شمس اله شریعت نژاد: زیر بنای توسعه کشور توجه به دستگاه تعلیم و تربیت است+تصویر


شمس اله شریعت نژاد،نماینده مردم شریف تنکابن ،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در سی یکمین یادواره استاد شهید مطهری و بزرگداشت مقام معلم ، که با حضور معلمان شاغل و بازنشسته در عباس آباد برگزار گردید افزود: هنر شهید مطهری ، تطبیق مفاهیم قرآنی با مقتضیات زمانی امروز بود .

شریعت نژاد با اشاره به جایگاه رفیع و منزلت علم و معلم در اسلام عنوان داشت: در کنار علم و سواد معلم، اخلاق نیکوی معلم است که تاثیر بسزایی دارد و در اذهان باقی می ماند و اگر درس او با اخلاق و زمزمه محبت باشد دو چندان در آموزش و یادگیری موثر است و مسلما اثر رفتار و منش نیکوی معلم ، بیش از علم اوست.

شریعت نژاد ضمن بیان این مطلب که زیر بنای توسعه کشور توجه جدی به دستگاه تعلیم و تربیت می باشد افزود: اقتصاد و فرهنگ دو عنصر مهم در توسعه ملتها به حساب می آیند که بخش عمده ای از رسالت های فرهنگی جامعه مربوط به آموزش وپرورش است .

نماینده مردم شریف تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی به اقتدار ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز کشورهای جهان ایران اسلامی را باور کردند و به‌عنوان کشور بزرگ منطقه شناخته شده است.

شریعت نژاد با بیان اینکه نظام اسلامی برپاکننده عدالت در جامعه است، گفت: بهترین روش اشاعه فرهنگ و اخلاق در جامعه رفتار اثرگذار معلمین است و رفتار معلم هم‌چون رفتار پدر و مادر اثر گذار است.
 
شریعت نژاد با بیان اینکه من مدافع حقوق معلمان هستم، خاطرنشان کرد: مشکلات آموزش و پرورش زیاد است، ما در مجلس منتظر بسته حمایتی مسئولین آموزش و پرورش هستیم تا بتوانیم نیازهای معلمان را جبران کنیم.

نماینده مردم شریف تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی به مشکلات اقتصادی و فرهنگی  جامعه اشاره کرد و افزود: علت این مشکلات این است که گفتارمان با رفتارمان جور در نمی آید.

شریعت نژاد داشتن جامعه‌ای سالم را مستلزم ارزیابی هر شخص از رفتار خود و اصلاح رفتار شخصی عنوان کرد و بیان داشت: همه ما باید در جهت ارتقاء سطح فرهنگ و آموزش تلاش کنیم.

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید