انتخاب شریعت نژاد به عنوان عضو هیات تحقیق و تحفص از عملکرد شرکت کشت وصنعت کارون و عضو کمیته کارگروه منتخب بررسی لایحه خاک


http://media.icana.ir//Image/2013/09/47452_Orig.jpg

علی وقف چی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره جلسه کمیسیون کشاورزی ،آب ومنابع طبیعی مجلس، گفت:  اعضای هیات تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت کشت وصنعت کارون، طرح توسعه نیشکر و صنایع جانبی آن با رای نمایندگان در کمیسیون  متبوعش انتخاب شدند.

 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجید ناصری نژاد نماینده مردم شادگان، علی ساری نماینده مردم اهواز، سیدراضی نوری نماینده مردم شوش، جواد کاظم نسب نماینده مردم اهواز، عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول، رضا کریمی نماینده مردم اردبیل،  نور محمد تربتی نژاد نماینده مردم گرگان، علی بختیاری نماینده مردم بافت، علی ابراهیمی نماینده مردم شازند، علی اکبری نماینده مردم شیراز، حبیب الله نیکزادی پناه نماینده مردم بم ، علاءالدین خادم نماینده مردم سپیدان، محمدصادق حسنی جوریابی نماینده مردم رشت، احمد علی کیخا نماینده مردم زابل و شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن رامسر و عباس اباد  اعضای هیات تحقیق و تحفص از  عملکرد شرکت کشت و صنعت  کارون و طرح توسعه نیشکر و صنایع جانبی آن را  تشکیل می دهند.

 

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، یادآورشد: علی اکبری نماینده مردم شیراز، عبدالله حاتمیان نماینده مردم درگز، حبیب الله نیکزادی پناه نماینده مردم بم، شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن رامسر و عباس اباد و علی اکبری نماینده مردم بجنورد اعضای کمیته کارگروه منتخب بررسی لایحه خاک را تشکیل می دهند.

 

شریعت نژاد تاکیدکرد: ارائه تسهیلات کم بهره برای باغات راهکاری برای بهبود وضعیت کیوی کارانعضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،گفت:افزایش کانتینرهای سردخانه دار و ارائه تسهیلات کم بهره برای بازسازی باغات عواملی برای حضور پرقدرت تولیدکنندگان در چرخه تولید کیوی در کشور به شمارمی آید.
 
ارائه تسهیلات کم بهره برای باغات راهکاری برای بهبود وضعیت کیوی کاران

شمش الله شریعت نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  بهبود وضعیت کیوی کاران در بازار کشاورزی، گفت: بهبود وضعیت کیوی کاران به نوعی با ارائه تسهیلات کم بهره برای افزایش تولید محصول عجین شده است؛بنابراین دولت باید با برنامه ریزی اصولی کشاورزان را یاری دهد که به نحوکارشناسی شده و اقتصادی چرخه تولید را به حرکت  درآورند.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسرو عباس آباد در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه صادرات کیوی و فرهنگ سازی برای مصرف داخلی از راهکارهای  اساسی برای بهبود وضعیت  کشاورزان تلقی می شود،تصریح کرد:پرداخت مشوق های صادراتی برای صادرات کیوی به بازارهای کشاورزی بین المللی از محورهای دیگری  است که می تواند وضعیت کشاورزان را در  این زمینه بهبود ببخشد.

 

وی ادامه داد:پشتیبانی دولت به منظور تسهیل و کاهش تعرفه های صادراتی درکنار ایجاد مشوق صادراتی از عواملی است که می تواند فضا را برای صادرات بهینه کیوی به  بازارهای بین الملی را مهیاکند.

 

شریعت نژاد،افزود:پیامد مثبت شناسایی بازارهای خارجی و تلاش درجهت اتخاذ سیاست های بین‌المللی با ثبات را می توان در افزایش  صادرات کیوی در عرصه بین المللی جستجوکرد.

 

 وی ادامه داد:تامین مکفی کانتینرهای سردخانه دار وحمل از طریق دریا نیز از دیگرمولفه های مطمئن برای تقویت بازار صادراتی کیوی است.

 

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ارائه تسهیلات کم بهره برای بازسازی باغات برای  بهبود وضعیت کیوی کاران در دستورکارقراربگیرد،یادآورشد:توسعه صادراتی کیوی با توجه به کیفیت و نوع تولید محصول می تواند راهگشای  وضعیت اقتصادی کشاورزان باشد./

شریعت نژاد: اراده‌ای برای آزادسازی سواحل وجود ندارد/تشکیل سازمان عمران ساحل و دریا تنها راه ساماندهی سواحلنماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس با انتقاد از اینکه دولت نمی‌خواهد برای آزادسازی سواحل هزینه کند، تشکیل سازمان عمران ساحل و دریا را تنها راه ساماندهی سواحل خواند.
 
اراده‌ای برای آزادسازی سواحل وجود ندارد/تشکیل سازمان عمران ساحل و دریا تنها راه ساماندهی سواحل

شمس‌الله شریعت نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت درباره دلایل اجرایی نشدن قانون آزادسازی سواحل، گفت: پیشروی دریا در سال‌های گذشته سبب شده تا بخشی از سواحل را اراضی مردم تشکیل دهند به نوعی که در برخی نقاط پیشروی آب دریا سبب زیر آب رفتن اراضی مردم هم شده بنابراین آزادسازی این اراضی نیازمند هزینه بسیار است.

 

نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید اراضی مردم که ساخت ‌و سازهایی هم در آن نقاط صورت گرفته را خریداری کند، افزود: در هر حال دولت باید برای آزاد سازی سواحل رضایت مردم را جلب کند اما متاسفانه دولت نمی‌خواهد برای آزادسازی سواحل هزینه کند.

 

وی با بیان اینکه هم‌اکنون افراد با داشتن سند مالکیت اراضی ساحلی را در اختیار دارند، افزود: مردم به تنهایی و بدون کمک دولت نمی‌توانند اقدام به آزادسازی سواحل کنند، بنابراین باید اعتباراتی برای آزادسازی سواحل در نظر گرفته شود تا 60 متر حریم دریا آزاد شود.

شریعت‌نژاد یادآور شد: دولت بدون تامین اعتبار جهت آزادسازی سواحل نمی‌تواند این قانون را اجرایی کند، متاسفانه دولت مناطق تصاحب شده توسط ارگان‌های خود را هم نتوانسته آزاد کند، مباحث مختلفی مبنی بر رانت و عدم اراده دولت برای آزادسازی سواحل مطرح است اما به نظر می رسد اراده ای برای تامین منابع و اعتبارات وجود ندارد.

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با یادآوری مساحت بسیار سواحلی که باید آزاد شود، افزود: علاوه بر دولت یازدهم، دولت‌های قبل هم اقدامی جهت تامین منابع برای خریداری و آزادسازی سواحل نکردند، دولت‌ها حتی نسبت به تشکیل سازمان عمران دریا و ساحل نیز توجهی ندارند.

 

نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس‌اباد در مجلس شورای اسلامی افزود: سازمان عمران دریا و ساحل می‌تواند روی موضوع آزادسازی سواحل متمرکز شود، در حقیقت این سازمان در ساماندهی سواحل، مدیریت غریق‌نژادها، آزادسازی سواحل و تعیین تکلیف مالکان تاثیر مثبتی خواهد داشت اما متاسفانه مسئولان اجرایی از تشکیل این سازمان به دلیل بار مالی امتناع می‌کنند.

تذکر شریعت نژاد به رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی


تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی/ ضرورت رسیدگی به وضعیت موسسات مالی غیرمجاز

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،اکبر رنجبرزاده در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، 8 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

 

تذکر شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور در خصوص تعیین تکلیف سازمان مسئول ساماندهی سواحل استان مازندران و همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی در خصوص علت تعطیلی ساخت بیمارستان فوق تخصصی تنکابن

پیام تبریک شمس الله شریعت نژاد به مناسبت روز مهندس


http://photokade.com/wp-content/uploads/rozemohandes-photokade-2.jpg

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

تقارن پنجم اسفندماه سالروز ولادت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس، تلاقی ارزشمندی از اندیشه مهندسی ایران گذشته و سرمشق قراردادن تلاش‌های آن دوران برای جوانان جویای علم امروز کشور است تا با بهره‌گیری از تجارب کسب شده و استفاده از علم و نوآوری و ایجاد فناوری‌های نوین، حفظ و اعتلای استقلال ایران اسلامی رقم زده شود و دستیابی به افق‌های افتخار بر اساس سندچشم‌انداز مهیا گردد.

 

اندیشه و ذهن توانمند جوانان و متخصصان مجرب و کارآزموده ایران اسلامی از دیرباز تاکنون با ابتکار، خلاقیت و نوآوری زمینه‌ تربیت مهندسانی را به وجود آورده است که همواره در آسمان علم و فناوری جهان خودنمایی می‌کنند و هنر مهندسی خویش را بر جهانیان عرضه‌می‌دارند و زمینه حرکت رو به جلو و پیشرفت کشور را پدید می‌آورند.

 

امید است با الهام از فناوری های نوین و خلاقانه و همسو با رعایت مقررات مهندسی و اخلاق اسلامی و حرفه ای، اندیشه و روش مهندسان ایرانی برای همگان همانند گذشته الگو قرار گیرد.

 

اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره 1400 شهید مهندس، پنجم اسفندماه روز مهندس را به خانواده شهدای عزیز و تمامی مهندسان این مرزوبوم تبریک می‌گویم و توفیق روزافزون این قشر فعال و پویا را در مسیر تحقق اهداف متعالی ایران اسلامی از درگاه ایزدمنان خواستارم.

 

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی