شریعت نژاد: سرمازدگی بخش زیادی از مرکبات سردرختی مازندران را از بین برد


سرمازدگی بخش زیادی از مرکبات سردرختی مازندران را از  بین برد

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت درباره وضعیت سرمازدگی مرکبات درکشور،گفت: 60 درصد  از محصول کیوی  درکشور دچار سرمازدگی و یخ  زدگی  شده است؛بنابراین  با این شرایط  تنها می توان  این نوع  از محصول را  به منظور  آبمیوه گیری مورد استفاده قرار داد.

 

 نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه بیمه محصولات کشاورزی طرفدار زیادی در میان کشاورزان ندارد،تصریح کرد:خلف وعده و تعرفه های بالا عاملی برای عدم استقبال  بالایی کشاورزان از بیمه کشاورزی است.

 

پیام تبریک شریعت نژاد به مناسبت هفته وحدت/ نامگذاری هفته وحدت از جانب حضرت امام (ره) در تاریخ اسلام و جهان ابدیت خواهد داشت


 

شمس اله شریعت نژاد با اشاره به نامگذاری هفته وحدت توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت:‌اقدام حضرت امام(ره) در خصوص نامگذاری هفته وحدت مانند دیگر کارهای ایشان امری هوشمندانه و در جهت دفاع از حقانیت اسلام و قرآن بوده است.

 

وی در ادامه افزود: این اقدام حضرت امام(ره) در تاریخ اسلام و جهان ابدیت خواهد داشت و موجب وحدت بیش از پیش مسلمانان خواهد شد.

 

 

وی در پایان تاکید کرد: اتحاد مدنظر حضرت امام (ره) این بود که ما مسلمانان با تکیه بر مشترکات خود مخصوصا قرآن، تفاوت‌های ناچیزی که میان شیعه و سنی وجود دارد را کمرنگ کرده و به آنها دامن نزنیم و هر کس با هر عقیده‌ای مورد قبول سایرین قرار گیرد.

 

متن پیام تبریک شریعت نژاد به شرح ذیل است:

 

"بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم"

(واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا)

 

فرا رسیدن سالروز ولادت با سعادت پیامبر نور و رحمت حضرت محمد مصطفی(ص) و فرزند برومندش حضرت امام جعفر صادق ( ع ) و آغاز هفته وحدت را به عموم مسلمانان ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم تمامی مسلمانان جهان با الگو گرفتن از نگاه وحدت گرایانه جمهوری اسلامی ایران، در سایه امنیت و صلح پایدار موفق و پیروز باشند.

 

توفیق عزت و سربلندیتان مستدام

 

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

 عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی ، تلفیق بودجه و برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی

 

سوال شریعت نژاد از وزیر نیرو درباره لایروبی بستر رودخانه ها با تشکیل کمیته بررسی مراعی ماند


چیت چیان وزیر نیرو برای پاسخ به سوال سه نفر از نمایندگان در کمیسیون انرژی حضور یافت و نمایندگان سوالات خود را مطرح کرده و وزیر به سوالات آنها پاسخ داد که دو سوال مراعی ماند و یکی از نمایندگان از سوال کننده از توضیحات وزیر قانع شد.

 

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه سوال پایانی به شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن،رامسر و عباس اباد مربوط می شد، افزود:سوال شریعت نژاد درباره برداشت شن و ماسه از رودخانه ها و لزوم لایروبی بستر رودخانه ها بود که وزیر توضیحاتی در خصوص اقدامات صورت گرفته ارائه کرد و در این موضوع نیز مقرر شد کمیته ای برای بررسی های کارشناسی تشکیل شود و نتایج را به کمیسیون ارائه کند.

 

شریعت نژاد: سرمازدگی باغات مرکبات بهانه ای برای واردات نیست


شمس الله شریعت نژاد درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت  سرمازدگی مرکبات درکشور،گفت:دولت باید در این مواقع از محصولات کشاورز  به بهترین  شکل ممکن حمایت کند تا کشاورزی که در سرما و گرما در راستای تولیدات کشاورزی تلاش بی وقفه کرده ،بدون حامی  باقی نماند.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس با بیان اینکه تعرفه بالای بیمه کشاورزی مانعی برای استقبال کشاورزان  از بیمه مذکور است،تصریح کرد: بخشی از کشاورزان  مرکبات کار بیمه نیستند و این درحالی است که دولت  دراین شرایط نیز باید کشاورز  را در حوادث غیرمترقبه تنها نگذارد.