار-رامسر


شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: دومین جشنواره گل گاو زبان رامسر که در حد ملی برگزار شد برای محصولی است که بخش عمده آن در رامسر تولید می شود.

 

شمس اله شریعت نژاد افزود: مرکز تولید گیاه گل گاو زبان در جنت رودبار است که جشنواره امسال نسبت به پارسال با کیفیت بهتری برگزار شد ولیکن با آنچه که باید باشد، اختلاف زیادی دارد که انتظار داریم در سالهای آتی متناسب با هدف جشنواره برگزار شود.

 

وی اضافه کرد: این جشنواره ها با معرفی محصول ویژه و خاص این منطقه، آشنایی مدیران با آن، مسایل و مشکلات تولید کنندگان و اینکه چگونه می توان به افزایش محصول و کاشت و داشت و برداشت کمک کرد، برگزار می شود که مشارکت مدیران ملی و استانی را می طلبید.

 

شریعت نژاد اظهار داشت: انتظار می رود کمیته فنی  مرتبط با این امر تشکیل شده و از مقامات رسمی دعوت شود تا در این جشنواره حضور پیدا کرده و عملکردها را بررسی کنند و عواملی که می تواند افزایش تولید و توسعه این گیاه را سبب شود شناسایی و راهکار مناسب با آن را دهند.

 

شریعت نژاد در ادامه افزود : اکنون سطح زیر کشت گیاه گل گاو زبان در این روستا ۲۵۰ هکتار است که می تواند به هزار هکتار افزایش یابد.

نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون در هر هکتار می توانیم ۵۰۰ کیلو گرم گل گاو زبان خشک بگیریم، تصریح کرد: این رقم بسیار بالایی است که در هیچ کجای کشور وجود ندارد و زمانی از توجیه اقتصادی مطلوبی برخوردار می شود که با تبلیغات قوی در جهت معرفی خواص درمانی این محصول همراه باشد.

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید