شریعت نژاد: نگران نابودی کشاورزی و دامداری غرب مازندران هستیم


نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: با توجه به اینکه بارش برف در منطقه پایان یافت و وضعیت جوی نیز رو به بهبود است لیکن نگران آینده شهرستان و تکرار وقایعی همانند حوادث پس از بارش برف سال 86 و نابودی بخش عظیمی از کشاورزی ودامداری منطقه هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شریعت نژاد چهارشنبه شب در جلسه نمایندگان صنوف شهرستان تنکابن ضمن بررسی برخی مسائل پیرامون بارش برف اخیر وایجاد بحران و همچنین تأثیر آن بر بازار و بازاریان ضمن اظهار تأسف از خسارات وارده بر شهروندان و اظهار نارضایتی از عملکرد صدا و سیمای مرکز استان به منظور عدم پوشش و انعکاس به موقع اخبار بحران برف در غرب مازندران، راه اندازی یک رسانه مستقل در غرب استان را نیاز ضروری منطقه دانست.
وی در پاسخ به اظهارات برخی از بازاریان و نمایندگان صنوف تنکابن مبنی بر اینکه بحران اخیر در آستانه نوروز و بازار شب عید موجب رکود بیش از پیش بازار شده است بیان داشت:  بنده مطلع هستم که بسیاری از از شما بازاریان و صاحبان کار در بحران اخیر صدمات بسیاری را متحمل شدید و همچنین خسارات ناشی از بارش برف در حالی بر شما وارد شده است که جز عده ای انگشت شمار از بازاریان، اکثرا به دلیل اقتضای بازار و نیز شرایط رکود اقتصادی حاکم بر کشور با معضل بزرگ دیگری به نام بانکها نیز دست و پنجه نرم می کنید.

 

تخریب 10 هزار واحد مسکونی
شریعت نژاد تخریب بیش از ده هزار واحد مسکونی که بیش از 80 درصد آن در غرب مازندران واقع شده است را به انضمام از بین رفتن تمام یا بخش اعظمی از 60 مدرسه و کلاس درس را از جمله خسارت شهرستان تنکابن از برف اخیر اعلام کرد.
وی افزود: متأسفانه با توجه به اینکه  بارش برف کسب و کار بسیاری از تولید کنندگان و صاحبان مشاغل و فعالیت کار فرمایان منطقه را به حالت تعطیل یا نیمه تعطیل در آورده است، بانکها در چنین شرایطی همچنان به دنبال وصول مطالبات معوقه خود بوده و با ارسال پیامک با مشتریان خود نمک بر زخم آنها می پاشند.
شریعت نژاد همچنین از عملکرد نامناسب برخی از شرکتهای بیمه ای و سوء استفاده آنها از بی اطلاعی مشتریان خود را تخلفی آشکار دانسته و عنوان کرد: دریافت حق بیمه از مردم به منظور حمایت در برابر آتشفشان تنها یک مورد از تخلف برخی از شرکتهای بیمه ای است.

وی ضمن تعبیر برخی از شرکتهای بیمه ای به دکان های دلالی گفت:در 300 سال اخیر کدام مورد فوران آتشفشان در کشور و بویژه شمال کشور رخ داده است که یرخی شرکتهای بیمه ای اموال مردم را در برابر عواقب پس از وقوع آن بیمه می کنند؛ در حالی که بنابر به ادعای برخی از همین شرکتهای بیمه ای؛ بارش برف که احتمال نزول هرساله آن از درصد بسیار بالایی نیز برخوردار است مشمول تعهدات انها نبوده و از پرداخت خسارت به حادثه دیدگان برف اخیر امتناع می ورزند.
این مقام مسئول در بخش از اظهارات خود تصریح کرد:با توجه به مشاهده ای قبیل اتفاقات در سیستم بیمه ای  و نظام بانکی کشور و عدم حمایت و همدردی با مردم آسیب دیده ضمن نامه ای به جنای آقای طیب نیا گزارش مبسوطی از شرایط مردم را به اطلاع ایشان رسانده و درخواست پیگری سریع انها را کردم.
شریعت نژاد گفت: پس از ارائه موضوعات در جلسه هیئت وزیران و جلسات هیئت دولت اعلام نمودند که از امروز شرکتهای بیمه ای به موجب مفاد مندرج در بند تعهدات بیمه گر در برابر حوادث ناشی از طوفان موظف به پرداخت خسارت ناشی از برف نیز هستند و درضمن مقرر شد تا آن دسته از مشتریان بانکی که خسارت دیدن آنها از برف اخیر به تأیید مقامات ذیصلاح رسیده باشد تا سه سال از پرداخت اقساط وام و بدهی های معوقه خود به بانکها معاف خواهند شد.
وی همچنین خاطر نشان کرد: که طی نامه ای به جناب عراقی مدیر عامل شرکت گاز و متعاقبا استقبال گرم وی از  پیشنهاد بنده مبنی بر اینکه  هزینه بهای گاز مصرفی مردم غرب استان مازندران در فصل زمستان را به دلیل وقوع بحران برف اخیر و کاهش بی سابقه دما و برودت بسیار شدید  هوا هم تراز با مناطق سرد سیر کشور محاسبه نمایند تا افزایش مصرف گاز مردم در این ایام موجب متحمل گشتن مبالغ سنگین بهای گاز مصرفی نشود.
نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد افزود: مردم چشم امید به حمایت معنوی و نه تنها حمایت مادی دولت و مسئولین دوخته اند، در حالی که در بحران اخیر بسیاری از شهروندان  طی تماسهای تلفنی مکرر با بنده از عملکرد برخی مدیران که در مدیریت بحران اخیر بسیار ضعیف نشان داده بودند  اظهار نارضایتی داشته و عنوان می نمودند که از حضور افراد  بی کفایتی که بر مسند مدیریت نشسته اند بسیار مکدر و دل آزرده هستند، به اعتقاد آنها چنین مدیرانی توان بر دوش گرفتن مسائل و موضوعات مرتبط با شهر را در روزهای سخت نداشته و ادامه حضورشان همچنان باعث عقب ماندگی شهرمان خواهد شد.  


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 284

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید