شریعت نژاد: طرح های هادی پاسخگوی نیاز امروز جامعه روستایی نیست


ماینده مردم شریف شهرستان های تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت : طرح های هادی نمی تواند پاسخگوی نیاز امروز جامعه روستایی باشد و همین مسئله مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است.
شمس الله شریعت نژاد

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شمس الله شریعت نژاد در آیین بهره برداری از پروژه آسفالت دهستان میر شمس الدین از توابع بخش مرکزی شهرستان تنکابن، افزود: بارها ناکارآمدی طرح های هادی در روستاها را به رئیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی کشور متذکر شدم اما هنوز طرح های هادی دست وپاگیر هستند.

 

نماینده مردم شهرستان های تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: باید تمامی دستگاههای اجرایی در جهت توسعه روستاها به کمک بنیاد مسکن بیایند تا مشکلات هر چه سریعتر برطرف گردد.

 

شریعت نژاد با اشاره به ضرورت تقویت زیر ساخت ها در منطقه خاطرنشان کرد: اگر نتوانیم به توسعه و پیشرفت در منطقه دست یابیم، مطمئن باشید بسیاری از مردم دست به مهاجرت اجباری به استان های دیگر خواهند زد.

 

وی با بیان اینکه پیشرفت زمانی حاصل می شود که شوراها منافع مردم را درنظر بگیرند، تصریح کرد: توجه به ظرفیت گردشگری منطقه تنکابن در کنار بخش کشاورزی می تواند موجبات پیشرفت و آبادانی را فراهم نماید.


این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی هرگز قابل مقایسه با قبل ازانقلاب نیست، اما نقد منصفانه باید در جامعه صورت گیرد.

 

پروژه آسفالت دهستان میر شمس الدین به طول 12 هزار و 520 متر مربع با عرض میانگین 8 متر و اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 187 میلیون ریال از محل قیر رایگان همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر با حضور مسئولان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، در بخش مرکزی تنکابن 15پروژه عمرانی با اعتبار 7 میلیارد تومان بوسیله دولت ، بخش خصوصی و تعاونی در دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید.

 

شهرستان 165 هزار نفری تنکابن در غرب مازندران واقع است./

 

شریعت نژاد تاکیدکرد: قیمت مرکبات مازندران ۱۰سال بدون رشد/ اعطای یارانه صادراتی راهکاری برای بهبود بازار مرکبات کاران


نماینده مردم تنکابن رامسر عباس اباد در مجلس با بیان اینکه قیمت مرکبات مازندران ۱۰سال است که بدون رشد مانده،گفت: اعطای یارانه صادراتی راهکاری برای بهبهود وضعیت اقتصادی مرکبات کاران تلقی می‌شود.

شمس الله شریعت نژاد

شمس الله شریعت نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت قیمت مرکبات در استان مازندران،گفت: شرایط تولید در کشور بسیار دشوار است و ازسوی دیگر نیز متاسفانه مرکبات کشاورزان نیز با بهای مناسب خریداری نمی‌شود و این در حالی است که قیمت زمین نیز در این استان روز به روز افزایش است؛ لذا ادامه فعالیت اقتصادی با توجه به شرایط نامناسب تولید برای کشاورزان توجیه اقتصادی ندارد.

 

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ازسویی به کشاورزان فشار می‌آوریم که به حرفه خود بپردازند اما هیچ گونه مساعدتی از طرف نهادهای دولتی در این راستا انجام نمی‌شود.

 

شریعت نژاد تصریح کرد: با این اوصاف نمی‌توان از کشاورزان انتظار داشت با انگیزه به کارشان ادامه دهند و این درحالی است که بسیاری از انبارهای مرکبات در غرب مازندران پر از محصول هستند که به دلیل بازاریابی نامناسب به فروش نمی‌روند.

 

وی با بیان اینکه قیمت مرکبات مازندران 10سال بدون رشد مانده است،گفت: اعطای یارانه صادراتی راهکاری برای بهبود اقتصاد مرکبات کاران تلقی می‌شود.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآورشد: در مورد ذخیره سازی شب عید نیز عده‌ای محصول را به قیمت نازل از باغداران خریداری می‌کنند و تحویل دولت می‌دهند و  با این شرایط  مشخص است تولید کننده متضرر می‌شود./

پایان پیام

شریعت‌نژاد تاکید کرد: لغو روادید با دیگر کشورها نویدبخش رونق حوزه گردشگری خواهد بود، این امر را نیازمند کنترل‌های نظارتی و امنیتی نامحسوس دانست.


نماینده مردم شریف تنکابن رامسر  عباس اباد در مجلس با بیان اینکه لغو روادید با دیگر کشورها نویدبخش رونق حوزه گردشگری خواهد بود، این امر را نیازمند کنترل‌های نظارتی و امنیتی نامحسوس دانست.
 
شمس الله شریعت نژاد

شمس‌الله شریعت‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تاثیر لغو روادید در توسعه صنعت گردشگری کشورمان، گفت: تسهیل در صنعت گردشگری با لغو روادید سیاست مناسبی است که می تواند بسیاری از توریست‌های خارجی  را روانه کشورمان  با این قدمت کهن ، آثار باستانی و موقعیت جغرافیایی بکر کند.

 

نماینده مردم  تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لغو روادید با دیگر کشورها برای افزایش تعاملات در  حوزه بسیار مولد گردشگری، نیازمند یک سلسه تغییر در سیاست خارجی کشور است.

 

وی تصریح کرد: ما برطبق سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران، موضعی در قبال استکبار جهانی ترسیم و اتخاذ کرده‌ایم؛ با این اوصاف بدیهی است که این موضع‌گیری‌ها تهدیداتی برای ما همراه داشته باشد و افرادی به بهانه‌های مختلف از قبیل مباحثی نظیر جاسوسی، خرابکاری و بحث‌های دیگر بخواهند از لغو روادید سوءاستفاده کنند و به کشور وارد شوند؛ بنابراین می‌بایست سیستم‌های امنیتی در این راستا  بیش از گذشته فعال شوند.

 

شریعت نژاد افزود:گردشگران عمدتا برای مباحث تاریخی، فرهنگی و موقعیت جغرافیایی وارد کشور ما می‌شوند زیرا ایران دارای پیشنه‌ تاریخی بسیار گسترده است و لغو روادید در حوزه گردشگری می‌تواند منجر به تحول در صنعت گردشگری شود؛ با این حال نباید از  توسعه سیستم‌های نظارتی و مباحث امنیتی به طریق نامحسوس در این  راستا غافل شویم.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه لغو روادید در حوزه گردشگری نیازمند فعال شدن کنترل‌های نامحسوس است، یادآورشد: توسعه گردشگری با تسهیل در ورود و خروج گردشگر عملیاتی می‌شود./

شریعت نژاد تاکیدکرد: توسعه بازارچه‌های منطقه‌ای صنایع دستی برای فروش تولیدات هنرمندان از راهکارهای اساسی بهبود اقتصاد گردشگری


نماینده مردم شریف تنکابن رامسر عباس اباد در مجلس یکی از راهکارهای اساسی برای بهبود اقتصاد گردشگری را ایجاد و توسعه بازارچه‌های منطقه‌ای صنایع دستی برای فروش تولیدات هنرمندان با نرخ مناسب دانست.
شمس الله شریعت نژاد

شمس الله شریعت نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره توسعه صنعت گردشگری مازندران، گفت: توسعه زیرساخت‌های جنگلی در حوزه گردشگری از عواملی است که باید در اولویت قرار بگیرد زیرا جنگل به نوبه خود وحشی است و این در حالی است که برای  بهره‌برداری بهینه از ظرفیت‌های جنگل‌های مازندران می‌بایست این مناطق به تجهیزات مدرن گردشگری مجهز شوند.  

 

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برنامه‌ریزی بهینه برای ساماندهی و توسعه سیستم‌های بهداشتی و زباله‌سوزی از عوامل جداناپذیر برای بهبود توسعه صنعت گردشگری و حفظ منابع طبیعی است بنابراین باید در این راستا تمهیدات مناسبی اتخاذ شود.

 

وی ادامه داد: یکی از راهکارهای اساسی برای بهبود اقتصاد گردشگری توجه ویژه به بازارهای صنایع دستی در این حوزه انتخابیه است بنابراین می‌بایست ایجاد و توسعه بازارچه‌های منطقه‌ای صنایع دستی برای فروش تولیدات هنرمندان با نرخ مناسب در دستور کارقرار بگیرد.

 

شریعت نژاد افزود: یکی از سیاست‌های اقتصادی مهم و فراگیر در چرخه گردشگری این است که توجه ویژه به سرمایه گذاری بخش خصوصی شود و این در حالی است که نباید تنها به بودجه‌های دولتی در صنعت گردشگری متمرکز شد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآورشد: اقتصاد پایدار و توسعه صنعت گردشگری با حضور مردم در حوزه اقتصادی شکل می‌گیرد./