در تذکر شفاهی مطرح شد: انتقاد شریعت نژاد از وزارت بهداشت به دلیل کمبود امکانات امور درمانی در غرب استان مازندران


نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی گفت: تا کی مردم غرب استان مازندران باید برای امور درمانی خود به مراکز استان های مجاور مراجعه کنند.
شریعت نژاد در نطق میان دستور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شمس اله شریعت نژاد در نشست علنی امروز (یکشنبه، 19 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر به رئیس جمهور اظهار داشت: از دولت انتظار داریم که سرمایه گذاری بخش خصوصی را متناسب با مزیت های کشور تسهیل کند ولی دولت راه ها را برای بخش خصوصی بسته است.

 

نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به وزیر راه در خصوص تعیین محدوده راه های غرب استان مازندران و کمربندی های شهرهای غربی استان تذکر می دهم و در خصوص فرودگاه رامسر نیز منتظر اقدام دولت هستیم.

 

وی در تذکر به وزیر نیرو ادامه داد: برای رودخانه های شهرهای غرب استان مازندران به دلیل عدم مدیریت وزارت نیرو مشکلات زیادی به وجود آمده است که حتی آب شرب و کشاورزی منطقه دچار مشکل شده است.

 

شریعت نژاد در تذکر به وزیر بهداشت گفت: تا کی مردم غرب استان مازندران با 300 هزار جمعیت برای امور درمانی خود باید به استان های مجاور مراجعه کنند.

 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در تذکر به وزرای جهاد کشاورزی و صنایع گفت: چرا پایانه گل و گیاه که از سال 87 با آن موافقت شده و در جهت حمایت از کشاورزان ایجاد شده چند سال است راکد مانده و اقدامی در این زمینه انجام نمی شود.

شریعت نژاد در تذکر به وزیر صنعت گفت: آقای وزیر دستور فرمایید واگذاری های بانک صنعت و معدن به ویژه شرکت آیینه دماوند مورد بررسی قرار گیرد و به این سوال نیز پاسخ داده شود که چرا شرکت خزرخز بعد از 18 سال واگذاری آن هم بعد از چند مرحله و با حدود 2 هزار شاغل همچنان راکد مانده است./

تذکر شمس‌الله شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن به وزیر جهاد کشاورزی


در جلسه امروز قرائت شد:

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان/ تشکر 261 نماینده از تمدید حکم معاون پارلمان رئیس جمهور

عضو هیات رئیس مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
 
تذکر کتبیتذکر شمس‌الله شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم انجام وظیفه سازمان دامپزشکی کشور در حوزه اعمال نظارت بر واحدهای مرغ داری به خصوص مصرف دارو.

شریعت‌نژاد: احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهری در روستاهای رامسر غیر علمی استنماینده مردم تنکابن رامسر عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری در روستاهای رامسر غیر علمی است.
شمس الله شریعت

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ شمس الله شریعت نژاد با بیان اینکه با انجام کارهای غیر علمی که در منطقه به صورت متعدد وجود دارد مخالف هستم، گفت: کنار گذر ساحلی رامسر ۳۳ نوع اشکال زیست محیطی دارد اما باید در جهت رفاه و تامین منافع مردم کار کنیم.

 

وی افزود: احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری در روستاهای غرب رامسر شبیه ایجاد باتلاقی در پشت کمربندی رامسر است که بوی تعفن آن سبب گرفتاری مردم می شود که مسئولان باید پاسخگوی این امر باشند.

 

شریعت نژاد تصریح کرد: شبکه فاضلاب نیاز  اساسی هر شهر بوده و با توجه به فضای ایجاد تصفیه خانه و اقلیمی که این شهر دارد باید با بررسی آثار و ارزیابی زیست محیطی عمل کنیم.

 

نماینده مردم تنکابن رامسر و عباس آباد با اشاره به اینکه بوی تعفن فاضلاب دارای اثرات منفی بوده و نباید در این منطقه انجام شود، گفت: برای شهر رامسر متناسب با شان مردم مطالعات دقیق صورت گرفته و تعدد تصفیه خانه در شهر عملیاتی شود.

 

وی با بیان اینکه جمع کردن فاضلاب و هدایت آن به سمت دریا، پمپاژ و ریختن آن در یک منطقه دیگر و پیش بینی نشدن شبکه فاضلاب برای روستاهای غرب رامسر سبب ایجاد بوی تعفن شده است، تصریح کرد: اگر ایجاد تصفیه خانه فاضلاب شهری در روستاها مشکل زیست محیطی ندارد با احداث چندین تصفیه خانه فاضلاب در داخل شهر و هدایت آن به دریا انجام شود.

 

این نماینده مجلس گفت: ایجاد تصفیه خانه در روستاها قرار دادن مردم در مقابل نظام بوده و حرکت انقلابی نیست و در جهت تقابل با منافع مردم نباید اقدامی صورت گیرد. مسئولین با تصمیم گیری درست و عقلانیت برخورد کنند تا احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری به خوبی مدیریت شود.

 

به گزارش ایسنا؛ وی افزود: برخی افراد در شبکه های مجازی به دنبال تخریب بوده و از سوژه هایی که در جامعه اتفاق می افتد سوء استفاده می کنند.