شریعت نژاد : ادغام سازمان محیط زیست با سازمان جنگل‌ها و مراتع حلال مشکلات نیست/ ضرورت توجه محیط زیست به طرح‌های کیفی


شمس اله شریعت نژاد عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منایع طبیعی مجلس درباره پیشنهاد ادغام سازمان محیط زیست با سازمان جنگل‌ها، گفت: با توجه به اینکه سازمان جنگل ها 83 درصد خاک کشور را داشته و یک سازمان وسیع، حاکمیتی و اجرایی است بر این اساس ادغام سازمان محیط زیست در آن به صلاح نیست.

 

شمس‌الله شریعت‌نژاد در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درخصوص موضوع تحقیق و تفحص ازسازمان محیط زیست، گفت: ازمدت ها پیش به دنبال تشکیل جلسه ای با رئیس سازمان محیط زیست درخصوص روشن شدن برخی ابهامات دراین سازمان هستیم تا شاید تحقیق و تفحص اجرایی نشود، اما هنوز این جلسه تشکیل نشده است.

شریعت نژاد: نبود زمینه اشتغال برای جوانان مازندران معضل شده است


نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: نبود زمینه های سرمایه گذاری و اشتغالزایی برای جوانان منطقه تبدیل به یک معضل شده است.

 

شمس الله شریعت نژاد بعد از ظهر شنبه در مراسم افتتاح یک طرح تجاری و گردشگری در تنکابن گفت:فارغ از مواهب طبیعی همچون جنگل وکوه ودریا به عنوان جاذبه های گردشگری شمال کشور و استان مازندران، اصالت و ریشه فرهنگی عمیق، فرهنگ بالا، روحیه میهمان نوازی مردم غرب مازندران و بویژه مردم شهرستان تنکابن را می توان مهمترین عامل جذب گردشگران به این نقطه از استان دانست.

شریعت نژاد:همه تحریم‌ها در توافق نهایی مذاکرات هسته ای باید لغو شود/ نهضت بیداری اسلامی در یمن شکل گرفت


همه تحریم‌ها در توافق نهایی مذاکرات هسته ای باید لغو شود/ نهضت بیداری اسلامی در یمن شکل گرفت

 شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف  تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: همه تحریم‌هایی که به بهانه انرژی هسته ای به کشور ما تحمیل شده است، باید همزمان با توافق نهایی مذاکرات هسته ای لغو شود.

 

شمس الله شریعت نژاد به لغو کامل تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: موضوع مذاکره درباره بحث انرژی هسته ای است و در واقع اختلاف ما با آمریکا اختلافی است که مورد مذاکره ما درهمه موارد نیست، مذاکره صرفا برای انرژی هسته ای است و انتظار ما این است که همه تحریم‌هایی که به بهانه انرژی هسته ای وضع شده و به کشور ما تحمیل شده است، باید همزمان با توافق نهایی لغو شود این یک امر منطقی و معمول است چرا که تعهداتی که برای کشور ما وضع شده هزینه‌هایی را برای ما در بر دارد و نمی شود این هزینه را انجام دهیم و کشورهای طرف مذاکره تمکینی به لغو تحریم‌ها نکنند.

شریعت نژاد: واردات گوشت ضربه به تولید داخلی است/ابهام در سلامت گوشت وارداتی بوفالو و مقصد نهایی آن


شریعت نژاد عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس،گفت: صدور مجوز واردات گوشت از کشور هند که در طبقه بندی سازمان دامپزشکی جهانی حضور نداشته و از نظر انواع بیماریها و آلودگی ها گوشت بوفالوی هندی مورد تائید نیست،باید بررسی شود.

 

شمس اله شریعت نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه متناسب با سیاست های 24 گانه اعلامی از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سیاست های اقتصاد مقاومتی باید توسعه اقتصاد کشور را براساس مزیت های کشورمان شکل داد،گفت: یکی از این مزیتها که باید برای حفظ و گسترش آن تلاش و برنامه ریزی های لازم صورت گیرد،تجربه تولید گوشت در داخل کشور است.

 

پیام تبریک شریعت نژاد در پی قهرمانی مقتدرانه کشتی آزاد


بسم الله الرحمن الرحیم

 

بار دیگر پهلوانان و دلاور مردان کشتی کشورمان در چهل و سومین آوردگاه جام جهانی با مبارزات دلاورانه و زیبای خود ضمن شکست مقتدرانه تیم‌های قدرتمند جهان پای به فینال گذاشته و با شکست تیم ملی آمریکا میزبان این رقابت‌ها، دل میلیون‌ها ایرانی را در اقصی نقاط جهان شاد کرده و با به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس کشورمان و طنین‌انداز کردن سرود  ملی جمهوری اسلامی در سالن مسابقات مایه بالندگی و غرور تمامی ایرانیان عزیز شدند.

 

 اینک باید به این همت و کوشش جوانان افتخار و مباهات کرد که در رقابت با کشورهای نام آور در رشته کشتی آزاد پیروزی آفرین شدند.

 

اینجانب ضمن قدردانی از تلاش برای دستیابی مقام قهرمانی جهان این موفقیت را به مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران، ورزشکاران، مربیان کادر فنی و خانواده های این جوانان برومند تبریک گفته و برای آنها در تمامی عرصه های زندگی و رقابت های ورزش آرزوی موفقیت و بهروزی دارم.

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

 

تاکید دکتر شریعت نژاد در امر گازرسانی در روستاها و مناطق شهری فاقد گاز


 نشست مشترکی با حضور دکتر شریعت نژاد نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن ،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی،فرماندار رامسر،مدیر کل گاز استان مازندران و تنی چند از معاونین ایشان و مقامات محلی در فرمانداری رامسر برگزار گردید

پیام تسلیت شریعت نژاد به حجت الاسلام ابوترابی فرد، نایب رییس اول مجلس


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله وانا الیه راجعون

جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای سید محمدحسن ابوترابی فرد
نایب رییس محترم مجلس شورای اسلامی

درگذشت بانوی فاضله، والده مکرمه جنابعالی و همسر گرانقدر مرحوم آیت الله سید عباس ابوترابی موجب تاسف گردید.

این بانوی پرهیزگار و متخلق به ارزش‌های فاطمی با پرورش فرزندان صالح و مبارز، بویژه سید آزادگان مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر ابوترابی‌فرد، نمونه یک زن مسلمان و انقلابی بود.

اینجانب این سوگ را به جنابعالی و خاندان معزز ابوترابی‌فرد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن مرحومه رحمت واسعه و برای عموم بازماندگان محترم صبر و اجر مسالت دارم.

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

نامه هشدار آمیز اقتصاددانان مجلس به روحانی درباره یک رانت دولتی


جمعی از چهره های شاخص اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس جمهور نسبت به رانت دولتی و خطرات آن در بودجه مربوط به مهار آبهای مرزی هشدار دادند.

 به گزارش خبرگزاری مهر ، متن نامه به تاریخ ۱۸ فروردین ماه به این شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقاي دكتر روحاني

رئيس جمهور محترم؛

سلام عليكم

حدود یک ماه و نیم پیش، در تاریخ ۹۳.۱۱.۲۶ طی نامه محرمانه ای به امضای ۷ نماینده مجلس، که از جمله امضاءکنندگان این نامه نیز هستند، به استحضار رسانده شد که دولت محترم تصمیم به واردات دو میلیارد دلاری به شکل انحصاری به دست دو شرکت دولتی (شرکت فراورده های دامی جاهد و شرکت جهاد تحقیقات آب و انرژی) گرفته و در حال اجرای آن است.

شریعت نژاد : رمز وحدت « همدلی و همزبانی» است


شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس با اشاره به شعار سال جاری گفت: شعار امسال بسیار کلیدی بوده زیرا رمز اتحاد و وحدت در همدلی و همزبانی بین دولت و ملت است.

شمس اله شریعت نژاد در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: همدلی و همزبانی بین دولت و ملت در همه زمینه ها، زمینه ساز وحدت و انسجام ملی است و می تواند پشتوانه قوی در مباحث داخلی و بین المللی باشد.

شریعت نژاد درباره مذاکرات هسته ای با بیان اینکه گروه مذاکره کننده سربازان ملت هستند، گفت: به آینده مذاکرات خوشبین هستیم و تحقق اهداف نیازمند وحدت ملی است.

وی اظهار داشت: باید به گروه مذاکره کننده اعتماد کنیم و گامهایمان واحد باشد تا به نتیجه مطلوب برسیم و دشمنان بدانند، تحریمها بر اراده ملت خللی وارد نکرده و ملت پیشتیبان گروه مذاکره کننده هستند.

شریعت نژاد: جهاد کشاورزی سال 93 در خرید تضمینی محصولات کشاورزی عملکرد خوبی نداشت


عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با یادآوری اینکه متاسفانه در سال 1393 که سال انتزاع و تفویض وظایف به وزارت جهاد کشاورزی بود در حوزه خرید محصولات کشاورزی و تنظیم بازار مشکلاتی پیش آمد،می گوید: وزارت جهاد کشاورزی در خرید تضمینی محصولات کشاورزی و پرداخت مطالبات کشاورزان در سال 93 عملکرد خوبی نداشت که به عقیده بنده باید این موضوع را  به پای بی‌تجربه‌گی مسئولان این وزارتخانه نوشت.

 

شریعت نژاد در ادامه گفت:بر این اساس در جامعه ما کسانی که کار کشاورزی می‌کنند نسبت به کسانی که دلالی می‌کنند نقش ضعیف‌تری دارند و احساس می‌شود در حق تولیدکنندگان جفا می‌شود و توجه لازم به این قشر وجود ندارد. در نتیجه این افراد کار و تولید را رها کرده و یا به دلالی و یا موارد مشابه آن،که بیشتر مصرف گرایی است تا تولید و طی کردن مسیر خودکفایی روی می‌آورند و  متاسفانه این روند در همه حوزه‌های بخش کشاورزی قابل مشاهده است.

شریعت نژاد : توسعه کشور بدون برنامه ریزی هدفمند و چشم انداز برنامه محور ممکن نیست


شمس اله شریعت نژاد در آیین افتتاح اداره بیمه سلامت شهرستان عباس آباد که با حضور دکتر انوشیروان محسنی بندپی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور برگزار گردید عنوان داشت : توسعه کشور بدون برنامه ریزی هدفمند و چشم انداز برنامه محور ممکن نیست.

 

شمس الله شریعت نژاد صبح سه شنبه در آیین افتتاح اداره بیمه سلامت در شهرستان عباس آباد، افزود:در سالهای بعد از انقلاب حتی در دوران جنگ تحمیلی از نظر تامین منابع سختی های سال قبل را نداشتیم و با این حال، اقدامات خوبی برای توسعه و عمران صورت گرفته است.

 

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی ، ارتقای سطح سلامت ودرمان را سبب توسعه اندیشه دانست و گفت: وضع سلامت در جامعه سلامت اما ضعف درآمدی منطقه به گونه ای است که مردم مجبورند سهم بیش از 70 درصدی در پرداخت هزینه سلامت داشته باشند.

گزارش تصویری حضور دکتر شریعت نژاد و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور در آیین افتتاح اداره بیمه سلامت شهرستان عباس آباد


آیین افتتاح اداره بیمه سلامت شهرستان عباس آباد با حضور دکتر شریعت نژاد و دکتر انوشیروان محسنی بندپی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور برگزار گردید .

آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور برای استخدام پیمانی در سال 1394


بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان استخدام در دستگاه های اجرایی کشور می رساند، وزارت امور اقتصادی و دارایی، دیوان عدالت اداری، سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان پزشکی قانونی کشور، سازمان ثبت احوال کشور، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان ملی بهره وری ایران، سازمان هواپیمایی کشوری، مرکز اورژانس تهران، استانداری خراسان شمالی و برخی از دستگاه های اجرایی استان، سازمان علمی تحقیقاتی وابسته به نهاد ریاست جمهوری، نیروی انسانی مورد نیاز خود را طبق مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و در چارچوب دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای بکارگیری افراد واجد شرایط در دستگاه های اجرایی موضوع بخشنامه شماره 9757/93/200 مورخ 19/7/1393 و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور (تبدیل وضع مربیان حق التدریس موضوع مصوبه شماره 122218/ت50947هـ مورخ 17/10/1393 هیئت محترم وزیران)، از محل مجوزهای استخدامی مأخوذه، از طریق برگزاری آزمون مشترک فراگیر به صورت کتبی توسط سازمان سنجش آموزش کشور (به عنوان موسسه مجری) و با نظارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در سال 1394 و طی مراحل گزینش بصورت پیمانی تأمین خواهند نمود.

متقاضیان می توانند برای مطالعه شرایط و ضوابط استخدام هر یک از دستگاه های اجرایی مذکور، نحوه و زمان ثبت نام، از روز دوشنبه 10/1/1394 لغایت 17/1/1394 به آدرس www.Sanjesh.org مراجعه نمایند. 

پیام شریعت نژاد به مناسبت فرا رسیدن ۱۲ فروردین


 بسم الله الرحمن الرحيم
 

در روز پر برکت 12 فروردین، با خلق حماسه سیاسی توسط مردم متدین و ولایتمدار ایران اسلامی، نظامی متولد شد که نور اسلام عزیز را، دگر باره، نه فقط در ایران، بلکه در سراسر جهان متجلی ساخت.

 

شعار اصلی انقلاب، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود که میلیون ها ایرانی آزاده و مسلمان در طول مبارزه در جای جای ایران اسلامی فریاد کشیده بودند. این شعارها، حکومتی را پایه ریزی کرد که عدالت اسلامی، از هدف های والای آن است.

 

مردم آگاه و هوشیار ایران با انتخاب نظام جمهوری اسلامی به عنوان الگوی حکومتی و نظام سیاسی کشور، که بر اصول و مبانی تعالیم مکتب رهایی بخش اسلام و مردم سالاری دینی تکیه دارد، الگویی جامع، کارآمد و برخوردار از ظرفیت های بالنده و مطمئن را به جهانیان ارائه کرد.

 

تشکیل جمهوری اسلامی نه فقط اراده ملت را بر سرنوشت خود به اثبات رساند و برای آنان استقلال و آزادی را به ارمغان آورد، بلکه امید را در دل محرومان و مستضعفان جهان برافروخت که آنان نیز می توانند بعد از قرن ها رنج و درد، جلوه ای از وعده خداوند تبارک و تعالی را ببینند؛ همان وعده پیروزی مستضعفان بر مسکتبران را، که کتاب وحی، آن را نوید می دهد.

 

اینجانب ضمن گرامی داشت این روز بزرگ و تبریک سال ۱۳۹۴ که به تدبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی سال “دولت و ملت ، همدلی و همزبانی” نامگذاری شده است؛ مجد و عظمت ملت شریف ایران اسلامی به ویژه مردم شریف شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد را در ظل عنایات حضرت ولی عصر (عج)از درگاه خداوند متعال مسألت می‌نماییم و امیدواریم که در این سال با کمک و حمایت مردم شریف و متدین شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد با غلبه بر مشکلات گام های استوارتری در راه توسعه و پیشرفت شهر عزیزمان برداریم چرا که در واقع یکی از رموز اصلی پیروزی انقلاب اسلامی اتحاد و همدلی و همزبانی بین مردم و مسئولین جامعه بوده است و تا زمانی که این همدلی و همزبانی وجود داشته باشد، قطعاً مسیر توسعه و پیشرفت هموارتر خواهد بود.

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

 

دکتر شریعت نژاد : با توجه به میزان بارندگی 1200 میلی متری در غرب مازندران ، همچنان در بخش شرب و کشاورزی با کمبود آب مواجه هستیم


شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با مدیر عامل شرکت آبفای شهری  مازندران از کمبود شدید آب در بخش شرب و کشاورزی در غرب مازندران خبر  داد.

شمس اله شریعت نژاد  در نشست مشترک با مدیر عامل شرکت آبفای  شهری مازندران که به منظور بررسی  وضعیت آبرسانی  شهرهای غرب استان در محل ستاد هماهنگی خدمات سفر فرمانداری عباس آباد  برگزار شد ضمن بیان اینکه مناطق غرب   استان به دلیل  شرایط آب و هوایی و جغرافیای از مناطق توریست پذیر است گفت : با توجه  به حجم  مسافر در ایام تعطیل بویژه نوروز این مناطق با کمبود و افت فشار آب مواجه می شود .