گزارش تصویری برگزاری یادواره ۴ تن از شهدای روستای آرمو با حضور شریعت نژاد


این مراسم که هرساله با حضور پرشور مردم شهید پرور روستای آرمو و حومه بر گزار می شود، امسال نیز با حضور مسئولین و روسای ادارات شهرستان های تنکابن و رامسر و به همت خانواده های شهدا، شورای اسلامی آرمو و بنیاد شهید و امور ایثارگران تنکابن به سخنرانی دکتر شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی و مداحی برادر حسین صیادی در مسجد جامع آرمو برگزار گردید.

پیام تبریک شریعت نژاد به مناسبت سالروز ورود آزادگان


بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَهُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّهِ الَّتی کُنتُم توعَدونَ


26 مرداد 1369 روزی فراموش نشدنی برای ملت ایران است که فرزندان شجاع و غیور خود را بعد از تحمل سال ها دوری در آغوش گرفتند و امروز نیز این سرو قامتان تاریخ بیش از دیگران در مسیر موفقیت  کشورمان گام می نهند و الگو، اسوه و افتخار میهن خویش هستند.

در تاريخ پرافتخار انقلاب اسلامي، روزهاي حماسي خاطره‌ انگيز و به ياد‌ماندني زيادي وجود دارند كه هركدام دليلي روشن و محكم بر عزت و اقتدار و در عين حال مظلوميت ملت رشيد و شهيد‌پرور ايران اسلامي است. بي‌ترديد يكي از اين روزهاي ماندگار كه هيچ‌گاه از ذهن و دل ملت ما فراموش نخواهد شد، روز بازگشت سرافراز آزادگان عزیز  به ميهن اسلامي است.

آزادگان صبور و آگاه، سال‌هاي سال در اوج سختي‌ها،شكنجه‌ها و فريبكاري دشمن بعثي نماد سرافرازي، پايمردي و عزت و شرف اين ملت شدند و در حقيقت فرياد مظلوميت و اقتدار ملت‌ ما را به صبر و ايستادگي خود به گوش جهانيان رساندند. اگرچه همه عرصه‌هاي دفاع مقدس براي ملت ما روشن و حماسي و پرافتخار است، اما استقامت بي‌نظير فرزندان ملت در چنگال دژخيمان بعثي، عرصه‌اي بسيار خاص و مهم و در عين حال تامل برانگيز است كه پيام‌هاي روشني براي همه جهانيان داشته و دارد.

پر واضح است اثبات روحيه استقامت و پايمردي ملت ما و نيز تحمل همه سختي‌ها براي اعتلاي مكتب و شكستن هيمنه دشمنان آن هم در اوج مظلوميت، يكي از اساسي‌ترين و قابل تامل‌ترين پيام‌هاي دلير‌مردان آزاده اين مرزو‌بوم به جهانيان است كه بار ديگر تصويري كاملا منطقي و درس‌آموز را در برابر چشمان حيرت‌زده جهانيان قرار داد.

نیک میدانیم آزادگان، هيچ‌گاه متعلق به يك مقطع از تاريخ نيستند، بلكه همواره مانند روحي در همه اركان اين كشور و ملت جاري شده‌اند، چرا كه پيام و سيره آنها، فرياد سربلندي و شكوهمندي يك ملت است كه براي هميشه ماندگار است و در هر زمان و ميداني مي‌توان از آن بهره جست.

امروز نیز عرصه‌هاي حضور آزادگان عزيز در سطوح مختلف بيانگر ظرفيت، استعداد و توانمنديهاي فوق‌العاده‌اي است که فرزندان انقلاب در سايه الطاف خداوندي و درک صحيح از الزامات و نياز و در هر مقطع از خود بروز می دهند، بگونه‌اي که اين دانايي و توانايي در صحنه‌هاي سترگ و خطير نقش راهبردي و سرنوشت‌ساز خود را بويژه در صحنه شکوفايي علمي و سنگرهاي مديريتي و اجرايي کشور ايفا می نماید.

همچنین بر روح ملکوتی شهدای مظلوم آزاده و سید فقید آزادگان مرحوم حجت الاسلام ابوترابی که در لحظه لحظه روزهای اسارت چون مرشد و مرادی راه شناس، عمل می نمود و چراغ راه آزادگان بود درود می فرستیم و آرزوی توفیق روز افزون برای خانواده محترمشان به خصوص همکار عزیزمان جناب آقای ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس از درگاه خداوند متعال طلب می‌کنیم. توفیق، عزت و سربلندی ایران اسلامی و همه آزادگان و ایثارگران را از درگاه خداوند سبحان خواستارم.

اینجانب سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به خاک میهن اسلامی را به این عزیزان و خانواده های محترم شان و به ملت عزیز ایران به خصوص مازندرانی های سرافراز و شهید پرور تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه ، عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون مشترک طرح ساماندهی خدمات رسانی به روستاهای کشور

 

 

شریعت نژاد:در بحث آب مدیریت خوبی اعمال نکردیم


نماینده مردم شریف تنکابن ،رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم عمل به تعهدات وزارت نیرو نسبت به حل مشکل رودخانه سه‌هزار گفت:مقصر اصلی مشکلات رود خانه یادشده و طغیان آن وزارت نیرو است.


به گزارش خبرگزاری فارس، شمس‌الله شریعت‌نژاد بعد از ظهر دیرو‌ز ‌در جلسه شورای اداری شهرستان با بیان اینکه رودخانه سه‌هزار از جمله رودهایی است که آورده زیادی دارد و در طول سال نیازمند به لایروبی است تا در جریان سیل با هر طغیان از مسیر اصلی خود منحرف نشود‌، اظهار کرد‌: با توجه به کوتاهی وزارت نیرو در صدور مجوز لایروبی‌ها با هر طغیان این رود به زیرساخت‌های منطقه که برای مردم حائز اهمیت هستند آسیب جدی وارد می‌شود و برای پیشگیری از این معضل باید در این رودخانه لایروبی‌های ادواری انجام شود.

وی تصریح کرد‌: با توجه به بروز مشکلات اخیر ناشی از طغیان رودخانه سه‌هزار با طرح مشکلات و ارائه طرح لایروبی به وزارتخانه ذی‌ربط‌، اما تاکنون مسئولان وزارت نیرو هیچ اقدامی نکرده‌اند و باید هرچه سریع‌تر این اقدام پیش‌گیرانه یعنی لایروبی انجام شود.

نماینده مردم شریف  تنکابن‌، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت کم‌آبی امسال‌ اظهار داشت: در بحث آب متاسفانه مدیریت خوبی اعمال نکردیم و امروز با مشکل کم‌آبی مواجه هستیم و به همین دلیل اکثر چاه‌های مردم یا خشک شده‌اند یا در معرض خشک شدن هستند و با تداوم این روند مردم برای تامین آب شرب نیز از همین چاهی که داشتند نیز محروم می‌شوند.

شریعت‌نژاد تصریح کرد: برای حل مشکل آب منطقه باید به سوی احداث سدها برویم و برای این منظور پیگیری‌هایی صورت گرفته که طرح احداث سد ازارود یکی از آنها‌ست و با وارد فاز مطالعاتی و ساخته شدن این پروژه می‌توان گفت بخش زیادی از مشکلات مردم در بحث آب شرب و کشاورزی حل می‌شود.

پیام تسلیت شریعت نژاد در پی در گذشت مهندس راهب


انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت مهندس جعفر قلی راهب چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند،ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست.

در اینجا لازم است از طریق این رسانه این مصیبت دردناک را خدمت خانواده آن عزیز و دیگر بستگان تسلیت گفته و آرزوی مغفرت و آمرزش برای مرحوم و صبر جزیل برای بستگان وی از درگاه خداوند متعال مسئلت نماییم.

روحش شاد و یادش گرامی باد

 

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه ، عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون مشترک طرح ساماندهی خدمات رسانی به روستاهای کشور

 

شریعت نژاد مطرح کرد:واردات برنج با مجوزهای خاص/کارنامه منفی وزارت جهاد در اجرای قانون انتزاع


عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کارنامه وزارت جهاد کشاورزی در طول اجرای قانون انتزاع مثبت نیست،گفت: براساس قانون تمامی امور و وظایف بخش کشاورزی از خرید تضمینی تا تنظیم بازار به وزارت جهادکشاورزی سپرده شده اما متاسفانه این وزارتخانه به خوبی در این موضع نتوانسته ایفای نقش کند.

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با انتقاد ازعملکرد وزارت جهادکشاورزی در مورد اجرای قانون انتزاع وظایف بخش کشاورزی،گفت: کارنامه وزارت جهاد کشاورزی درطول مدت اجرای قانون انتزاع مثبت نیست.

پیام تبریک شریعت نژاد به مناسبت روز خبرنگار


بسم الله الرحمن الرحیم

سوگند به قلم و آنچه می‌نگارد

هفدهم مردادماه روز بزرگ و سترگ خبرنگار به مناسبت سالروز شهادت شهید محمود صارمی نامگذاری شده است؛ این روز فرصت مغتنمی است که از زحمات بی دریغ اصحاب قلم تشکر و قدردانی شود. این روز شکوهمند را که روز حق گویی و حق جویی و روز پاسداشت قلم است به همه خبرنگاران، نویسندگان و روزنامه نگاران، صاحبان اندیشه و قلم در عرصه اطلاع رسانی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. این روز، یادآور حماسه آفرینی های آن هایی است که بقای حقیقت را به بقای خود ترجیح دادند و با خون خود بر برگه‌های اعلام نوشتند. یاد و خاطره شهیدان خبرنگار را هم نیز گرامی می داریم.

 به حمد خدا رسانه ها در جمهوری اسلامی ایران و به برکت خون شهدای خبرنگار، بر سرحرفه خویش با هیچ صاحب زر و زوری معامله نکرده اند و اصول انقلابی خود را که همان دفاع از مظلومان و انعکاس درد و رنج آنان است، بهتر از گذشته انجام می دهند.

باشد که انشاالله شما خبرنگاران غیور ایرانی علی رغم همه موانعی که وجود دارد با تأسی بر پیام آور مصائب کربلا، حضرت زینب کبری (س)، طلایه دار سبک مستقل خبری در دنیا باشید.

 اینجانب به عنوان نماینده مردم شریف  تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری مطالبات خبرنگاران و جامعه رسانه‌ای کشور و به ویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه استان مازندران از هیچ تلاشی دریغ نخواهم ورزید و امیدوارم با پیگیری نمایندگان مردم در مجلس مشکلات خبرنگاران با تدبیر و برنامه‌ریزی به حداقل برسد.

در پایان بر خود لازم می دانم به عنوان یکی از خادمین عرصه فرهنگی مراتب تقدیر و تشکر خود را از تلاش خستگی ناپذیر خبرنگاران بخش سیاسی و پارلمانی رسانه های کشور و به ویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه استان مازندران و حوزه انتخابیه که در انعکاس اخبار قوه مقننه و نمایندگان مردم در خانه ملت سعی فراوان داشتند، اعلام دارم و دست همه اصحاب قلم را در زیر این خیمه صفا و صداقت برای ادامه همکاری های رسانه ای به گرمی می فشارم. امید است با استعانت و توکل به خداوند متعال در انجام رسالت آگاهی بخشی و شفاف سازی  و ارتقای سطح فرهنگی جامعه موفق و موید باشید.

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه ، عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون مشترک طرح ساماندهی خدمات رسانی به روستاهای کشور

 

گزارش تصویری بازدید و رسیدگی شریعت نژاد به پروژه های آبرسانی جواهرده،سلمل،گیاش و گرسماسر رامسر به همراه خلعتبری مدیر کل منابع طبیعی نوشهر


در این بازدید شریعت نژاد به همراه خلعتبری مدیر کل منابع طبیعی نوشهر ، مداح بخشدار رامسر،مهندس نحوی رئیس اداره آب روستایی رامسر و مسئولین محلی از پروژه های آبرسانی جواهرده،سلمل،گیاش و گرسماسر بازدید و به مشکلات موجود رسیدگی نمودند.

شریعت نژاد:حجم خسارات وارده به مرغدران بسیار بالاتر از مصوبه جبران خسارت دولت


نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس با اشاره به اینکه مرغداران مازندرانی از سیاستها و تصمیمیات عجولانه سازمان دامپزشکی بسیار شاکی هستند و امیدی به پرداخت خسارت ها از سوی دولت ندارند،گفت: موضوع پرداخت خسارتها از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه حجم خسارت های وارد شده به مرغداری‌ها در مازندران بر اثر آنفلوآنزا بسیار گسترده تر از رقم ذکر شده در مصوبه ابلاغی از سوی دولت برای جبران این خسارت ها است،گفت: ابتدا باید از دولت سوال کرد آیا بررسی کرده اید  که حجم خسارات وارده به مردم چقدر است و آیا این حجم قابل جلوگیری بود یا نه.

نماینده مردم  شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه مسئولان همیشه منتظر می مانند تا اتفاقی رخ داده  و سپس در جهت ترمیم آن و نه رفع موضوع به صورت اساسی اقدام می کنند.

شریعت نژاد:شایعه جابه‌جایی استاندار مازندران کذب است


شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن ، رامسر  و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد مثبت استاندار مازندران، گفت: تغییر استاندار مازندران شایعه و کذب محض است.

شمس الله شریعت نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار داشت: افزود: طبق آخرین تماس‌ها و ملاقاتی که  با وزیر کشور داشتیم, به هیچ وجه قرار نیست استاندار مازندران تغییر کند.

وی افزود: جای تاسف است که در مازندران  این بحث‌ها مطرح که این امر موجب تزلزل در کارها می‌شود.

نماینده مردم شریف تنکابن ،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه یکی از این  آفت‌ها این است که با کوچک‌ترین مشکلی به دنبال تغییر و تحول هستیم.

شریعت نژاد افزود: اگر آقای فلاح  نباشد, پس چه کسی باید باشد. آیا گزینه  بهتر سراغ داریم معمولا کسانی که این موضوع  را مطرح می‌کنند گزینه بهتر سراغ دارند.

وی گفت: استاندار مازندران سابقه خوب و طولانی در وزارت کشور, وزارت جهادکشاورزی و با این سابقه  استاندار مازندران شدند.

شریعت نژاد افزود: کسانی که  این موضوع  را مطرح می‌کنند یقینا می‌خواهند خود به یک نان و نوایی برسند و به فکر پیشرفت استان و یا مردم نیستند.

نماینده مردم شریف تنکابن ،رامسر و عباس آباد در خانه ملت گفت: آقای فلاح به عنوان نماینده عالی دولت در مازندران  باقی می‌مانند.

شریعت نژاد  گفت: اکنون باید با همدلی و وحدت  میان مردم و مسئولان به  فکر پیشرفت استان و منطقه در نهایت  کشور باشیم نه اینکه به دنبال شایع پراکنی میان مردم باشیم.

به گفته وی, درست نیست به جای آنکه  راه حلی برای موضوع پیدا کنیم, بیاییم صورت مسئله را پاک کنیم.

نماینده مردم شریف تنکابن ، رامسر و عباس آباد در خانه ملت گفت: توصیه ما این است که به منافع عموم و ملت بیندیشند و به نفع گروه و اشخاص خاصی کار نکنند.

بازدید شریعت نژاد از مناطق آسیب دیده از سیل بخش سلمانشهر +تصویر


در پی بارندگی شدید اخیر در  بسیاری از مناطق غرب مازندران  بویژه شهرستان عباس آباد ، به منظور  تسریع در رفع مشکلات موجود ، و ارائه خدمات مطلوب  به شهروندان  بازدید میدانی دکتر شریعت نژاد  نماینده مردم شهرستانهای عباس آباد ، تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی ، سید امیر حسینی جو فرماندار شهرستان عباس آباد ، احمد خوش قلب بخشدار سلمانشهر و جمعی از مسئولان ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان از مناطق آسیب دیده از سیل  منطقه سی سرا بخش سلمانشهر  انجام گرفت . 

شریعت نژاد : دستگاه قضا با متصرفان منابع طبیعی با جدیت برخورد کند


عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی ،گفت : دولت در سایه هم افزایی با دستگاه قضا باید با افراد صاحب نفوذی که در ادوارگذشته اقدام به تصرف هکتارها از اراضی ملی کرده اند برابر قانون با آنان برخورد کند.

شمس الله شریعت نژاد در نشست شورای اداری شهرستان عباس آباد ، افزود : امروز نباید با این افراد سوء استفاده کننده در کشور مماشات کرد و نادیده گرفتن تخلفات آنان در حقیقت خیانت به بیت المال است.

وی با انتقاد از این که چرا با متصرفان اراضی قطعات 10 هکتاری جنگلی و جلگه ای در غرب مازندران از سوی مسوولان ذیربط برخورد نمی شود ، ادامه داد : این افراد کاملا شناسایی شده و متاسفانه با زد و بندهایی که در گذشته داشته اند اقدام به تصرف و ساخت و ساز دراین اراضی کرده اند که برخورد نکردن با آنان جای تامل دارد.

شریعت نژاد همچنین از سفر کاروان تدبیر و امید بعد از ماه مبارک رمضان به مازندران خبرداد و گفت که مسوولان ادارات و دستگاه های اجرایی از هم اکنون اگر طرحی در حال اجرا یا نیمه کاره دارند مشکلات و اعتبارات موردنیاز آنها را ارزیابی کنند.

شریعت نژاد:وزارت نیرو مقصر سیل اخیر/انتقاد از واگذاری اراضی بستر رودخانه‌ها


نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس گفت:خسارت‌های ناشی از سیل اخیر متاثر از عدم لایروبی رودخانه‌های سیل‌خیز منطقه و واگذاری اراضی بستر رودخانه‌ها توسط وزارت نیرو بوده است.

در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی شمس‌الله شریعت‌نژاد نماینده مردم تنکابن، در تذکر شفاهی خود ضمن تشکر از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، خطاب به وزیر نیرو گفت: خسارت‌های ناشی از سیل اخیر متاثر از عدم لایروبی رودخانه‌های سیل‌خیز منطقه و واگذاری اراضی بستر رودخانه‌ها توسط وزارت نیرو بوده و متاسفانه با وجود همه اخطارها از سوی مردم و مسئولان محلی درخصوص تسریع در لایروبی و جلوگیری از واگذاری‌های مذکور،‌ هیچگونه اتفاقی در این‌باره رخ نداده و گوش شنوایی وجود نداشته است.

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌غرب استان مازندران با وجود اینکه ۵ برابر میانگین کشور بارش سالیانه دارد، اما متاسفانه با مشکل تامین آب شرب مواجه است و برای مهار و مدیریت آب در منطقه هیچ برنامه‌ریزی از سوی مسئولان ارائه نشده است.

شریعت‌نژاد خطاب به رئیس جمهور گفت: با وجود اینکه دوبار درخصوص امهال وام‌های کشاورزان دستور داده شده است، اما هنوز هیچکدام از این‌ بانک‌ها در این‌باره اقدامی انجام نداده‌اند و خسارت‌دیدگان همچنان گرفتار بانک‌ها هستند.

شریعت نژاد با اشاره به اینکه قاچاق قانونمند میوه مقابله با تولید داخل است تاکید کرد: همدستی قاچاقچیان و دلالان میوه با سوءتدبیر مسئولان


عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه در حال حاضر به علت نبود نظارت‌های لازم و سوءتدبیر مسئولان قاچاق قانونمند میوه به صورت گسترده در حال انجام است،گفت: این رویه مقابله با تولید داخل است که بر اثر آن هم تولیدکننده و هم مصرف کننده مجازات می شوند اما دلالان و قاچاقچیان سودهای کلانی بدست می آورند.

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از بی تفاوتی مسئولان و روند ادامه دار واردات میوه قاچاق به صورت گسترده درکشور،گفت:متاسفانه موضوع قاچاق در کشور ما نهادینه شده و این کار همچنان به صورت قانونی و غیرقانونی ادامه دارد و قاچاقچیان بدذون هیچ مانعی میوه‌های ممنوعه را وارد کشور و در بازار توزیع می‌کنند.

 

شریعت نژاد:توافق هسته ای دستاورد بزرگ نظام بود


 

 

نماینده مردم شریف شهرستان های تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت:توافق هسته ای دستاورد بزرگ نظام بودو باید از دوران ریاضت اقتصادی درس بگیریم و آینده بهتر را بسازیم.

 شمس الله شریعت نژاد در جلسه شورای اداری شهرستان رامسر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری رامسر افزود:رهبری عالمانه و فرزانه مقام معظم رهبری و مدیریت ایشان بر افراطیون ،حمایت ملی ،تدبیر و عقلانیت ریاست محترم جمهور ،مهارت و ممارست تیم مذاکره کننده هسته ای دستاورد بزرگی را در مذاکرات برای ما درپی داشت.

وی در بخش دیگری بیان داشت:یکی از مشکلات در رامسر که فراگیر نیز بود بحث زمین های بنیاد علوی بود که در این خصوص نامه ای با 2هزار امضا جمع آوری و برای اولین بار درسال های پس از انقلاب طرح تحقیق و تفحص از این بنیاد مطرح شد.

وی تاکید نمود:تمام نهادها بویژه در حوزه اقتصادی باید کارشان شفاف و همراه با پاسخگویی باشد.

وی ضمن اشاره به وقوع سیل اخیر و خسارات زیاد آن گفت:متاسفانه دلیل این خسارت ها خودمان هستیم چراکه با دادن مجوزها در حریم رودخانه ها این حوادث رخ می دهد ما نباید خود را به طبیعت تحمیل نماییم بلکه باید آن را مدیریت نماییم.