شریعت نژاد: پایداری کشاورزان در تولید ارگانیک نیازمند چتر حمایتی دولت


عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه محصولات کشاورزی به دو بخش اساسی ارگانیک و غیر ارگانیک تقسیم می شود، گفت: انبوه تولیدات ارگانیک نیازمند حمایت های ویژه دولتی است.
 
شمس الله شریعت نژاد

 شمس الله شریعت نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید محصولات ارگانیک  در کشور، گفت: محصولات کشاورزی به دو بخش اساسی ارگانیک و غیر ارگانیک تقسیم می شوند که البته از  کاملا ارگانیک تا نیمه ارگانیک وکاملا غیر ارگانیک نیز با توجه به میزان و نوع سموم ویاکودهای شیمیایی که استفاده می‌شود متفاوت است.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: قطعا محصولات ارگانیک سالم ترین و کاملا غیر ارگانیک مضرترین برای سلامت انسان ها هستند و می توانند منشا انواع بیماری های باشند که یا قبلا نبودند و یا در اندازه فعلی شیوع نداشتند.

 

وی ادامه داد:تولید محصولات ارگانیک در واحدتولید پر هزینه تر خواهد بود و معمولا از نظر زیبایی ویا جاذبه برای مصرف کننده کمتر است لذا در بازار آنچنان پسند نیست و  بنابراین  باید مورد حمایت مالی دولت و همچنین مردم قرار گیرد.

 

 عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس ،یادآورشد:  افزایش مصرف محصولات ارگانیک نیازمند  فرهنگ سازی  است؛  زیرا افزایش مصرف محصولات ارگانیک علاوه  بر افزایش سرانه سلامت جامعه می تواند صادرات محصولات کشاورزی را با نگاه  ارزآوری به کشور ، توسعه دهد.

شریعت نژاد: عدم پرداخت حقابه تالاب‌ها علت عمده بیابان‌زایی/ سازمان جنگل ها توان مقابله با بیابان زایی را ندارد


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از توزیع ناعادلانه آب و به دنبال آن سیرصعودی بیابان زایی درکشور،گفت: سازمان جنگل ها به دلیل کمبود تجهیزات و نیروی انسانی توان مقابله با بیان زایی ندارد.
 
شمس الله شریعت نژاد

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره شرایط بیابان زایی در کشور، گفت: به طورحتم به آمارهای مطرح شده درخصوص اینکه 20 درصد اراضی ایران درمعرض بیابان زایی هستند، نمی توان خیلی اعتنا کرد، زیرا این آمارها بیشتر از سوی دستگاه های دولتی و با توجه به میزان اعتبارات مطرح می شود؛ ضمن اینکه نباید جامعه را نسبت به برخی آمارها حساس کرد.

 

نماینده مردم تنکابن درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ شکی درخصوص افزایش بیابان زایی درکشور وجود ندارد، افزود: یکی ازمهم ترین مشکلات عدم توزیع عادلانه آب در تقاط کشور است، یعنی در بسیاری مناطق خاص دارای پوشش گیاهی  با سدسازی های بی رویه در بالادست حقابه آبیاری این مناطق قطع شده است، بنابراین این مناطق درحال حاضر به محل برداشت خاک تبدیل شدند.

 

وی تصریح کرد: البته روند بیابانی شدن به شرایط آب و هوایی بستگی دارد، به عنوان مثال میزان تبخیر در طول یکسال 800 میلی متر است؛ اما میزان بارش حدود 250 میلی متربوده وبهره برداری از منابع هم به درستی صورت نمی گیرد، بنابراین به طور قطع روند بیابان زایی در کشور افزایش پیدا می کند و این موضوع علمی بوده و به طور کامل قابل پیش بینی است.

 

شریعت نژاد با اشاره به اینکه توزیع ناعادلانه آب ریزگردها و بیابان زایی را افزایش داده است،گفت: در شرایطی که تنها به دنبال جمع آوری آب پشت سدها هستیم، نمی توان از روند بیابان زایی جلوگیری کرد، ضمن اینکه همین آب را می توان درسفره زیرزمینی نیز ذخیره کرد؛ بنابراین این خشکسالی های ایجاد شده به دلیل کمبود آب به بیابان زایی اضافه کرده است.

 

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه برای جلوگیری از افزایش بیابان زایی باید مهارآب را در دستور کار قرار داد، افزود: ضمن اینکه میزان مصرف آب باید بهینه شود، همچنین از آبیاری نوین نیز برای کاهش میزان مصرف آب باید استفاده شود؛ البته باید نقاط حساس درحوزه بیابان زایی شناسایی شده و اولویت مدیریت برای مهار عوامل بیابان زایی دراین مناطق پیگیری شود؛ یعنی درگام اول از پوششش گیاهی دراین مناطق به درستی استفاده شود و حقابه را به این نقاط برگرداننده شود.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، درباره عملکرد دستگاه ها درجهت مقابله با بیابان زایی، تصریح کرد: سازمان محیط زیست دریک سازمان نظارتی بوده و نقش همه دستگاه ها درعرصه منابع طبیعی ازجمله وزارت نیرو تعیین کننده است، اما نقش اصلی برعهده سازمان جنگل ها، منابع طبیعی و آبخیزداری کشوراست اما باید امکانات و نیروی انسانی برجسته دراختیارآن گذاشته شود، تا بتوان به اهداف دست پیدا کرد.

پیام تقدیر و تشکر شمس الله شریعت نژاد از مردم برای حضور حماسی در راهپیمایی روز قدس


بسم الله الرحمن الرحیم

 

حمد و سپاس خداوند متعال را که بار دیگر، توفیق شرکت در اجتماع عظیم یوم الله روز قدس را شامل حال امت واحده اسلامی و شما مردم سرافراز، متدین و حماسه ساز شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس اباد گردانید تا با قلوبی سرشار از معنویت و درک لیالی قدر و ضیافت الهی، فریاد رسای نفرت و بیزاری از جنایت غاصبان قدس شریف و حمایت از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین را سر دهید.

 

بی شک این خروش انقلابی که در لبیک به ندای تاریخی حضرت امام خمینی(ره) و در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری شکل گرفت، برگ زرین دیگری را در تاریخ سراسر حماسه و ایثار شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس اباد ثبت کرد.

 

اینجانب ضمن تبریک پیشاپیش فرارسیدن عید سعید فطر این حضور حماسی را ارج نهاده و از آحاد امت آگاه, ولایت مدار و همیشه در صحنه شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس اباد و نیز ادارات و نهادهای دست اندرکار برگزاری این مراسم باشکوه به ویژه اعضای شورای تامین ، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سپاه ، نیروهای انتظامی و امنیتی، عوامل زحمتکش اورژانس، هلال احمر، بسیج، اصحاب پرتلاش رسانه، شهرداری، اصناف و بازاریان و عموم نهادها و سازمان های مردمی تقدیر و تشکر نموده، از خداوند منان توفیقات روز افزون همگان و اقتدار و عزت و پایندگی اسلام و مسلمین و نابودی رژیم اشغالگر قدس را مسالت دارم.

 

شمس الله شریعت نژاد
                            نماینده مردم شریف تنکابن رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی

تبریک شر یعت نژاد درپی کسب مقام قهرمانی جهان تیم ملی وزنه برداری جوانان


بسم الله الرحمن الرحیم 

 

موفقیت درخشان اعضای تیم ملی وزنه برداری جوانان کشورمان در کسب مقام قهرمانی جهان که برای دومین سال پیاپی بدست آمد ، موجب خوشحالی و مسرت گردید.

 

اینجانب ضمن تبریک و خداقوت به جوانان قهرمانان ، مربیان ، مسئولان این رشته ورزشی و مردم شریف ایران ، موفقیت جوانان کشورمان در تمامی عرصه ها را از خداوند متعال مسئلت میکنم .

 

         شمس الله شریعت نژاد
                            نماینده مردم شریف تنکابن رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی

 

شریعت نژاد : ملت های مظلوم جهان به برکت انقلاب اسلامی در اوج عزت و اقتدار قرار دارند


 

شمس الله شریعت نژاد روز جمعه(2 تیر ماه 1396) در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس شهرستان تنکابن افزود : تنها ملت هایی می توانند فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر دهند که استقلال داشته باشند و حکام انها سرسپرده استکبار جهانی نباشد.


وی با بیان اینکه ملت فلسطین مظهر مظلومیت و اسرائیل نماد ظلم و ستمگری در جهان است ، اظهار داشت : پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن 57 آرمان از نیل تا فرات اسرائیل را که به پشتوانه آمریکا و استکبار جهانی در شرف تحقق یافتن بود ، نابود کرد و منافع آنها را در منطقه به خطر انداخت.


شریعت نژاد خاطر نشان کرد : استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا با انواع توطئه ها و دسیسه های خود تلاش کردند تا از صدور انقلاب اسلامی به کشور های دیگر و ناامن شدن اسرائیل جلوگیری نمایند اما انقلابیون مسلمان اراده کرده بودند که در کنار مردم مظلوم فلسطین قرار گیرند.


وی به برخی توطئه های استکبار جهانی در منطقه اشاره کرد و بیان داشت : آنها با تقویت تکفیری ها ، داعشی ها و وهابی ها تلاش داشتند تا مسلمان کشی در کشور های اسلامی راه بیندازند و این کشور ها را تجزیه کرده و ناامن نمایند و مساله فلسطین به فراموشی سپرده شود اما انقلاب اسلامی در برابر آنها ایستاد و در بیرون از مرزها با آنها مقابله کرد.


نماینده مردم شریف شهرستان های تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس تصریح کرد : امروز مصادیق صاحبان زر و زور و تزویر همچون صدر اسلام وجود دارد و عربستان ، آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش می کنند تا کشور های اسلامی را به سوی اهداف شوم خود سوق دهند.


وی یادآور شد : تمامی این توطئه ها به برکت رهنمود های رهبری ، فداکاری مدافعان حرم و ایثار و از خود گذشتگی ملت سرافراز ایران اسلامی خنثی خواهد شد.