شریعت‌نژاد: بازیافت مدرن زباله توسط شرکت آلمانی در تنکابننماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی گفت: در چند روز اخیر توافق نامه ای با نماینده یک شرکت آلمانی در ایران منعقد شده است که این شرکت در تنکابن بازیافت مدرن زباله را با هزینه شرکت انجام داده و در مقابل طرف ایرانی از برق تولید شده آنها استفاده خواهد کرد.
 
بازیافت مدرن زباله توسط شرکت آلمانی در تنکابن

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شمس‌الله شریعت‌نژاد با اشاره به مشکل آب شرب در رامسر تصریح کرد: تصفیه خانه شهرستان رامسر راه اندازی شده و روزانه ۵۰۰ متر مکعب آب برای شهر رامسر تصفیه می شود اما سیستم آبرسانی بسیار قدیمی بوده از این رو باید شبکه توزیع اصلاح شود.

 

وی با اشاره به اینکه هنوز مشکل آبگرفتگی در مناطقی از رامسر بر اثر بارش باران وجود دارد، بیان کرد: رامسر در زمره 5 شهر مازندران دارای فاضلاب شهری است و 600 میلیارد تومان اعتبار نیز از سوی بانک توسعه اسلامی بر این منظور در نظر گرفته شده است که این طرح در مهار آب های سطحی و سرازیر نشدن فاضلاب ها به دریا نقش موثری دارد.

 

نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس آباد با اشاره به امضای توافق نامه در باره احداث دستگاه زباله سوز در غرب مازندران بیان کرد: در چند روز اخیر  توافق نامه ای با نماینده یک شرکت آلمانی در ایران منعقد شده است که این شرکت در تنکابن بازیافت مدرن زباله را با هزینه شرکت انجام داده و در مقابل طرف ایرانی از برق تولید شده آنها استفاده خواهد کرد.

 

شریعت نژاد درباره مشکلات پروژه فرودگاه بین المللی رامسر گفت: در جلسه چند روز اخیر با مدیر عامل فرودگاه های کشور مقرر شد مطالبات دانشگاه ملاصدرا که پنج میلیارد تومان بوده و یک میلیارد تومان در گذشته پرداخت شده و چهار میلیارد تومان باقی است پرداخت شود که این دانشگاه به مکان جدید منتقل شود.

 

وی افزود: مشکل اساسی فرودگاه رامسر رفع موانع در نشست و برخاست هواپیما در شرق و غرب آن است که باید رفع شود.

این نماینده مجلس با اشاره به مشکلات باغداران مازندران در برف اخیر اظهار کرد: بارش برف زود هنگام پاییزی در استان مازندران موجب وارد شدن خسارات زیادی به باغداران شد، دولت برای جبران خسارت مصوبه خوبی داشت اما دولت هنوز در تعهد تخصیص این منابع موفق نبود که در جلسه روز سه شنبه گذشته، نمایندگان مازندران نامه ای را امضا کردند تا دکتر نوبخت نسبت به تخصیص مصوبات مرکبات اقدام کند.

 

به گزارش ایسنا، وی درباره مشکلات بیمارستان امام سجاد رامسر اظهار کرد: بخش سرطان این بیمارستان  و درمانگاه آن در حال راه‌اندازی است و فعالیت اورژانس در این فضای اقتصادی و مالی که دولت دارد موفق بوده است، مجهزترین دستگاه سی تی اسکن تا دو ماه آینده در رامسر مستقر می شود با این وجود کمبود پزشک در رامسر وجود دارد که باید این نیروها تامین شود.

شریعت نژاد،تاکیدکرد: تعرفه بالای بیمه کشاورزی مانعی برای جذب تمام کشاورزانعضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه پرداخت تعرفه بالایی بیمه در توان کشاورزان نیست،گفت: باید نرخی برای تعرفه بیمه کشاورزی تعیین شود تا تمام کشاورزان بتوانند در راستای حمایت های بیمه کشاورزی قرار بگیرند.
 
تعرفه بالای بیمه کشاورزی مانعی برای جذب تمام کشاورزان

شمس الله شریعت نژاد درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت بیمه کشاورزی،گفت:بیمه کشاورزی می تواند به عنوان حامی کشاورزان  پس از وقوع  خسارت های احتمالی به شمار آید؛اما متاسفانه نرخ بالایی تعرفه بیمه مانعی برای بیمه شدن  تمام کشاورزان تلقی می شود.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی بیان اینکه تعرفه بیمه کشاورزی باید به حدی تعیین شود که کشاورز برای پرداخت بیمه با  مشکلات اقتصادی  روبرو نشوند، تصریح کرد: عضویت کشاورز در بیمه کشاورزی نیازمند انگیزه سازی  توسط  بیمه کشاورزی است؛بدین معنا که بیمه کشاورزی در زمان مقرر خسارت کشاورزان  را پرداخت کند.

شریعت نژاد: بازارهای تولید به مصرف سرانه مصرف محصولات ارگانیک را افزایش می دهدعضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه توسعه بازارهای تولید به مصرف محصولات ارگانیک کشاورزی راهکاری برای افزایش سرانه مصرف به شمار می آید،گفت: شرایط تولید محصولات ارگانیک ایجاب می کند این محصولات گران تر از دیگر محصولات کشاورزی به فروش برسد.
 
بازارهای تولید به مصرف سرانه مصرف محصولات ارگانیک را افزایش می دهد

شمس الله شریعت نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت تولید محصولات کشاورزی ارگانیک درکشور، گفت: محصولات ارگانیک با توجه به شرایط تولید، راندمان فوق العاده پایین تری نسبت به دیگر محصولات کشاورزی دارند، بنابراین باید تدابیری در نرخ فروش محصولات ارگانیک اندیشده شود، تا فروش محصولات از این دست برای کشاورز  مقرون به صرفه  باشد.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  بدیهی است محصولات ارگانیک با توجه به شرایط  تولید  گران تر از دیگر  محصولات کشاورزی به فروش برسند، افزود:بر اساس شرایط  موجود برای دولت امکان پذیر نیست که یارانه بالایی برای تولید محصولات ارگانیک در نظر بگیرد.

 

اطلاع رسانی در زمینه فواید مصرف محصولات ارگانیک باید در اولویت قرار بگیرد

 

 وی ادامه داد: اطلاع رسانی در زمینه فواید مصرف محصولات ارگانیک باید در اولویت قرار بگیرد، بدین معنا که دلایل گرانی محصولات ارگانیک باید با برهان علمی  برای مخاطبان  بازگو  شود.

 

 عضوکمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه راندمان کشت ارگانیک بر اساس وضعیت تولید از دیگر کشت ها پایین تر است،گفت:  ایجاد بازارهای تولید به مصرف می تواند راهکاری برای افزایش  فروش محصولات ارگانیک به شمار آید ./

شریعت نژاد،تاکیدکرد: فرهنگ مصرف باید برطبق ظرفیت های تولیدی در کشور شکل بگیرد


عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه افزایش خرید تضمینی و کشت های پرمحصول راهکاری برای بی نیازی در  واردات برنج است،گفت:ایجاد اتاق فکر و سیاست گذاری تولید رمز خودکفایی در محصولی همچون برنج است.
 
فرهنگ مصرف باید برطبق ظرفیت های تولیدی در کشور شکل بگیرد

 شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید برنج به عنوان کالای اساسی غذایی شهروندان در کشور،گفت:برای تولید بهینه درصنعت کشاورزی باید مزیت های تولید با رعایت معیارهای اقتصادمقاومتی مدنظر قرار بگیرد و این درحالی است که برنج کاری جزو مزیت های اصلی برای تولید به شمار نمی آید.

 

نماینده شریف مردم تنکابن،رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: نباید تنها برنج و گندم جزو کالاهای اساسی تولیدی در  صنعت کشاورزی تلقی شود و این درحالی است که با ترویج فرهنگ مصرف باید تدابیری اندیشده شود که کالاهای غذایی به ریل تولید بروند که مزیت اقتصادی  مناسبی  دارند.

شریعت نژاد: قیمت شیر نباید منجر به کاهش سرانه مصرف شود


عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه گرانی و ارزانی شیر نباید منجر به کاهش سرانه مصرف شود،گفت: در شرایط آلودگی هوا دولت باید با تدابیر کارشناسی شده شیر را دراختیار تمام اقشار قرار دهد.
 
قیمت شیر نباید منجر به کاهش سرانه مصرف شود

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید و نرخ لبنیات،گفت:نیاز ما به لبنیات درکشور  برطبق میزان تقاضا رو به افزایش است،اما متاسفانه در این راستا دامداری ها و صنایع لبنی به تناسب نیاز رشد نکرده اند.

 

مصرف شیر در شرایط آلودگی شدید هوا امری ضروری و حیاتی است

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:مصرف شیر در راستای مقابله با آلودگی هوا امری ضروری و حیاتی است،بنابراین دستگاههای مسئول  برای صیانت از سلامتی باید این موضوع  را در اولویت کار خود قرار دهند.

پیام تسلیت شریعت نژاد به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام


پیام تسلیت شریعت نژاد به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

« اِنّا لِلّهِ وَ اِنّا إِلَیهِ راجِعون »

 

 با اندوه و تأسف خبر درگذشت روحاني مبارز و پارسا و مردمي، يار ديرين حضرت امام (ره) حضرت آيت الله هاشمي رفسنجاني را دريافت کردم. زندگي سراسر تلاش و خدمت همراه با اخلاص و سلامت نفس و بي‌اعتنائي به جلوه‌ها و زخارف مادي، خصوصيت برجسته‌ي اين روحاني کم‌نظير در همه‌ي دوران‌هاي حيات او است.

 

آن سفر کرده، در دوران رژيم طاغوتي و وابسته پهلوي، رنج و محنت بسياري را متحمل شد و پس از پيروزي انقلاب اسلامي نيز با قبول مسئوليت هاي مهم همچون رياست مجلس شوراي اسلامي، رياست جمهوري، رياست مجمع تشخيص مصلحت نظام و نيز مجلس خبرگان رهبري، کوشا بود.

 

خدمات ارزنده آن بزرگمرد در طول دوران مبارزه و پس از انقلاب از خاطره ها محو نخواهد شد.

 

اين جانب ضمن قدرداني از زحمات بي شائبه ايشان براي نظام اسلامي،اين ضايعه بزرگ را به پيشگاه امام زمان (عج)، مقام معظم رهبري (مدظله العالي)، بيت مرحوم ايت الله هاشمي،
جامعه روحانيت، اعضاي مجمع تشخيص مصلحت نظام و آحاد ملت ايران تسليت عرض مي نمايم و از خداوند متعال براي ايشان، علو درجات و براي خانواده‌ آيت‌الله هاشمي صبر و شکيبايي مسئلت دارم.

 

 

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

 عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی ، تلفیق بودجه و برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی

 

نامه نمایندگان مازندران به وزیر نفت/ از پیامدهای احتمالی قطع گاز از سوی ترکمنستان


جمعی از نمایندگان استان مازندران طی نامه‌ای از وزیرنفت درخواست کردند با توجه به قطع گاز توسط ترکمنستان نسبت به رفع مشکل و جلوگیری از پیامدهای احتمالی اقدامات لازم را به عمل آورند.

 

در متن این نامه خطاب به بیژن نامدار زنگنه آمده است:

وزیر محترم نفت

با سلام و ادب

با توجه به این که در انتقال گاز ترکمنستان به ایران در خبرها به علت عدم توافق بین ایران و ترکمنستان آمده است و  گاز استان مازندران از مسیر ترکمنستان تامین می‌شود و قطع گاز در این فصل سرد سال (زمستان) آسیب‌های زیادی را در استان ایجاد خواهد کرد و صرف تامین گاز برای مصارف خانگی و قطع گاز بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری خسارات زیادی را به استان در طول فصل زمستان ایجاد می‌کند،نارضایتی شدید مردمی را به دنبال خواهد داشت؛ لذا نمایندگان استان مازندران مراتب شدید نگرانی خود را نسبت به این موضوع ابراز داشته و درخواست دارند که هر چه سریع تر و به هر طریق ممکن نسبت به رفع مشکل و جلوگیری از پیامدهای احتمالی اقدام لازم به عمل آورده و نتیجه را اعلام کنند.

این نامه را علی محمد شاعری،قاسم احمدی لاشکی،علی اسماعیلی،ولی الله نانواکناری، سیدعلی ادیانی، عبدالله رضیان،محمد دامادی، علی اصغر یوسف نژاد، عزت الله یوسفیان ملا، شمس الله شریعت نژاد، علی نجفی و حسین نیازآذری امضا کرده اند.

 

  • موضوع : ---

شریعت نژاد با اشاره به سرمازدگی کیوی در استان های شمالی: کیوی کاران از عدم پرداخت ۳۰ میلیارد تومان کمک های بلاعوض دولت گله مند هستند


عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس گفت:کیوی های سرمازده استان های شمالی هنوز تعیین تکلیف نشده است؛درحالی که پرداخت خسارت در دولت تصویب شده است.
کیوی کاران از عدم پرداخت 30 میلیارد تومان کمک های بلاعوض دولت گله مند هستند

 شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت سرمازدگی کیوی،گفت:چرا با وجود تصویب میزان  خسارات در زمینه کیوی های سرمازده،اما این خسارت به کشاورزان پرداخت نمی شود و این درحالی است که کشاورزان در این راستا بسیار گله مند هستند.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وجود تصویب دولت اما متاسفانه تاکنون خسارت کشاورزان کیوی در سرمازدگی اخیر پرداخت نشده است، تصریح کرد:عدم پرداخت خسارت به کیوی کاران تحت کمک های بلاعوض عین بی عدالتی و تبعیض است.

شریعت نژاد: برخی از مرکبات کاران محصول خود را دور ریختند


برخی از مرکبات کاران محصول خود را دور ریختندعضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سیستم خرید دولت در زمان سرمازدگی مرکبات پیش بینی شده نبوده است،گفت: برخی از مرکبات کاران محصول را دور ریختند.

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت سرمازدگی  محصولات مرکبات کاران در کشور،گفت:برخی از مرکبات کاران محصول را دور ریختند و این درحالی است که با توجه به اینکه کشاورزان با هزینه تولیدبالا محصولاتی همچون مرکبات را تولید می کنند؛سزاوار نیست،زحماتشان بدون اجر بماند

پیام تسلیت دفتر ارتباط مردمی به نماینده محترم مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی


« اِنّا لِلّهِ وَ اِنّا إِلَیهِ راجِعون »

 

برادر ارجمند جناب آقای دکتر شریعت نژاد

 

نمایندۀ محترم مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی

 

با سلام و درود،

 

با کمال تأسّـف و تأثّر، اطلاع یافتیم که به حکـم تقـدیر الهـی، در غم فقـدان عموی بزرگوارتان(بزرگ خاندان شلی) به سوگ نشستـه­‌اید. ضمـن عرض تسلیت و ابراز همـدردی با جنابعـالی و خانـوادۀ گرامـی، از درگـاه ایزد منّـان برای آن عزیز پرهیزگـار، رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمائیم.

 

دفتر ارتباط مردمی نماینده محترم مردم شریف تنکابن،رامسر و آباد در مجلس شورای اسلامی

 

شریعت نژاد، تاکیدکرد: انتقاد از صف های طولانی برای تحویل مرکبات استان های شمالی


شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت مرکبات درکشور،گفت: متاسفانه کشاورز برای تحویل مرکبات خود مجبور است،مدت زمان بالایی را در انتظار باشد،بنابراین باید برای تسهیل تحویل مرکبات وزارت کشاورزی و تعاونی روستایی  باید با ورود قاطعانه کشاورزان  را یاری دهند.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: شرایط حمل و نقل مرکبات باید تسهیل شود،زیرا تاخیرهای طولانی جهت تحویل مرکبات به واحدهای فروش دولتی،بسترهای حضور دلالان را در این عرصه فراهم می کند همچنین باعث فاسد شدن محصول می شود.