دعوت شمس الله شریعت نژاد از ملت بزرگ ايران و همه مسلمانان حق طلب براي شركت گسترده در راهپيمايي روز قدس


 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

قدس نه تنها قبله نخستين مسلمانان جهان كه شهر صلح و حرم امن الهي براي تحقق اهداف بعثت انبياء بوده است.

رهبر كبير انقلاب، امام خميني (ره) با تصميمي تاريخي و براي وحدت جهاني همه اديان الهي و احياي گفتمان آزادي خواهي، آخرين جمعه ماه مبارك رمضان را به عنوان روز جهاني قدس نام گذاري كردند و به درستي فرمودند: "روز قدس يك روز جهاني است، روزي نيست كه فقط اختصاص به قدس داشته باشد، روز مقابله مستضعفين با مستكبرين است."

 

و اينك ۳۹ سال پس از انقلاب اسلامي، روز قدس نماد همبستگي ملي و جهاني براي محكوميت رژيم صهيونيستي شده است و در همه جاي جهان صداي حمايت از مظلوميت مردم فلسطين به گوش مي‌رسد.

 

اینجانب همراه با ملت بزرك ايران و همه مسلمانان حق طلب، اين روز بزرگ را كه ميراث ارزشمند امام خميني (ره) مي‌باشد گرامي داشته و از آحاد ملت شريف و بزرگوار ايران علی الخصوص مردم شریف و ولایتمدار تنکابن رامسر و عباس آباد  مي‌خواهم كه با شركت گسترده در راهپيمايي روز قدس بر استمرار مبارزه با رژيم اشغالگر صهيونيستي و تروريسم كور تأكيد نمايند. اميد است كه در آينده نه چندان دور شاهد آزادي قدس شريف از سلطه اشغالگران باشيم.

 

                                  شمس الله شریعت نژاد
                            نماینده مردم شریف تنکابن رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی

شریعت نژاد تشریح کرد: گرانی هزینه حمل و نقل مانع صادرات بهینه کیوی /ناپایداری‌های سیاسی عامل تنش در بازارهای صادراتی


عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: تسهیل و ارزانی حمل و نقل و حذف تعرفه‌های گمرگی صادراتی برای بهبود وضعیت اقتصادی تولیدکنندگان کیوی امری اجتناب ناپذیر تلقی می‌شود.
 
شریعت نژاد

 شمش الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره صادرات کیوی به بازارهای هدف کشاورزی،گفت: هزینه حمل ونقل  زمینی محصولی همچون کیوی در شرایطی بالا است که  تولید کننده داخلی توان  پرداخت هزینه های حمل ونقل زمینی محصولات  را ندارد.

 

نماینده مردم تنکابن، رامسرو عباس آباد درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صادرات کیوی نیازمند تجهیز کانتینرهای سردخانه دار است،تصریح کرد: دولت باید با برنامه ریزی اساسی،تسهیل حمل  و نقل و ایجاد تجهیزات سردخانه ای برای افزایش صادرات کیوی به بازارهای  بین الملی را در دستور کار قرار دهد.

 

 شریعت نژاد با بیان اینکه کیوی محصولی صنعتی است که می تواند علاوه برارزآوری برای بسیاری از افراد نیز اشتغال زایی ایجادکندبه شرط اینکه در زمان مناسب محصول بر ریل صادرات قرار بگیرد، افزود: تفاوت فصل تولیدکیوی درکشور با دیگرکشورها  مزیت‌های صادراتی این محصول ناب ایرانی تلقی می‌شود.

 

 نماینده مردم تنکابن در مجلس،افزود: بخش اعظمی از منابع آبی کیوی توسط باران تامین می‌شود بنابراین با سرمایه‌گذاری در تولیدکیوی  بویژه در شهرهای شمالی کشور می‌توان علاوه  برصرفه جویی در منابع آبی، ارزش افزوده  بهینه نیز  برای اقتصاد کشاورزی در  کشورمان  ایجادکرد.

 

وی با بیان  اینکه تسهیل حمل و نقل وحذف تعرفه های گمرگی صادراتی برای بهبود وضعیت اقتصادی تولیدکنندگان کیوی  باید در دستور کارقرار بگیرد،گفت: حمل ونقل دریایی از نظر هزینه بسیارمقرون به صرفه تراز ترانزیت زمینی محصولی همچون کیوی  است.

 

 عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ناپایداری‌های سیاسی نیز درصادرات کیوی تاثیرگذار است، یادآورشد: عدم حاشیه امن در بازار صادراتی کیوی مانع ایجاد انگیزه کشاورز جهت افزایش  تولید  برای تامین  بازارهای صادراتی تلقی میشود.

شریعت نژاد مطرح کرد : انحراف در تسهیلات بانکی پایانه گل و گیاه عباس آبادعضو کمیسیون کشاورزی ،‌ آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت که‌ سرمایه گذار پایانه گل و گیاه شمال کشور در عباس آباد بخشی از تسهیلات دریافتی را در جای دیگری مصرف کرده است .

 شمس الله شریعت نژاد روز شنبه(27 خرداد 1396) در نشست شورای اداری شهرستان عباس آباد افزود :‌ طبق بررسی های به عمل آمده مجری این طرح و سرمایه گذار آن حدود حدود 670 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده که حدود 30 میلیارد ریال آن بلاعوض بوده است.

وی ادامه داد :‌ با گذشت حدود 12 سال از آغاز کلنگ زنی ، این طرح هنوز به سرانجام نرسیده برای این که سرمایه گذار بخشی از این تسهیلات بانکی را در بخش های دیگری هزینه کرده که چنین رویه ای خیانت به مردم شمال کشور بویژه تولید کنندگان و گلخانه داران گل و گیاه در این مناطق است.

شریعت نژاد گفت : ‌نکته مهم تر این که سرمایه گذار با این که به تعهداتش عمل نکرده ، بدون اطلاع برای این پایانه سهامدار گرفته است و چنین رویه ای نیز خلاف قانون و خیانت است.

عملیات اجرایی ساخت پایانه گل و گیاه شمال کشور سال 1384 در بیش از 10 هکتار زمین و زیربنای حدود 60 هزار متر مربع با حضور وزیر وقت بازرگانی در منطقه ' اسبچین ' عباس آباد آغاز شد و هنوز به بهره برداری نرسیده است .

طبق وعده ای که مسئولان وقت در آئین کلنگ زنی داده بودند ، قرار بود این پایانه در مدت حدود 2 سال به بهره برداری برسد .

سه تالار بورس، نمایشگاه دایم گل و گیاه، کارخانه تولید نهالچه های گل و گیاه، سردخانه 60 هزار تنی، بازار بورس گل و گیاه، دانشگاه، بانک، گمرک، اداره استاندارد، قرنطینه گل و گیاه، مرکز بذر و نهال، تالار حراج، مرکز تخلیه و بارگیری و دسته بندی ، اتاق بازرگانی، دفاتر اداری دولتی، هشت هزار مترمربع فضای گلخانه ای، هتل و مرکز تفریحی و گردشگری با پیست اسب سواری و سامان دهی چشمه ای برای جذب گردشگر از بخش های مختلف این طرح ملی بوده است.

نماینده مردم شریف شهرستان های عباس آباد ، تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی گفت :‌ برای تعیین تکلیف وضعیت این طرح پی گیری های فراوانی انجام شد و بتازگی نیز از وزیر جهادکشاورزی در این حوزه درخواست کمک شده که متاسفانه هنوز این پی گیری ها نتیجه نداده است.

تامین امنیت سرمایه گذاری در کنار حفظ بیت المال

شریعت نژاد یکی از اساسی ترین راههای برون رفت از مشکلات اقتصادی در کشور را تامین امنیت برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی معرفی و تاکید کرد که در کنار این مهم باید بیت المال هم حفظ شود .

وی افزود :‌ جذب سرمایه گذار به ویژه سرمایه گذار خارجی و ایجاد رقابت نقش کمک کننده ای در حل مشکلات و معضل بیکاری در کشور دارد و چنین اقداماتی در حقیقت گامی به سوی تحقق سیاست های دولت تدبیر وامید است.

پیام تبریک شمس الله شریعت نژاد بمناسبت صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی


بسم الله الرحمن الرحیم

پیروزی غرور آفرین جوانان برومند کشورمان در رقابت های مقدماتی جام جهانی فوتبال و صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی روسیه جلوه دیگری از توانمندی های ملت بزرگوار ایران را به تصویر کشید. این موفقیت نیز زمینه نمایش اتحاد ملی و انسجام عمومی کشور و نتیجه وحدت و یکدلی برای کسب درجات عالی می باشد.

اینجانب ضمن تبریک این حماسه بزرگ به ملت شریف ایران ، بازیکنان، مربیان و دست اندرکاران تیم ملی و فدراسیون فوتبال ، تداوم این پیروزی ها را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

                                                          شمس الله شریعت نژاد
                            نماینده مردم شریف تنکابن رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی

شریعت نژاد طی پیامی ایام ضربت خوردن مولای متقیان،امیرالمومنین علی (ع) و شهادت اولین شهید محراب را به همه شیعیان تسلیت گفتند.


نماینده مردم شریف تنکابن رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی طی پیامی ایام ضربت خوردن مولای متقیان،امیرالمومنین علی (ع) و شهادت اولین شهید محراب را به همه شیعیان تسلیت گفتند.

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امشب؛ شب خوبی ها، نیکی ها، زیبایی ها و شب راز و نیازاست. شبی که ملائک به بزرگی آن به زمین می آیند تا چشمان خسته و خیس شب زنده داران را با گلاب بهشتی بشویند. آنان می آیند تا غبار خطا و گناه را با عطر فردوس از دل ها بزدایند.

شب قدر به سبب نزول قرآن، شبی شکوهمند است، شبی که والاترین و پربرکت ترین شب های سال به شمار می رود، شبی که پیامبر خدا(ص) آن را ستوده و درباره آن فرموده است: «ماه رمضان، سرور ماه ها و شب قدر، سرور شب هاست».

اینجانب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم مؤمن و خداجوی ایران اسلامی، توفیق درک فیوضات بیکران شب‌های قدر را از خداوند تبارک و تعالی برای این ملت مسئلت دارم و ایام مصیبت شهادت امام اول شیعیان و پیشوای عدالت‌خواهان جهان حضرت علی علیه‌السلام را به محضر امام عصر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف، مقام معظم رهبری و ملت حقیقت‌جوی میهن پاکمان تسلیت و تعزیت می‌گویم.

                                                              شمس الله شریعت نژاد
                        نماینده مردم شریف تنکابن رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی

پیام تبریک شمس الله شریعت نژاد در پی قهرمانی مجتبی گلیج


بسم الله الرحمن الرحیم

 

بار دیگر غیور مرد کشتی کشور و شهرمان جناب اقای مجتبی گلیج موفق شد در مسابقات کشتی جایزه بزرگ گرجستان ضمن غلبه بر تمام مدعیان و با شکست حریف گرجی خود به عنوان قهرمانی وزن ۹۷کیلوگرم دست یابد  و ضمن به اهتزاز در آوردن پرچم میهن عزیزمان، سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران را در سالن رقابت‌ها طنین‌انداز کند.

 

اینجانب ضمن تبریک این قهرمانی به ایشان و خانواده محترمشان و  مسئولان فدراسیون، کادر فنی  و به ‌خصوص مردم شریف منطقه  و به همه دست‌ اندرکاران آن خسته نباشید و دست مریزاد می گویم.

 

آفرین بر شما دلاور مرد عزیز که با این قهرمانی خود دل ملتی را شاد کردید، امید است در دیگر رقابت‌های بین‌المللی هم‌ چون گذشته الطاف الهی و‌ دعای خیر مردم عزیز بدرقه راه قهرمانان کشورمان باشد./ان شاء الله

 

                                                  شمس الله شریعت نژاد

                       نماینده مردم شریف تنکابن رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی

 

پیام تسلیت شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن رامسر و عباس اباد در مجلس شورای اسلامی در پی حوادث تروریستی تهران


بسم الله الرحمن الرحیم

 

اقدام تروریستی در حرم مطهر امام (ره) و مجلس شورای اسلامی؛ سند محکم دیگری از دشمنی و سبعیت مزدوران و اربابان آنان است که آرامش ملت صلح جو و مسلمان ایران را برنمی‌تابند و با پلیدترین روش‌ها، خیالی باطل برای سست‌ کردن امنیت ملی و میهنی ایران عزیز در سر می‌پرورانند.

 

طبیعی است که بدخواهان ایران اسلامی این افتخار آفرینی ها و همبستگی حاکمیت، دولت و ملت را بر نتابند و با اجیر کردن و حمایت از عناصر متحجر و تکفیری تلاش کنند تا شکست های منطقه ای، فروپاشی ارزشهای اسلامی و نارضایتی های جوامع خود را پنهان سازند.

 

بی تردید حوادث تروریستی امروز تهران، اراده ایران اسلامی در مبارزه با تروریسم منطقه ای، افراط و خشونت را بیش از پیش تقویت خواهد کرد. پیام ایران، مثل همیشه این است که تروریسم یک مشکل همگانی است و اتحاد برای مبارزه با افراط، خشونت و تروریسم با همکاری های منطقه ای و بین المللی، مهمترین نیاز جامعه امروز جهانی است.

 

 اینجانب شهادت تعدادی از هموطنان و عزیزانی که درحین انجام وظیفه به لقاء‌الله پیوستند به محضر رهبر معظم انقلاب و خانواده‌های آنان تسلیت گفته و از پروردگار متعال؛ طلب عافیت و سلامت برای مجروحان دارم.

 

                                 شمس الله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف تنکابن رامسر و عباس اباد در مجلس شورای اسلامی

شریعت نژاد: شیوع بیماری تب کریمه کنگو در دامداری های سنتی/ وزارت بهداشت اطلاع رسانی کندنماینده مجلس دهم با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو در برخی از دامداری های سنتی رخ می دهد، گفت: رعایت نکردن مسایل بهداشتی از علل شیوع این بیماری است.
 
شمس الله شریعت نژاد

شمس الله شریعت نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت جلوگیری از شیوع تب کریمه کنگو در کشور به ویژه استان مازندران، افزود: این بیماری اغلب در دامداری های سنتی گسترش پیدا می کند زیرا مسایل بهداشتی و پیشگیرانه در این مراکز صورت نمی گیرد.

 

نماینده مردم شریف تنکابن رامسر و عباس اباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دو سال گذشته نیز موردی که مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو شده بود در شهر چالوس استان مازندران شاهد بودیم که نشان دهنده برخی بی توجهی ها نسبت به کنترل این بیماری است.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: سازمان دامپزشکی باید تلاش کند که با توجه به دستورالعمل های این سازمان، افراد را ملزم به رعایت مسایل بهداشتی و پیشگیرانه کنند تا سطح بهداشت دامداری های سنتی افزایش یابد.

 

وی یادآور شد: تاکنون چنین ویروسی در هیچ یک از دامداری های صنعتی مشاهده نشده است و این نشان می دهد باید نظارتی بر دامداری های سنتی داشت.

 

شریعت نژاد تاکید کرد: از سویی دیگر باید به مصرف کننده های گوشت هشدارهای لازم داده شود تا گوشت های دارای مهر استاندارد را مصرف کنند.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی، گفت: وزارت بهداشت نظارت دقیقی بر فروش و توزیع گوشت داشته باشد تا مواد آلوده به بیماری تب کریمه کنگو را بتوان کنترل کرد.

پیام شمس الله شریعت نژاد به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان


http://files.namnak.com/users/fm/aup/9503/839_pics/%D8%A7%D8%B9%D9%85%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%AD%D8%A8-%D9%85%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%85%D8%B6%D8%A7%D9%86.jpg

بسمه تعالی

 

“شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِلنَّاسِ وَبَینَاتٍ مِنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ”

 

رمضان ماه تلطیف روح و تهذیب نفس فرا رسید. در این ماه برای بندگان، سفره ای به وسعت بخشندگی خدا و ضیافت عشق و دلدادگی با معبود پهن شده و اگر لایق باشیم ریزه خوار این نعمت الهی خواهیم شد .

 

نجوای زیبای دعای سحر و نوای دلنشین قرآن که نشان از فرح و خشنودی ما از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان است طنین انداز شده و فضای شهرها و روستاهای منطقه ما را مزین و عطر آگین نموده است.

 

خداوند متعال را شاکریم که بار دیگر فرصت حضور در بهترین ماه سال را برما ارزانی داشته تا با بهره گیری از تعالیم جانبخش الهی و تاسی از سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهارعلیهم السلام بتوانیم از فیوضات این ماه پر خیر وبرکت بهترین بهره را بگیریم.

 

اینجانب حلول ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و برکت و غفران و نیایش‌های عارفانه و بندگی خالصانه را به تمامی مسلمانان جهان علی الخصوص مردم شریف شهرستان های تنکابن،رامسر،عباس آباد تبریک و تهنیت عرض نموده قبولی طاعات و عبادات آنان را از در گاه احدیت مسئلت دارم.

 

 شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

شریعت نژاد: دولت دوازدهم در حوزه رونق اقتصادی و کسب و کار تلاش های مضاعفی داشته باشد


نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس، گفت:‌ دولت دوازدهم باید بی پروا و با جسارت بیشتر در حوزه رونق اقتصادی و کسب و کار تلاش های مضاعفی داشته باشد.
 
دولت دوازدهم در حوزه رونق اقتصادی و کسب و کار تلاش های مضاعفی داشته باشد

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شمس الله شریعت نژاد افزود:‌ اینکه آرای دکتر روحانی نسبت به دوره یازدهم انتخابات ریاست جمهوری بیشتر شده است، نشان از اعتماد مردم به راستگویی، صداقت در گفتمان و فعالیت های این دولت دارد.

 

نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مردم ما درس حمایت از راستگویی و صداقت را از دانشگاه انقلاب اسلامی آموختند و در این برهه زمانی نیز پی به صداقت، درایت و تدبیر دولت یازدهم بردند و به درستی با تحلیل سیاسی آگاهانه دوباره با اقبال بیشتر به این دولت اعتماد کردند.

 

این نماینده مجلس گفت:‌ نکته دیگر این که با همه انتقادهای غیرمنصفانه و تخریب های ناروایی که از سوی عده ای علیه عملکرد این دولت صورت گرفت اما باید گفت که دولت یازدهم به تناسب بضاعت و محدودیت های مالی که داشت توانست در چهار سال فعالیتش رویکردهای مثبتی از خود ارائه دهد.

 

شریعت نژاد از ایجاد ثبات در بخش های مختلف به عنوان مهم ترین دستاورد دولت یازدهم یاد کرد و گفت : این دولت در حوزه دیپلماسی، سیاست های داخلی و خارجی به خوبی عمل کرد و موفق شد یک آرامش و ثبات نسبی در کشور ایجاد کند.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود:‌ البته انتقادهایی در حوزه اقتصادی بر این دولت وارد است کما اینکه دولتمردان نیز از وضع موجود رضایت چندانی ندارند و اعتقاد دارم که دولت دوازدهم باید بی پروا و با جسارت بیشتر در حوزه رونق اقتصادی و کسب و کار تلاش های مضاعفی داشته باشد.

 

او ادامه داد:‌ اگرچه نمی توان مدعی شد که هیچ دولتی نمی تواند در زمان فعالیتش نقصی نداشته باشد ولی همه مشکلات باید در سایه هم افزایی قوای سه گانه، مردم و مشارکت نهادها حل شود.

 

به گزارش ایرنا، نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی با تبریک پیروزی انتخاباتی به تمامی مردم ایران، گفت: این شکوه حماسی ملت در پای صندوق های رای و مشارکت بیش از 90 درصدی مردم مازندران در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نشان از شور و شعار سیاسی بالا دارد.

شریعت نژاد مطرح کرد: رعایت نکردن شرط سکونت آسیب جدی انتخابات شوراها در مناطق گردشگرپذیر


نماینده مردم شهرستان های تنکابن ، عباس آباد و رامسر در مجلس، گفت:‌ رعایت نکردن شرط سکونت دهندگان در زمان رای گیری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان های گردشگرپذیر شمال کشور یک آسیب جدی است.
 
رعایت نکردن شرط سکونت آسیب جدی انتخابات شوراها در مناطق گردشگرپذیر

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شمس الله شریعت نژاد افزود:‌ از آنجایی که استان های شمالی بویژه مازندران به علت برخورداری از مزیت های طبیعی مانند دریا و جنگل در تمامی فصول بویژه نیمه نخست سال پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگر است بنابراین این میهمانان ناخوانده بدون رعایت شرط سکونت در انتخابات شوراهای اسلامی شرکت می کنند.

 

نماینده مردم شهرستان های تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت:‌ چنین وضعیتی در حقیقت پایمال کردن حقوق شهروندی آن دسته از افرادی است که ساکن دائم روستا هستند.

 

عضو کمیسیون، آب، خاک و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ به عنوان نمونه در شهر سلمانشهر از توابع شهرستان عباس آباد که جمعیت آن براساس طرح ملی سرشماری نفوس و مسکن دستکم 6 هزار و 500 نفر ثبت شد، تعداد آرای ماخوذه آن دستکم 12 هزار و 500 برگ اعلام شد که نشانگر تاثیرگذاری شدید افراد غیربومی بر انتخابات بوده است.

 

شریعت نژاد افزود:‌ این وضعیت مشکلات فراوانی به همراه دارد و آن دسته از نامزدهای شورای شهر که شایستگی و صلاحیت بیشتری برای ورود به پارلمان شهری دارند از دستیابی به این جایگاه به ناحق محروم می شوند که در نهایت حق رای دهندگان نیز ضایع می‌شود.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: به صورت طبیعی هر فرد ناآگاهی با بررسی و مشاهده این وضعیت متوجه خواهد شد که این افراد غیربومی و مسافران ناخوانده از سوی عده ای با وعده های مادی به منطقه آورده شدند تا بتوانند نامزدی را در میان مردم اقبال کمتری دارد به شورا بفرستند.

 

شریعت نژاد افزود:‌ باید تلاش کنیم تا مردم بومی سرنوشت محل سکونتشان به دست خودشان رقم بخورد و به نظرم راه پیشگیری از بروز این آسیب که در دوره های گذشته نیز در بیشتر شهرهای شمال کشور شاهد آن بوده ایم ، صدور کارت شهروندی است.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم شهرستان های تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی، اظهار امیدواری کرد که این موضوع در مجلس شورای اسلامی مطرح شود تا برای رفع این خلاء‌ قانونی اقدام قابل توجهی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی صورت گیرد.

شریعت‌نژاد مطرح کرد: افق نامعلوم طرح تنفس جنگل‌های شمال کشور/ وضعیت بلاتکلیف جنگل‌بانان در دوران اجرای طرح تنفس جنگل


عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از نبود برنامه مشخص برای دوران بعد از اجرای طرح تنفس جنگل، گفت: افق آینده طرح تنفس جنگل نامعلوم است.
 
افق نامعلوم طرح تنفس جنگل‌های شمال کشور/ وضعیت بلاتکلیف جنگل‌بانان در دوران اجرای طرح تنفس جنگل

شمس‌الله شریعت‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص لزوم برنامه‌ریزی‌ برای دوران بعد از اجرای طرح تنفس جنگل، گفت: طرح تنفس به پیشنهاد دولت در مجلس در برنامه ششم توسعه مطرح و به تصویب رسید، متاسفانه افق آینده برای طرح تنفس جنگل نامعلوم است و دولت هم هنوز برنامه‌ای برای دوران پس از تنفس ندارند.

 

لزوم توجه به برنامه‌های حفاظتی بعد از اتمام طرح تنفس جنگل

 

نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طی سه سال بهره‌برداری تجاری و صنعتی از جنگل‌های شمال کشور ممنوع خواهد شد، در این شرایط دولت باید برنامه‌ریزی برای درختان آسیب دیده کند، اما متاسفانه در قانون مصوب به این موضوعات کمتر توجه شده است.

 

وی افزود: سازمان‌جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز باید برنامه مدون جهت صیانت از درختان در دوره تنفس داشته باشد، افرادی در داخل برخی از جنگل‌ها سکونت دارند و زندگی عده‌ای از افراد هم به جنگل وابسته است بنابراین برنامه حفاظتی بعد از اتمام طرح تنفس جنگل باید مورد توجه قرار گیرد.

 

تعیین تکلیف جنگل‌بانان در دوران اجرای طرح تنفس جنگل

 

شریعت‌نژاد با بیان اینکه تعیین تکلیف جنگل‌بانان در شرایطی که با کمبود نیروی انسانی روبه‌رو هستیم نیز ضروری است، گفت: دولت باید راهکار و برنامه مشخص برای این گروه داشته باشد، لذا ضمن رفع ابهامات باید آینده روشنی را برای سیاست اجرای طرح تنفس ترسیم کند.

 

طرح‌های جنگل‌کاری اصولی‌ترین راهکار صیانت از جنگل‌های کشور

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طرح‌های جنگل‌کاری اصولی‌ترین راهکار مدیریت جنگل است، گفت: تجربه‌های بهره‌برداری و صیانت از جنگل با عمر پنجاه ساله بنا به توصیه‌های غیرکارشناسی محیط‌زیستی نباید کنار گذاشته شوند، در حقیقت با استفاده از کارشناسان زبده باید ضمن اجرای طرح تنفس آنچه بعد از طرح قرار است به دست آوریم نیز مشخص شود.

 

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جنگل‌زدایی و تخریب نباید نتیجه اجرای طرح تنفس باشد، بنابراین مدل صیانت از جنگل باید تعریف شود هرچند تاکنون این اقدام صورت نگرفته است.