پیام تبریک شریعت نژاد در پی قهرمانی مقتدرانه کشتی آزاد


 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

بار دیگر پهلوانان و دلاور مردان کشتی کشورمان در چهل و پنجمین دوره مسابقات جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه، با مبارزات دلاورانه و زیبای خود ضمن شکست مقتدرانه تیم‌های قدرتمند جهان پای به فینال گذاشته و با شکست تیم ملی آمریکا،دل میلیون‌ها ایرانی را در اقصی نقاط جهان شاد کرده و با به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس کشورمان و طنین‌انداز کردن سرود  ملی جمهوری اسلامی در سالن مسابقات مایه بالندگی و غرور تمامی ایرانیان عزیز شدند.

 

 اینک باید به این همت و کوشش جوانان افتخار و مباهات کرد که در رقابت با کشورهای نام آور در رشته کشتی آزاد پیروزی آفرین شدند.

 

اینجانب ضمن قدردانی از تلاش برای دستیابی مقام قهرمانی جهان این موفقیت را به مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران،مسئولان ورزش کشور،ورزشکاران، مربیان کادر فنی و خانواده های این جوانان برومند تبریک گفته و برای آنها در تمامی عرصه های زندگی و رقابت های ورزش آرزوی موفقیت و بهروزی دارم.

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

شریعت نژاد،تاکیدکرد: عدم مشارکت دولت در ریسک تولیدات دامی/ مزیت دارشدن دامداری نیازمند مشوق های صادراتی و کاهش هزینه تولیدعضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه دولت در ریسک سرمایه گذاری تولیدات دامی مشارکت نمی کند،گفت:حضور در صنعت دامداری نیازمند گذر از روش های سنتی به علمی است.
 
عدم مشارکت دولت در ریسک تولیدات دامی/ مزیت دارشدن دامداری نیازمند مشوق های صادراتی و کاهش هزینه تولید

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت صنعت دامداری جهت صادرات بهینه به بازارهای بین المللی محصولات دامداری،گفت:مزیت دامداری در کشور مناسب نیست،زیرا دولت پشتیبانی و حمایت مناسبی از این صنعت بعمل نمی آورد.

 

نمایند مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور در صنعت دامداری نیازمند گذر از روش های سنتی به علمی است، تصریح کرد:ریسک و هزینه بالای تولید درصنعت دامداری  موانعی برای افزایش  تولید جهت تامین بازار صادراتی بین المللی محصولات دامی به شمارمی آید.

 

شریعت نژاد افزود:دولت در ریسک تولید محصولات دامی مشارکت نمی کند بنابراین این  فقدان موجب می شود دامدار نتواند درصنعت دامداری به تولید بپردازد،چه برسد که وارد  فضای رقابتی صادراتی محصولات دامی شود.

 

وی تصریح کرد:صنعت دامداری نیازمند حمایت های تکنولوژی،ارائه تسهیلات کم بهره ،مشوق های صادراتی،کاهش ریسک  تولید،تسهیل گمرک  جهت صادرات  است تا دامدار تشویق  شود بر طبق  بازار صادراتی  تولیدات  را افزایش دهد.

 

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کاهش هزینه تمام شده محصولات دامداری نیاز اساسی در عرصه تولید  محصولات لبنی تلقی می شود،یادآورشد:تولیدات دامداری جهت صادرات صرفه اقتصادی ندارد./

شریعت نژاد: نگرانی برای تامین مرکبات درآستانه شب عید وجود ندارد/ تایید پربودن انبارها از مرکبات در بررسی های وزارت کشاورزیعضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه نباید اجازه داد فرصت طلبان در شرایط سرمازدگی مرکبات با سوء استفاده وارد عمل شوند،گفت: نگرانی برای تامین مرکبات درآستانه شب عید وجود ندارد.
 
نگرانی برای تامین مرکبات درآستانه شب عید وجود ندارد/ تایید پربودن انبارها از مرکبات در بررسی های وزارت کشاورزی

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید مرکبات در کشور،گفت: ظرفیت تولید مرکبات در کشور به حدی است که سرمازدگی اخیر نیز خللی در تامین  مرکبات در بازار شب عید ایجاد نمی کند.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسرو عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید اجازه داد به بهانه سرمازدگی مرکبات، واردات در این زمینه انجام شود تصریح کرد: با بررسی های محسوس و نامحسوس توسط وزارت جهاد کشاورزی مشخص شد؛انبارها مملو از مرکبات است.

 

وی با بیان اینکه نبایداجازه داد فرصت طلبان در شرایط سرمازدگی مرکبات وارد عمل شوند،گفت: نگرانی برای تامین مرکبات درآستانه شب عید وجود ندارد زیرا مرکبات بر طبق نیاز  مصرفی کشور موجود است.

 

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،یادآورشد: بر طبق بررسی های  وزارت کشاورزی؛انبارها مملو از مرکبات است؛بنابراین به هیچ وجه نباید شاهد ورود مرکبات خارجی  به کشور باشیم،زیرا باید برطبق  اقتصاد مقاومتی حمایت  از  تولید  داخلی در  محوریت اصلی قرار بگیرد.

پیام تقدیر و تشکر شمس الله شریعت نژاد از حضور حماسی مردم شریف در راهپیمایی 22 بهمن 1395


 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

مردم سرافراز، متدین، ولایت مدار و همیشه در صحنه شهرستانهای تنکابن، رامسر و عباس آباد

 

راهپیمایی حماسی یادمان یوم‌الله 22 بهمن، تجدید میثاق شما ملت بزرگ ایران با ارزش‌ها و آرمان‌های بلند انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، یک بار دیگر با درخششی متفاوت، روشنایی بخش دیدگان، امید دل‌ها و استحکام بخش قدم‌ها گردید.

 

بی‌شک حضور الهام‌بخش شما مردم متعهد و انقلابی که موجی از نشاط و امید را به همراه آورد، نمایانگر اعتقاد راسخ به باورهای دینی و روحیه استعمارستیزی و نفی نظام‌های خودکامه دارد، منشی که بزرگترین رویداد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را در تاریخ معاصر جهان رقم زد و امواج خروشان آن فراسوی مرزهای ملی را در نوردید.

 

اينجانب از آحاد ملت مؤمن، خانواده معزز شهدا،‌ جانبازان انقلاب اسلامي به ویژه مردم ولايتمدار و فهیم شهرستانهای تنکابن، رامسر و عباس آباد كه با  اراده بي نظير خود، جلوه دیگری از عظمت، اقتدار و میثاق ملی را به نمایش گذاشتند، قدردانی نموده و در پایان لازم می‌دانم از همه دست‌اندرکاران برگزاری مراسم و برنامه‌های ویژه ایام ا... دهه مبارک فجر در شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد و به‌ خصوص راهپیمایی عظیم 22 بهمن تلاش نمودند تشكر نموده و سعادت، سربلندی و بهروزی همگان را در مسیر دستیابی همه جانبه به آرمان‌های تابناک انقلاب اسلامی، از درگاه خداوند منان مسألت می‌نمایم.

 

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

دعوت شریعت نژاد برای حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن 1395وَالْفَجْــــرِ وَلَيَالٍ عَشْرٍ وَالشَّفْعِ وَالْوَتْرِ

امت آگاه و ملت شریف ایران اسلامی؛ 22 بهمن یوم الله وحدت‌آفرین انقلاب شکوهمند اسلامی ملت آزاد و سرافراز ایران است و امروز با گذشت سی و هشت سال از خیزش عظیم ملت ایران در مقابله با استکبار و احیای ارزش های اسلامی شاهدیم که شجره طیبه انقلاب اسلامی در پرتو انفاس قدسی باغبان بزرگ انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و خلف شایسته آن مرد الهی، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همچون درختی تنومند به ثمر نشسته و این ملت در صحنه های گوناگون و در مسیر انقلاب و آرمان های الهی همچنان بالنده و پر صلابت و پابرجا ایستاده است.

در همین راستا ملت فهیم ایران با تمام فتنه‌انگيزي و دروغ‌‌افکني دشمنان اسلام، انقلاب و رهبر عظیم‌الشان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) مبارزه کرده  و از همه‌ی حقوق مسلم خویش در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، دستاوردهای بزرگ علمی و فناوری و دست‌یابی به عموم دانش ها دفاع کرده، اين امانت الهي را به عصر حضور امام عصر (عج) خواهند سپرد.

دهه مبارک فجر و بیست و دوم بهمن متعلق به امام بزرگوار (ره)، شهدا و ملت بزرگ ایران است. ملت ایران  با تمام قوا در میدان دفاع از ارزش‌های بلند انقلاب و حمایت از منویات مقام معظم رهبری حاضرند و عاقلانه و مدبرانه این مسیر افتخار آفرین را ادامه می‌دهند.

بر این اساس بار دیگر از مردم همیشه در صحنه استان مازندران به ویژه مردم فهیم و قدرشناس شهرستانهای تنکابن،امسر و عباس آباد كه همواره در مسیر پیشرفت و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام برمی‌دارند، می‌خواهیم تا با حضور حماسی، آگاهانه، انقلابی، پرشور و گسترده خود در صفوفی متحد و یكپارچه در راهپیمایی مردمی یوم‌الله 22 بهمن ماه ؛ وحدت و اقتدار ملی خود را به منصه‌ ظهور رسانده و با حضور گسترده خود بار دیگر برگ زرین دیگری در تاریخ مردم ایران به ثبت برسانند.

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

 عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی ، تلفیق بودجه و برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی

انتقاد شریعت نژاد از شایعه پراکنی در فضای مجازی


نماینده مردم شریف تنکابن رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی از برخی دروغ پراکنی‌ها و شایعه پراکنی ها در فضای مجازی انتقاد کرد.
 

شمس الله شریعت نژاد در جشن شورای اداری و انقلاب و آئین معارفه بخشدار مرکزی این شهرستان در دانشگاه آزاد اسلامی رامسر با اشاره به اینکه غرب مازندران همیشه فرصت ها را برای توسعه از دست داده است، تصریح کرد: برخی از اختلافات موجود در منطقه سوءاستفاده کرده و نیروهایی در منطقه به خدمت گرفته شدند که اهل منطقه نبودند.

 

وی با اشاره به اینکه باید در صدد اصلاح مشکلات و برنامه های توسعه ای باشیم، افزود: امروز بسیاری از مشکلات در حوزه توسعه ای رفع شده است و تنها باید برنامه محور بود.

 

شریعت نژاد با اشاره به شرایط فعلی کشور اظهار کرد: در حوزه فرهنگ و اقتصاد به شاخص های مورد انتظار دست نیافتیم و مطالعه شاخص های فرهنگی و اقتصادی نشان می دهد که چه فرصت هایی از دست رفته است.

 

وی با تاکید بر اینکه شرایط امروز کشور نسبت به قبل از انقلاب رشد بسیاری داشته است، افزود: مدیران باید شرایط جامعه را به درستی کرده و نیازی به تعریف و تمجید نداشته باشند.

 

این نماینده مجلس با اعلام اینکه اقتصاد درون گرا در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی ذکر شده است، تصریح کرد: توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی راه حل شرایط اقتصادی فعلی در کشور است.

 

وی با بیان اینکه امروز ایران هراسی از تهدیدهای خارجی ندارد، گفت: بیشترین نگرانی از وضعیت داخلی کشور است، باید بدانی حفظ نظام از هر واجبی واجب تر است.

 

شریعت نژاد با انتقاد از دروغ پراکنی و شایعه پراکنی در فضای مجازی عنوان کرد: در فضای مجازی تخریب های بسیاری وجود دارد؛ اینگونه نیست که همه مدیران اهل خوردن و بردن باشند مدیران خدومی در نظام اسلامی مدیریت می کنند که ارزش بسیاری دارند.

 

شریعت نژاد: پرتقال های یخ نزده شمال کشور در انبارها نگهداری می شود/تعزیرات با گران فروشی پرتقال برخورد کندعضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه پرتقال های یخ نزده شمال کشور هم اکنون در انبارها نگهداری می شود، گفت: با خروج پرتقال های یخ نزده از انبارهای شمال جو روانی گرانی پرتقال جنوب در هم می شکند.
 
پرتقال های یخ نزده شمال کشور در انبارها نگهداری می شود/تعزیرات با گران فروشی پرتقال برخورد کندشمس الله شریعت نژاد در گفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت گرانی پرتقال جنوب کشور،گفت: پرتقال های یخ نزده شمال کشور هم اکنون در انبارها نگهداری می شود، با این اوصاف با ورود پرتقال های شمال کشور  به بازار شائبه ی  یخ زدگی  پرتقال های شمال کشور از بین خواهد رفت، چون بخشی از محصولات یخ زده نیست و تنها در انبارها برای  توزیع در  زمان مناسب ذخیره شده است.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تعزیرات و دستگاه های نظارتی با گران فروشی  پرتقال جنوب که حاصل  شائبه ای یخ زدگی  پرتقال شمال کشور  است، برخورد کنند، تصریح کرد: نباید اجازه داد دلالان باسوء استفاده  از وضعیت پرتقال شمال کشور، گرانی پرتقال  جنوب کشور را رقم بزنند.

 

شریعت نژاد با بیان اینکه با خروج پرتقال های یخ نزده از انبارهای شمال جو روانی گرانی  پرتقال  جنوب  در هم می شکند،گفت: آرامش بازار پرتقال  در گرو عرضه پرتقال های یخ نزده شمال کشور است.

 

شریعت نژاد، تاکید کرد: تکنولوژی درکشت فراسرزمینی توسط کشور میزبان تامین شود


عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،گفت: اعزام نیروی کار ،صادرات محصولات با برند ایرانی و در اختیار گذاشتن تکنولوژی توسط کشور میزبان از الزاماتی است که در قرارداد های کشت فراسرزمینی باید مدنظر قرار بگیرد.
 
تکنولوژی درکشت فراسرزمینی توسط کشور میزبان تامین شودشمس الله شریعت نژاد درگفت وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره کشت فراسرزمینی درصنعت کشاورزی،گفت:منابع آبی پایدار،عنصری جدانشدنی در  تولید محصولات کشاورزی  با هر سقف میزان تولیدی به شمارمی آید؛بنابراین با بررسی های کارشناسی محور بهتر  است،محصولات کشاورزی که نیازمند منابع آبی بالا برای تولید هستند را به کشت های فراسرزمینی منتقل کرد.

 

نماینده مردم تنکابن،رامسرو عباس آباد در مجلس با بیان اینکه کشت فرا سرزمینی راهکاری برای کشت گونه های گیاهی و کشاورزی نیازمند منابع آبی  بالا با برند ایرانی در خارج  از کشور به شمارمی آید،گفت:حفاظت و صیانت  از منابع آبی باید در دستورکار  قرار بگیرد تا بتوان تولیدات بهینه کشاورزی را برطبق صرفه اقتصادی تامین کرد.

 

 وی با بیان اینکه توسعه کشت های فراسرزمینی نیازمند قراردادهای قانونی  محکم برای احقای حق کشاورزان است،تصریح کرد:ما می توانیم حتی کشاورزان را به عنوان نیروی کار نیز به کشورهای دیگر اعزام کنیم تا بتوان محصولات را با ثبت ایرانی به کشورهای هدف نیز صادرکرد.

 

وی تصریح کرد:اگر کشوری مستعد در کشت  فراسرزمینی امکان حضور ایران را با تکنولوژی در اختیار قرار دهد،قطعا به نفع کشور خواهد بود.

 

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع  طبیعی  مجلس با بیان اینکه کشت فرا سرزمینی  راهکاری برای کشت گونه های گیاهی و کشاورزی نیازمند منابع آبی بالا با برند ایران در خارج  کشور به شمارمی آید،یادآورشد: حفاظت  و صیانت از منابع آبی باید در دستورکار  قرار بگیرد تا بتوان  تولیدات بهینه کشاورزی  را بر طبق صرفه اقتصادی  تامین کرد.

 

شریعت نژاد: حذف تعاونی روستایی در زمینه خدمات کشاورزی افزایش هزینه تولید را درپی داردعضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه حذف تشکل ها ازجمله تعاونی  روستایی در زمینه  ارائه خدمات کشاورزی هزینه تولیدات کشاورزی را افزایش می دهد،گفت:توسعه  تعاونی موجب هم افزایی در صنعت کشاورزی می شود.
 
حذف تعاونی روستایی در زمینه خدمات کشاورزی افزایش هزینه تولید را درپی دارد

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تعاونی روستایی درکشور،گفت:تعاونی روستایی با توجه به رسالتی خود، توانایی تامین نهاده های کشاورزی را در راستای  تولید  بهینه محصولات کشاورزی را دارد؛اما متاسفانه تعاونی روستایی نقش موثر خود را در صنعت کشاورزی به نحو مطلوب ایفا نمی کند.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خرید و فروش محصولات کشاورزی یکی از  وظایف تعاونی روستایی است که در صورت تحقق می تواند تاثیر بسزایی در اقتصاد کشاورزی بگذارد،تصریح کرد: حذف تشکل ها از جمله تعاونی روستایی در زمینه  ارائه خدمات کشاورزی  بدیهی است که هزینه تمام شده  تولیدات کشاورزی را بالا می برد.

 

وی ادامه داد:با توسعه تعاونی های روستایی علاوه بر کاهش  ریسک عرضه و فروش محصولات کشاورزی می توان نرخ محصولات کشاورزی را به نوعی تعیین کرد تا علاوه بر مصرف کننده،تولید کننده نیز از شرایط بازار رضایتمند باشد.

 

شریعت نژاد ،افزود:توسعه تعاونی موجب هم افزایی در صنعت کشاورزی و حذف آن موجب ناتوانی در بخش کشاورزی می شود.

 

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه در شرایط  کنونی نقش تعاونی روستایی موثر نیست،یادآورشد:حضور  مستمر تعاونی روستایی در تامین نهاده های کشاورزی به معنای حذف واسطه و افزایش درآمد برای اعضای تعاونی روستایی تمام می شود.

شریعت‌نژاد: دولت ننگ گران خریدن گاز از ترکمنستان را نپذیرفت


نماینده مردم شریف تنکابن رامسر و عباس اباد در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال ۸۶ ترکمنستان گاز را به قیمت ۹ برابر به ایران فروخت که امسال دولت این حقارت را نپذیرفت تا سیاست ملی بر صرفه جویی قرار گیرد.
 
شریعت‌نژاد: دولت ننگ گران خریدن گاز از ترکمنستان را نپذیرفت

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شمس الله شریعت نژاد در مراسم بهره برداری از پروژه های گازرسانی به هشت روستای تنکابن با اشاره به اینکه دهه فجر فرصتی است تا دستاوردهای نظام و آثار انقلاب اسلامی ایران در جهان را مرور کنیم، تصریح کرد: آثار و برکات نظام به هر کجا می نگریم مشهود است و این عزت و آبرو در انقلاب ایجاد شده است.

 

وی با اشاره به اینکه  امروز رئیس جمهور آمریکا برای اینکه جایگاهی پیدا کند، مجبور به هدف قرار دادن ایران شده است، گفت: بزرگترین اشتباه رژیم پهلوی تکیه بر دشمن به جای تکیه بر مردم بود و باید به یاد داشته باشیم که هر زمان غرور بر فردی غلبه کند، سرنگون خواهد شد.

 

این نماینده مجلس با اشاره به شرایط گاز مازندران و کشور تصریح کرد: ایران دومین کشور دارای منابع گازی است اما با صرفه جویی نکردن بسیاری از منابع خود را از میان می بریم.

 

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه امروز در کشور 730 میلیون مترمکعب گاز مصرف می شود که تنها 6 میلیون آن وارد می شود، افزود: در سال 86 ترکمنستان گاز را به قیمت 9 برابر به ایران فروخت که امسال دولت این حقارت را نپذیرفت تا سیاست ملی بر صرفه جویی قرار گیرد.

پیام تبریک شریعت نژاد مناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر


بسمه تعالی

 

فرا رسیدن سی‌‌ونهمین دهه فجر، سرآغاز تجلی فصلی دیگر از افتخار، عزت و سربلندی ملتی است که نشان داده‌اند همواره با استقامت می‌توان در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان اسلام و انقلاب ایستادگی کرد؛ روندی که نمود بارز آن را در دستاورد توافق هسته‌ای پس از سال‌ها تهدید و تحریم ناعادلانه، می‌توان مشاهده کرد.

 

انقلاب اسلامی ایران که با مشت‌های گره کرده و گام‌های استوار به ثمر رسید «انفجار نوری بود» که تلالو آن امروز مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و در سرزمین‌های اسلامی موجب بیداری اسلامی و ایجاد و تقویت مقاومت در برابر رژیم‌هایی همچون صهیونیست‌ها و در مقابله با تروریست‌ها شده است.

 

بهار فجر امسال در فراغ یار دیرین امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری و پرگشودن شهیدان آتشنشان، رنگ و بویی دیگر از جنس تعهد و تلاش برای داشتن ایرانی آبادتر و سرافرازتر به خود گرفته است؛ فرصتی مغتنم تا در پرده آن یادوخاطره شهدای انقلاب، سال‌های دفاع مقدس و مدافعان حرم را گرامی بداریم و باردیگر عهد و پیمان خویش را در مسیر دستیابی به آرمان‌های امام خمینی (ره) و منویات رهبر معظم انقلاب به ویژه در تحقق «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، تجدید نماییم.

 

بی‌تردید 22 بهمن ماه امسال حضور مردم بار دیگر حماسه‌ای زرین از افتخار را بر دیوان تاریخ این مرزوبوم حک خواهد کرد و موجی خروشان در جای جای ایران اسلامی، روان خواهد شد.

 

اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن دهه فجر، توفیق روزافزون خدمتگزارن انقلاب اسلامی و سرافرازی ملت بزرگوار ایران را از درگاه ایزدمنان خواستارم.

 

 

 

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

 عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی

 

 

شریعت نژاد، تاکیدکرد: کشت نهاده های دامی در کنار تولید راهکار بهبود وضعیت دامداری های کشورعضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه دامدار مجبور است شیر را تنها به کارخانه دار به فروش برساند،گفت:کشت نهاده های دامی در کنار تولید راهکار بهبود وضعیت دامداری های کشور است.
 
کشت نهاده های دامی در کنار تولید راهکار بهبود وضعیت دامداری های کشور

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت  تولید درصنعت دامداری کشور،گفت:امکان دارد سقف قیمت برای کارخانه دار محدود کننده باشد؛بنابراین باید در راستای فرآوری شیر توسط کارخانه دار برآورد هزینه نشود و نمی توان با هزینه تولید بالا جهت فرآوری شیر انتظار داشت که نرخ  فروش  در بازار ارزان تعیین شود؛بنابراین برای حفظ سلامت تغذیه دراین راستا الزامی است که دولت برای تعیین نرخ مناسب برای فرآورده های شیر یارانه ای کارآمد درنظر بگیرد تا تمام احاد جامعه بتوانند شیر مصرفی خود را تهیه کنند.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید در بخش اعظم دامداری ها برای دامدار گران تمام می شود،تصریح کرد: گرانی تولید در دامداری ها نشان  از این موضوع  دارد که زنجیره تولید در صنعت دامداری کامل نیست.

 

وی ادامه داد: زمانی که دامداری ها بطور مستقل علوفه را تولید نمی کنند بدیهی است که باید با نرخ آزاد علوفه مصرفی دام را تامین کنند؛بنابراین با این اوصاف بدیهی است که هزینه تولید در دامداری ها افزایش پیدا می کند.

 

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه دامدار مجبور است شیر را تنها به کارخانه دار به فروش برساند،یادآورشد:کشت نهاده های دامی درکنار تولید راهکار بهبود وضعیت دامداری های کشور است.

شریعت نژاد: سرمازدگی مرکبات بهانه ای برای واردات در بازار شب عید نشودعضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس گفت: نبود صنایع تبدیلی کافی و صف های طولانی برای تحویل مرکبات کشاورزان موجب پوسیدن بخش اعظم مرکبات شد.
 
سرمازدگی مرکبات بهانه ای برای واردات در بازار شب عید نشود

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت کنسانتره کردن مرکبات،گفت: نبود صنایع تبدیلی کافی برای تحویل مرکبات و صف های طولانی برای اخذ مرکبات کشاورزان  موجب شده که شرایط تحویل مرکبات برای تبدیل به کنسانتره برای کشاورز مقرون به صرفه نباشد.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسرو عباس آباد درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:دولت 30 میلیارد تومان  برای خسارت سرمازدگی مرکبات که رقم پایینی نیز است، تصویب کرده ؛اما متاسفانه  این مصوبه را  اجرایی نکرده است.

 

 وی ادامه داد: با توجه به حجم تولید مرکبات  درکشور با  سرمازدگی اخیر نیز نیازی به واردات مرکبات در بازار شب عید نداریم و نباید این امر بهانه ای برای واردات تلقی شود.

 

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،گفت:صنایع تبدیلی کافی  برای کنسانتره کردن مرکبات سرمازده درکشور نداریم  و این درحالی است که امکان توزیع تدریجی مرکبات  را نیز  نداشتیم  و در نتیجه  بخش  اعظم  مرکبات  پوسید و از بین رفت./

شریعت نژاد: تسهیل صادرات کیوی با حذف تعرفه گمرکی امکان پذیر استعضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه تسهیل صادرات کیوی با حذف تعرفه گمرکی  امکان پذیر است،گفت: توسعه صنایع تبدیلی راهکار اساسی برای بهبود وضعیت کیوی کاران جهت صادرات محصول به شمار می آید.
 
تسهیل صادرات کیوی با حذف تعرفه گمرکی امکان پذیر است

 شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت صادرات کیوی،گفت: حذف تعرفه گمرکی رابطه مستقیم با افزایش  انگیزه صادرکنندگان کیوی دارد بنابراین دولت باید با تدابیر اقتصادی افزایش صادرات محصولی همچون کیوی را رقم بزند.

 نماینده مردم شریف تنکابن رامسر عباس اباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تخصیص تسهیلات کم بهره برای کشاورز کیوی کار اهرمی برای افزایش تولید  جهت صادرات تلقی می شود زیرا کشاورز  زمانی که دغدغه ای در زمینه حمایت های مالی نداشته باشد، بدیهی است که می تواند در راستای  تولید حضور موفقی بعمل آورد.

 

شریعت نژاد،افزود: حمایت از بخش بازرگانی کیوی از طریق همکاریهای پایدار سیاسی با دولت های مقصد راهکاری برای صادرات بهینه کیوی به بازارهای هدف تلقی می شود و از همین رو پشتیبانی از  تولیدکنندگان کیوی ارگانیک در جهت معرفی و فرهنگ سازی مصرف از دستور کارهای  است که باید  با برنامه ریزی اصولی محقق شود.

 

 عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه تسهیل صادرات کیوی با حذف تعرفه گمرکی امکان پذیراست، یادآورشد:  توسعه صنایع تبدیلی راهکار اساسی برای بهبود وضعیت کیوی کاران جهت صادرات محصول به بازارهای صادراتی به شمارمی آید.