هفته بسیج گرامی باد


هفته بسیج در حقیقت فرصت و بهانه‌ای برای زنده نگه داشتن ارزشها و روح بسیجی در آحاد ملت، مخصوصاً جوانان پرشور و مدافعان عاشق صادق است.هفته بسیج گرامی باد.

 

سقوط پل‌ها در اثر برداشت بی رویه شن و ماسه/ انتقاد از تعطیلی دفتر تقسیمات کشوری در وزارت کشور


 عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید براینکه پل های ساخته شده در غرب استان مازندران یکی پس ازدیگری به جهت بی تدبیری و ناتوانی در جلوگیری از برداشت شن وماسه سقوط کرده است، گفت: تعطیلی دفتر تقسیمات کشوری در وزارت کشور موجب نارضایتی مردم را فراهم نموده است.

 


شمس الله شریعت نژاد در نشست علنی امروز یکشنبه ( 1 آذر ) مجلس شورای اسلامی درنطق میان دستورضمن محکومیت اقدامات تروریستی عوامل استکبار جهانی در فرانسه، لبنان و مالی ومحکومیت اقدامات تفرقه افکنانه آنها در کشورهای اسلامی و ضمن تشکر از سفر ریاست جمهوری به استان مازندران، گفت: حفاظت از منابع پایه ازجمله آب و خاک از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ادر حوزه وظایف حاکمیتی است.

نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی، افزود: اینکه چه میزان درانجام این مهم موفق عمل کردیم محتاج اندک تاملی به کاهش ظرفیت آبگیر سدهای ساخته شده و شدت فرسایش سالیانه خاک در کشور می باشد که حکایت از تقلیل پوشش گیاهی و ضعف شدید اقدامات کنترلی در حوزه مدیریت منابع طبیعی و مدیریت آبراه‌ها دارد.

وی ادامه داد: مصدایق روشن عدم مدیریت درحوزه مهندسی رودخانه ها در غرب استان مازندران به گونه ای است که پل های ساخته شده یکی پس از دیگری به جهت بی تدبیری و ناتوانی در جلوگیری از برداشت شن و ماسه و عدم انجام ریالی هزینه برای جلوگیری ازعمیق و عریض شدن رودخانه سقوط کرده است.

وی تاکید کرد: همه تذکرات اینجانب و مشاهدات از نزدیک مسئولان ملی و استانی خالی از فایده بوده و نکته جالب توجه اینکه برای مهار آب های رودخانه های پرآب منطقه کمترین اقدامی نیز نشده است، به طوری که تامین آب شرب مردم با حفرچاه هایی صورت می گیرد که منبع تامین آب کشاورزی مردم بوده و ازسلامت مناسبی برای شرب برخوردار نیست.

دیدار خانواده شهدا و جانبازان و شمس اله شریعت نژاد با آیت الله هاشمی رفسنجانی


آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی امروز شنبه در دیدار جمعی از مادران، خواهران و همسران شهدا و جانبازان 8 سال دفاع مقدس از غرب استان مازندران، شهدا را انسان هایی وارسته و پرنده های خونین بال در فضای جمهوری اسلامی خواند و گفت: از میدان جنگ با شهیر فرشتگان به دیدار معبود در بزم اولیا و انبیا رفتند.

 


فرمانده هشت سال دفاع مقدس خطاب به مادران شهدا که یکی از آنان دو شهید تقدیم انقلاب کرده است، گفت: ساده نیست که مادری ثمره زندگی خویش را در راه اعتلای دین و وطن بدرقه کند، در حالی که می داند این سرو ایستاده، جنازه بر می گردد.
وی با تقدیر از صبر و بردباری همه مادران، همسران و خواهران شهدا در جنگ، آنان را زینب های زمانه توصیف کرد و گفت: از راه، مرام و آرمان های شهدای خود دفاع و حفاظت کنید که این مملکت مال شماست و بچه های شما جان خود را داده اند تا ایران، انقلاب و اسلام حفظ بماند.
همچنین در این دیدار خانم زیور زرودی، مادر شهیدان علی و کامبیز زرودی، خانم خدیجه رودگرنژاد، مادر شهید حجت الله شعبانی و مادر دو جانباز، خانم کلثوم داجلری، همسر جانباز قطع نخاعی شهید محمدعلی حکمت پناه و خانم عفت شعبانی، خواهر شهید و همسر جانباز، پور صدیقی، با توضیح درباره صفات اخلاقی عزیزانشان و تاریخ و نحوه شهادت آنها، گفتند: سالهاست که لحظه شماری می کردیم تا همسنگر و فرمانده فرزندان مان را ببینیم.
همچنین مادر شهیدان زرودی، آیت الله هاشمی رفسنجانی را یادگار ارزنده هشت سال جنگ و امین امام و رهبری خواند و گفت: مردم به وجود شما در ایران افتخار می کنند و در هیچ جمعی نیست که از کارها، سیاست ها و خدمات هاشمی رفسنجانی صحبت نشود.

پرسش دکتر شریعت نژاد از وزیر اموراقتصادی و دارایی در کمیسیون اقتصادی این هفته


کمیسیون اقتصادی


روز دوشنبه علی طیب نیا وزیر اموراقتصادی و دارایی در کمیسیون اقتصادی حضور می یابد تا به پرسش های دکتر شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم شهرستان های رامسر ، تنکابن و عباس آباد، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه، سیدسعید زمانیان دهکردی نماینده مردم شهرکرد ، عبدالوحید فیاضی نماینده مردم نور، سالار مرادی نماینده مردم سنندج، علی کاییدی نماینده مردم پلدختر، جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت، عبدالرحمان رستمیان نماینده مردم دامغان، احمدعلی مقیمی نماینده مردم بهشهر و رمضانعلی سبحانی فر نماینده مردم سبزوار پاسخ دهد.

همچنین روز سه شنبه اعضای کمیسیون اقتصادی میهمان سازمان بورس و اوراق بهادار هستند تا عملکرد این سازمان را بررسی کنند.

گزارش تصویری حضور دکتر شریعت نژاد در روستای هردوآبرود شهرستان عباس آباد


جلسه ای باحضور دکترشریعت نژاد نماینده مردم فهیم شهرستانهای تنکابن، رامسروعباس آباد، فرماندار، بخشدار مرکزی،روسای ادارات آب روستایی، بنیادمسکن،جهاد کشاورزی،راه و شهرسازی در محل روستای هردآبرود برگزار شد و دراین جلسه درمورد مشکلات راه ، پل ارتباطی و آب کشاورزی و... بحث و تبادل نظر شد.

گزارش تصویری حضور دکتر شریعت نژاد در روستای ایثارده تنکابن


گزارش تصویری حضور دکتر شریعت نژاد در روستای ایثارده تنکابن به همراه بخشدار و روسای ادارات آب ، برق ، راه و شهرسازی ، بنیادمسکن ، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی که به بررسی مشکلات این روستا پرداخته شد.

مساحت باغات چای نصف شده/اموال و منازل بدهکاران برخلاف مصوبه دولت ضبط شده‌اند


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از اینکه مساحت باغات چای به نصف کاهش یافته است، گفت:‌ حفظ اراضی کشاورزی در گروی حمایت دولت از کشاورزانی است که محصولاتشان روی دستشان مانده است.


شمس الله شریعت نژاد در نشست علنی امروز یکشنبه (24 آبان) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، ضمن تشکر از سفر اخیر رئیس جمهور و هیأت دولت به استان مازندران، گفت:‌ امیدواریم این سفر منشاء خدمات و موجب امیدواری هر چه بیشتر مردم استان به توسعه و سازندگی باشد.

نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر درمجلس شورای اسلامی همچنین ضمن ابراز تاسف از اتفاقی که موجب آزردگی آذری‌زبان‌ها شد، در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی افزود: آیا اراضی به مساحت 500 تا 1000 مترمربع در بافت روستاها می تواند به عنوان زراعت و باغ تلقی شود؟ آیا انجام یک فعالیت اقتصادی زراعی و باغی در اراضی با این مساحت ممکن است؟ الگوی شما برای اقتصادی نمودن آن چیست؟

دکتر شریعت نژاد : برخی بانک ها نسبت به اجرای مصوبات دولت کارشکنی می کنند


نماینده مردم تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت : برخی بانک ها نسبت به اجرای مصوبات دولت بی اعتنا بوده و همچنان در ارائه تسهیلات به خسارت دیدگان برف سال 92 کارشکنی می کنند.

شمس اله شریعت نژاد روز شنبه در جلسه پیگیری استمهال تسهیلات بانک ها که با حضور فرمانداران غرب مازندران در تالار اجتماعات فرمانداری تنکابن برگزار شد ، افزود : با وجود آنکه بیش از دو سال از برف سال 92 می گذرد و دولت تدبیر و امید نیز در این زمینه مصوبات بسیار خوبی جهت ارائه تسهیلات به خسارت دیدگان داشته است اما برخی بانک ها مصوبات دولت را اجرا نمی کنند .

وی اظهار داشت : دولت با تصویب سه مصوبه در این زمینه نشان داد که گوش شنوا دارد و حرف مردم را شنیده است اما در مراحل اجرای این مصوبات ، بانک ها همکاری نکردند و موجبات نارضایتی مردم را به وجود آوردند.

 

اجماع مسئولان غرب مازندران بر اعمال مدیریت واحد زباله


نشست مشترک مسئولان شهرستان های رامسر ،تنکابن و عباس آباد پیرامون حل مشکلات زباله با حضور شریعت نژاد در سالن اجتماعات فرمانداری رامسربرگزارشد.

 

شریعت نژاد نماینده مردم شریف شهرستان های تنکابن، رامسر و  عباس آباد گفت:امروزه زباله برای شهرهای شمالی و بویژه غرب مازندران به عنوان آفت توریسم  تبدیل شده است.

 

شمس الله شریعت نژاد افزود:شیوه فعلی دفن زباله با اقلیم شمال تناسب ندارد و بدترین نوع  کار دفن زباله است.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس بیان داشت: یکی از اشکالات کار در این زمینه پراکنده بودن فعالیت ها می باشد و باید به اجماع و مدیریت واحد در زمینه زباله برسیم.

 

وی اظهار داشت: خوشبختانه در این جلسه مصوب گردید که کارگروه تخصصی با حضور شهرداران،روسای شورای شهرستان و نمایندگان فرمانداران تشکیل و تا حصول نتیجه جلسات مرتب و منظم هفتگی برگزارمی گردد.

 

وی افزود:این کارگروه با هدف تعیین مدل و الگوی مناسب،امحای زباله ،مکان یابی و تعیین تشکیلات اداری و حقوقی تشکیل می شود.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود:همه اقدامات در این زمینه باید متکی به کار مشاور و ملاحظات زیست محیطی ،توریستی ،اقلیمی ،کوهستانی بودن منطقه ،بالابودن سفره های آب و حساسیت های اجتماعی باشد.

شریعت نژاد:سازناکوک بانک ها با کشاورزان غرب مازندران/اجرای سلیقه ای یک طرح


جلسه پیگیری استمهال وام خسارت دیدگان برف سال 92 با حضور شریعت نژاد نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی ، فرمانداران تنکابن، رامسر و عباس آباد ،مدیرجهادکشاورزی تنکابن، مسئولین بانکها و متقاضیان در محل سالن اجتماعات فرمانداری تنکابن برگزار گردید.

 

شریعت نژاد پیش از ظهر شنبه در جلسه رفع مشکل امهال و استمهال وام خسارت ناشی از بحران برف در فرمانداری تنکابن با بیان اینکه سه بار مصوبه برای رفع مشکلات برف داشته‌ایم گفت: متأسفانه بانک‌ها آن‌گونه که انتظار بود برای رفع مشکلات پای‌کار نیامدند.

 

شمس الله شریعت نژاد با اشاره به برخوردهای سلیقه‌ای بانک‌ها و بسته شدن سقف زمانی استمهال وام‌ها در بانک‌ها افزود: مابه دنبال شفاف‌سازی عملکرد بانک‌ها و در نهایت طرح سؤال از وزیر اقتصاد در مجلس شورای اسلامی هستیم.

 

وی با عنوان اینکه بانک ملت تنها بانکی است که ساز ناسازگاری با مصوبات دولت می‌زند گفت: مصوبه دولت برای اجرایی شدن نیاز به همراهی بانک‌ها دارد.

 

وی افزود:بانک ملت در اجرای مصوبات ضعیف عمل کرده است حتی چهار بار با مدیران ارشد  این بانک در تهران جلسه گذاشتیم اما هنوز پاسخ مکتوبی از این بانک ندیدیم.

 

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با گلایه از بانک‌ها بیان داشت: بانک‌ها بر اساس مصوبه دولت در خصوص استمهال وامهال وام خسارت دیدگان برف ۹۲ اقدام کنند.

 

شریعت نژاد از فرمانداران شهرستان‌ها خواست تا مشکلات و عدم اجرای مصوبه دولت در شعب بانک‌ها را گزارش کنند.

 

وی بیان داشت ما مراتب را به جد پیگیریم و تا حصول نتیجه نهایی تلاش می کنیم . در ادامه هر یک از متقاضیان مسائل و مشکلات خود را بیان داشته و بانکها توضیحات خود را ارائه داشتند.

شریعت نژاد:اعتبارات مهندسی رودخانه های غرب مازندران در حد کاغذ مانده است


نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس گفت: تخصیص اعتبارات برای مهندسی و ساماندهی رودخانه‌های غرب استان در حد کاغذ مانده است.

 

شمس الله شریعت نژاد در حاشیه بازدید از پل معلم کوه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه غرب مازندران متأسفانه شاهد حوادث متعددی ازجمله سیل است افزود: در سال‌های اخیر طغیان رودخانه‌ها و بروز سیلاب سبب خسارت‌های بی‌شماری در منطقه شده است.

 

وی بابیان اینکه مهندسی نشدن رودخانه ازجمله مشکلات است از نبود متولی در این بخش گلایه کرد و گفت: متأسفانه رودخانه متولی ندارند و نسبت به مهندسی رودخانه‌ها مدیریت نشده است.

 

شریعت نژاد ادامه داد: ساماندهی نشدن رودخانه‌ها سبب بروز خسارت‌های زیادی شده است و بخشی از آن ناشی از برداشت‌هایی است که صورت می‌گیرد، همچنین طغیان رودخانه‌ها علاوه بر آسیب زدن به تأسیسات زیربنایی و دولتی به بخش‌های مسکونی مردم نیز خسارت زده است.

 

وی تصریح کرد: برای غرب استان باید واحد مدیریت بحران و مدیریت مهندسی رودخانه‌ها در نظر گرفته شود زیرابه دلیل کم بودن فاصله دریا و رودخانه، آسیب‌پذیری این بخش زیاد است.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس بیان داشت: به دلیل بالا بودن آورد رودخانه‌ها، برداشت و شن و ماسه در آن زیاد است و کمترین هزینه‌ای برای رودخانه‌های منطقه صورت نمی‌گیرد.

 

وی با بیان اینکه اعتبارات دولتی برای بحران غرب مازندران روی کاغذ مصوب می‌شود ولی در عمل محقق نمی‌شود گفت: باید دولت اقدام عاجل و اساسی برای رفع مشکلات منطقه برج دهد.