شریعت‌نژاد: احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهری در روستاهای رامسر غیر علمی استنماینده مردم تنکابن رامسر عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری در روستاهای رامسر غیر علمی است.
شمس الله شریعت

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ شمس الله شریعت نژاد با بیان اینکه با انجام کارهای غیر علمی که در منطقه به صورت متعدد وجود دارد مخالف هستم، گفت: کنار گذر ساحلی رامسر ۳۳ نوع اشکال زیست محیطی دارد اما باید در جهت رفاه و تامین منافع مردم کار کنیم.

 

وی افزود: احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری در روستاهای غرب رامسر شبیه ایجاد باتلاقی در پشت کمربندی رامسر است که بوی تعفن آن سبب گرفتاری مردم می شود که مسئولان باید پاسخگوی این امر باشند.

 

شریعت نژاد تصریح کرد: شبکه فاضلاب نیاز  اساسی هر شهر بوده و با توجه به فضای ایجاد تصفیه خانه و اقلیمی که این شهر دارد باید با بررسی آثار و ارزیابی زیست محیطی عمل کنیم.

 

نماینده مردم تنکابن رامسر و عباس آباد با اشاره به اینکه بوی تعفن فاضلاب دارای اثرات منفی بوده و نباید در این منطقه انجام شود، گفت: برای شهر رامسر متناسب با شان مردم مطالعات دقیق صورت گرفته و تعدد تصفیه خانه در شهر عملیاتی شود.

 

وی با بیان اینکه جمع کردن فاضلاب و هدایت آن به سمت دریا، پمپاژ و ریختن آن در یک منطقه دیگر و پیش بینی نشدن شبکه فاضلاب برای روستاهای غرب رامسر سبب ایجاد بوی تعفن شده است، تصریح کرد: اگر ایجاد تصفیه خانه فاضلاب شهری در روستاها مشکل زیست محیطی ندارد با احداث چندین تصفیه خانه فاضلاب در داخل شهر و هدایت آن به دریا انجام شود.

 

این نماینده مجلس گفت: ایجاد تصفیه خانه در روستاها قرار دادن مردم در مقابل نظام بوده و حرکت انقلابی نیست و در جهت تقابل با منافع مردم نباید اقدامی صورت گیرد. مسئولین با تصمیم گیری درست و عقلانیت برخورد کنند تا احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری به خوبی مدیریت شود.

 

به گزارش ایسنا؛ وی افزود: برخی افراد در شبکه های مجازی به دنبال تخریب بوده و از سوژه هایی که در جامعه اتفاق می افتد سوء استفاده می کنند.

شریعت نژاد: مسبب انحلال طرح‌های جنگل‌داری وزارت کشاورزی است/تعطیلی طرح‌های جنگل‌بانی موجب جلوگیری از تنفس جنگل‌ها استعضو کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت: قبل از سال ۱۳۳۸  اجرای طرح‌های جنگل در شمال  کشور وجود نداشت و سازمان  جنگل ها و مراتع کار  حفاظت از جنگل را برعهده داشت.
شمس الله شریعت نژاد

شمس‌الله شریعت نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت کنونی حفاظت از جنگلها و مراتع کشور،گفت:در طول سال‌های مختلف با اتکا به طرح‌های جنگلبانی،سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور دربحث حفاظت و بهره برداری به صورت نظام‌مندی ورود کرده است.

 

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسبب انحلال  طرح‌های جنگلداری وزارت کشاورزی و دولت است، تصریح کرد:عدم ایجادامکانات برای اجرای طرح‌های جنگلبانی توسط وزارت کشاورزی موجب شده است بطور  تقریبی حفاظت از جنگل‌ها و مراتع کشور رها شود.

 

نماینده مردم رامسر و تنکابن درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام جاده‌های جنگلی ساخته شده دوباره در حال احیا است،تصریح کرد: هم اکنون اگر از افرادی که درحواشی جنگل زندگی می‌کنند، سوال کنید به شما می گویند که شنیدن صدای اره برقی برای آنان عادت شده است.

 

شریعت نژاد  افزود: سازمان  جنگلها و مراتع  خودش را مجهز نکرده است و امکاناتش به نحو مطلوب اختصاص پیدا نکرده است و این عوامل موجب شده است که  حفاظت از جنگل رها شود.

 

وی ادامه داد:  رها شدن  حفاظت از  جنگلها  ومراتع  ما را به دهه 40باز می گرداند بدین معنا که تمام  تلاش ما برای حفاظت و صیانت از جنگل ها با این شرایط  به صفر می رسد و این در  حالی است که  سوء مدیریت و ندانم کاری کار را به اینجا کشانده است.

نماینده  مردم تنکابن و رامسر  در مجلس   شورای اسلامی افزود: با تعطیلی طرح‌های جنگلبانی که به اصطلاح نام آن را تنفس گذاشته اند، جنگل های شمال کشور نفس نمی کشد ، بلکه نفس کشیدنش را نیز با این اوصاف معدوم می کنیم زیرا هر طرحی را که تعطیلی می کنیم، باید طرحی را جایگزین آن کنیم.

 

عضو کمیسیون کشاورزی،آب  و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی،یادآورشد:  ما هیچ مدلی برای مدیریت جنگلهای کشور  تعریف نکرده ایم به جزآنچه که وجود داشته است و عملا  همان را  هم رها کردیم ./

شریعت‌نژاد: صید ماهیان خاویاری به صفر رسیده است/زمین آزاد و مناسب در سواحل شمال کشور برای پرورش ماهیان خاویاری وجود نداردعضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: همه زمین‌های سواحل اشغال شده‌اند و زمین آزاد و مناسب برای این منظور وجود ندارد و همچنین توسعه این صنعت به تسهیلات کم‌بهره نیاز دارد.
شمس الله شریعت نژاد

شمس‌الله شریعت‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص وضعیت پرورش ماهی خاویار در کشور، اظهار داشت: صید ماهیان خاویاری از دریا شبیه به انقراض نسل آنها است و طی سال‌های گذشته متاسفانه به‌دلیل وجود اینگونه شرایط صیدی از دریا صورت نمی‌گیرد.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرورش ماهیان خاویاری خوشبختانه در کشور روبه رشد است، گفت: طبق آمار سال گذشته - که متفاوت نیز است- صادرات خاویار وجود داشته که همگی صادرات این میزان خاویار برداشت شده از ماهیان پرورشی است.

 

نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 12 سال پرورش ماهیان خاویاری به‌طول می‌انجامد تا به خاویار دهی برسند، اضافه کرد: حمایت‌های دولت از این صنعت، به عنوان یک صنعت جوان به‌ خوبی صورت گرفته است و در شمال کشور چندین نقطه به‌همین منظور وجود دارد اما امکان توسعه بیشتر آن وجود دارد.

 

شریعت‌نژاد در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اینگونه این صنعت به چه حمایت‌های نیاز دارد، گفت: در این زمینه بحث تامین زمین مناسب وجود دارد، همه زمین‌های سواحل اشغال شده‌اند و زمین آزاد و مناسب برای این منظور وجود ندارد و همچنین توسعه این صنعت به تسهیلات کم‌بهره نیاز دارد، با وجود واسطه‌های مختلف در مسیر صادرات و رقم بالای سود تسهیلات ریسک سرمایه‌گذاری بالا است و سرمایه‌گذارن میل کمتری به سرمایه‌گذاری در این زمینه دارند.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر اینکه عمده برداشت آب شمال کشور به‌منظور پرورش ماهیان خاویار از دریا است، خاطرنشان کرد: صید ماهیان خاویاری در شمال کشور بسیار کم است و صیادان موظف هستند تا در صورت صید ماهی خاویار آن را به شیلات تحویل دهند، صید ماهیان خاویاری در شمال کشور به صفر رسیده و تاکید دولت بر پرورش ماهیان خاویاری است./