شریعت نژاد: نبود زمینه اشتغال برای جوانان مازندران معضل شده است


نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: نبود زمینه های سرمایه گذاری و اشتغالزایی برای جوانان منطقه تبدیل به یک معضل شده است.

 

شمس الله شریعت نژاد بعد از ظهر شنبه در مراسم افتتاح یک طرح تجاری و گردشگری در تنکابن گفت:فارغ از مواهب طبیعی همچون جنگل وکوه ودریا به عنوان جاذبه های گردشگری شمال کشور و استان مازندران، اصالت و ریشه فرهنگی عمیق، فرهنگ بالا، روحیه میهمان نوازی مردم غرب مازندران و بویژه مردم شهرستان تنکابن را می توان مهمترین عامل جذب گردشگران به این نقطه از استان دانست.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر ۲۰ هزار جوان دانشجو در دانشگاههای شهرستان تنکابن مشغول تحصیل هستند، افزود:متاسفانه در شهرستان تنکابن، شهری با مردمانی با اصالت وبرخوردار از فرهنگی غنی، هرساله بالغ بر چهار هزار نفر جوان از دانشگاههای این شهرستان فارغ التحصیل شده وبر تعداد جوانان تحصیلکرده بیکار آن افزوده می شوند.

 

وی برنامه ریزی مبتنی بر قدرت دوراندیشی و آینده نگری را از ویژگیهای یک مدیر توانمند برشمرد و گفت:با توجه به مشاهده  دورنمایی که از میزان فارغ التحصیلانی که هر ساله بر تعداد بیکاران این شهرستان افزوده می شوند، چه تدابیر و یا چه برنامه ای جهت ایجاد زمینه های اشتغال این تعداد جوان تحصیلکرده جویای کار اندیشیده شده است؟

 

وی ادامه داد: فقدان زمینه های اشتغالزایی برای جوانان در  منطقه در حالی به یک معضل بزرگ و به یک نگرانی و بحران تبدیل شده که برخی از ادارات دولتی به عنوان بزرگترین معضل و مانع، تمایل حضور  همان اندک سرمایه گذاران  به عرصه های مختلف سازندگی وعمرانی منطقه را نیز از ایشان سلب می کنند.

 

شریعت نژاد گفت: وعده هایی در خصوص راه اندازی اسکله در شهرهای ساحلی استان مازندران و کسب درآمد از طریق ایجاد زمینه های گردشگری دریایی را مسئولان مطرح کردند، آیا در شرایطی که سرمایه گذاران ما جهت راه اندازی اسکله با موانعی بزرگ همچون سازمان محیط زیست مواجه هستند، می توان نسبت به آینده چنین طرحه هایی در منطقه امیدوار بود.

 

نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر وعباس اباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:هرساله جمعیتی بالغ بر دومیلیون نفر جهت تفریح و استراحت به کشورهای همسایه همچون، ترکیه و دوبی سفر می کنند.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
تگهای مطلب :
  • بازدید : 0

نظرات این مطلب :

avatar
# نظر : 1

شهروند تنکابن

تاریخ : 29 فروردین 1394 23:22
با سلام. آقای دکتر شما برای حل این معضلات چه کرده اید. دردها را همه می دانند. شما را برای حل همین دردها انتخاب ردند. نه اینکه سخنرانی کنید و مجدد همان حرف ها را تکرار نمایید

avatar
# نظر : 2

شهسواری

تاریخ : 5 اردیبهشت 1394 21:18
اقای دکترشریعت نژاد اگرنماینده ای بدنبال رفع مشکلی عمومی باشدودراین اثنا نیز خودنماینده ازاین کارمنافعش بدست اید ایا کاراین نماینده فرصت طلبی است یانه. (مشکل سنددارشدن زمین های بنیاد علوی)

نام شما
ایمیل شما


کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید