شریعت نژاد: بودجه ۹۶ جوابگوی مطالبات چایکاران نیست/ تغییرکاربری باغات چای نتیجه عدم صرفه اقتصادی تولید


عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بودجه ۹۶ جوابگویی مطالبات چایکاران نیست،گفت: تغییرکاربری باغات چای نتیجه عدم صرفه اقتصادی تولید  در شرایطی است که ما در مقاطعی ۳۲ هزار هکتار باغات چای داشته ایم اما متاسفانه این میزان هم اکنون به ۲۰ هزار هکتار رسیده است.
 
بودجه 96 جوابگوی مطالبات چایکاران نیست/ تغییرکاربری باغات چای نتیجه عدم صرفه اقتصادی تولید

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید چای درکشور،گفت: قطع واردات چای خارجی با میزان تولید داخلی کنونی امکان پذیرنیست؛اما بدیهی است که کیفیت چای ایرانی به مراتب بالاتراز چای خارجی است.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چای ایرانی بدون اسانس و افزودنی در چرخه تولید قرار می گیرد،این امر مهر تاییدی بر سلامت چای ایرانی  تلقی می شود،تصریح کرد:عدم تبلیغات بهینه توسعه چای ایرانی را با مشکل روبروکرده است.

 

وی ادامه داد:چای ایرانی با حجم تولید کنونی جوابگویی نیاز مصرفی جامعه نیست و این درحالی که با نوسازی و توسعه باغات چای می توان افزایش تولید چای را در شرایطی  رقم زد که بازار از تولید داخلی چای اشباع شود.

 

شریعت نژاد افزود:تغییرکاربری باغات چای نتیجه عدم صرفه اقتصادی تولید در شرایطی است که ما در مقاطعی 32 هزار هکتار  باغات چای داشته ایم؛اما متاسفانه این میزان هم اکنون به 20 هزار هکتار رسیده است.

 

وی ادامه داد:حمایت های دولت در افزایش نرخ برگ سبز مناسب است،اما متاسفانه اعتبار پیش بینی شده در بودجه 96  جوابگویی مطالبات چایکاران نیست؛بنابراین برای ماندگاری کشاورز درعرصه تولید چای باید علاوه برکاهش هزینه تولید محصولات کشاورز نیز با نرخ  مناسب در زمان مقررخریداری شود.

 

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سرانه مصرف چای در شرایطی درکشور 100 هزارتن  است که سهم تولید داخلی تنها 20 هزار تن است،یادآورشد:قطع واردات چای خارجی با میزان کنونی تولید امکان پذیر نیست.

پیام تسلیت شریعت نژاد در پی وقوع حادثه سیل در شمالغرب کشور


http://media.icana.ir//Image/2013/09/47452_Orig.jpg

بسم الله الرحمن الرحیم

 

وقوع حادثه سیل در منطقه شمالغرب کشور باعث جان باختن، مصدومیت و بروز خسارات برای جمعی از هموطنان شد موجب تاسف و تاثر گردید.

 

اینحانب ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های داغدار از خداوند متعال برای درگذشتگان رحمت و مغفرت و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت می‌کنم.

 

همچنین برخی از منازل مسکونی و بسیاری از زمین‌های کشاورزی و باغات نیز در این حادثه آسیب دیدند و خانواده‌ها متحمل ضررهای اقتصادی بسیاری شدند.

 

لازم است نیروهای مدیریت بحران و امداد و نجات در اسرع وقت به یاری حادثه دیدگان و رسیدگی به مشکلات آنان بپردازند.

 

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

 

 

 

پیام تبریک شریعت نژاد به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر


بسم الله الرحمن الرحیم
 
"ماه رجب، ماه نزول رحمت الهی و ماه اجابت دعاست و ایزد منان با حکمت بی منتهای خود، ميلاد فرخنده مولود كعبه ، یاور راستین و همیشگی پیامبر گرامی اسلامی (صل الله علیه و آله وسلم) ،مولي الموحدين امام علي (ع) را در این ماه  عزیز قرار داده تا محبت خود را در این ماه عزیز بر عرشيان و فرشيان تمام نماید.

 
13 رجب سرآغاز طلوع خورشید زندگی بزرگ مردی است که ولادتش در کعبه و شهادتش در مسجد بود . امام علی(ع) آغازگر امامت و مظهر عدالت و خداپرستی و تربیت یافته در مکتب نبوت است که با سلوک و گفتار و رفتار و منش خویش، دلهای تشنه حقیقت را از چشمه لايزال الهی سیراب ساخته است.

 
اینجانب فرارسیدن سالروز ولادت فرخنده نخستین اختر تابناک ستاره آسمان امامت ، شاه ولایت، کوکب رخشان هدایت و مظهر عدل و عدالت، حامی ستمدیدگان و محرومان وپدر یتیمان ،حضرت علی بن ابیطالب(ع)  که به شایستگی روز پدر نام گرفته است را به تمامی پیروان آن حضرت، مقام معظم رهبری، ملت بزرگ ایران اسلامی، هم استانی های عزیز به ویژه مردم فهیم شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد و خانواده معظم شهدا و ایثارگران تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 
امید است با استعانت از خداوند منان، جامعه اسلامی با سرلوحه قرار دادن منش و سیرت زندگانی امیرمؤمنان حضرت علی(ع) و ائمه اطهار(ع) در تمامی مراحل و ابعاد زندگی و در خدمتگزاری به محرومان و مستضعفان موفق و مؤید باشند.

 

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی

شریعت نژاد: روابط ایران و انگلیس کج دار مریز پیش می‌رودنماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس معتقد است انگلیسی‌ها بر اساس منافع خود درخواست بازگشایی سفارت این کشور را دادند و ایران هم بر اساس اصل تعامل این موضوع را پذیرفت.
 
روابط ایران و انگلیس کج دار مریز پیش می‌رود

شمس الله شریعت نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت منافع انگلیس و آمریکا را دارای پیوندی دیرینه عنوان کرد و گفت: روابط ایران با آمریکا با توجه به اصول شکل گیری نظام جمهوری اسلامی کاملا نشدنی است لذا باید در خصوص روابط با انگلیس نیز به صورت کج دار مریز را جلو ببریم.

 

نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: انگلیسی ها هیچ گاه بنا بر همکاری با ایران نداشته اند لذا نمی توان به آنها اعتماد کرد و باید بدانیم که وعده های آنها قابل اتکا نیست اما از آنجایی که جمهوری اسلامی اصل را بر تعامل گذاشته، درخواست بازگشایی سفارتخانه های انگلیس و ایران را پذیرفته است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه انگلیسی ها از اساس با نظام ما زاویه جدی دارند، اظهار کرد: وجود تفکر براندازی در سیاست انگلیسی ها برای ما کاملا محرز است که شاهد این قضیه حمایت جدی و روشن آنها از گروه های معاند جمهوری اسلامی است که البته اگر غیر از این بود باید شک می کردیم.

 

شریعت نژاد ادامه داد: جمهوری اسلامی همواره در حال خوف و رجا با انگلیسی هاست و صرفا ما نیز در جهت تأمین منافع خود با آنها همکاری کرده و با ملاحظاتی داریم که رعایت می کنیم.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر انگلیسی ها نیز قطعا در جهت تأمین منافع با ما وارد ارتباط می شوند که در حال حاضر ارتباط با ایران به نفع منافع آنهاست البته ما هم مخالف این همکاری نیستیم اما اعتمادی هم وجود ندارد.