گزارش تصویری یادواره شهدای رامسر با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور ، استاندار مازندران و دکتر شریعت نژاد


عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت که دولت تدبیر و امید برغم همه مشکلات موجود در زمینه توجه به مسایل کشور به ویژه مسایل کشاورزان غرب مازندران، خوب عمل کرده است.

شمس اله شریعت نژاد روز جمعه در یادواره شهدای شهرستان رامسر که با حضور مجید انصاری معاون پارلمانی رییس جمهوری و استاندار مازندران برگزار شد، گفت: در خصوص جبران خسارات برف سال گذشته دولت مصوبات خوبی داشت و برای حل مشکلات باغداران که خسارت دیده بودند، تلاش کرد.

وی تصریح کرد: باغداران غرب مازندران به دلیل برف و سرمای سال گذشته خسارت های بسیاری را متحمل شده اند و امسال محصول مرکبات برای عرضه به بازار ندارند.

شریعت نژاد در ادامه نگاه ویژه به این منطقه و اقداماتی نظیر راه اندازی منطقه آزاد تجاری در غرب مازندران را یک ضرورت دانست و اظهار داشت: پیشنهاد می کنیم در جلسه مشترکی شورای عالی اداری که باید در تهران برگزار شود با حضور وزرای محترم مسایل و مشکلات منطقه بررسی شود.

شریعت نژاد: نظارت منسجم آشفتگی بازار را نظم خواهد داد


عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس ضمن توصیه به مردم برای ممانعت از هجوم بازار و تهیه اقلام مورد نیاز خود در طول ایام عید،گفت: مسئولان سازمانها و ارگانهای مربوطه باید با حضور دقیق در بازار و بازرسی از وضعیت قیمت ها مانع از گران فروشی و ایجاد بازار سیاه در آستانه نوروز شوند.


شمس اله شریعت نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، ضمن تاکید بر ضرورت نظارت بر بازار شب عید به مردم توصیه کرد: با توجه به اینکه هر ساله شب عید با هجوم مردم برای خرید مواجه می شویم، بهتر است مردم تا حدی تامل کرده و مایحتاج مورد نیاز خود را در طول ایام تعطیلات نوروز تهیه کنند.

 

شریعت نژاد با انتقاد از اینکه ما از مدتها قبل با مشکل نظارت و ضعف عملکرد در این خصوص روبرو هستیم،گفت: اگر نظارتها تاحدی جدیتر باشد قطعا با کمبود و آشفتگی در بازار مواجه نخواهیم شد.

 

شریعت نژاد:ادامه افزایش قیمت مرغ پای وزیر کشاورزی را به مجلس باز می‌کند/انتقاد از ضعف در مدیریت بازار


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با تاکید بر اینکه ادامه افزایش قیمت مرغ پای وزیر جهاد کشاورزی را به مجلس خواهد کشاند، گفت: قیمت کنونی مرغ واقعی نبوده و تنها عامل رشد نرخ‌ها حضور گسترده دلالان در بازار است.

شمس‌اله شریعت‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با غیر منطقی خواندن افزایش قیمت مرغ در بازار، گفت: قیمت کنونی مرغ واقعی نبوده و تنها عامل رشد نرخ‌ها حضور گسترده دلالان در بازار است.
نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه هیچ کمبود مرغی در بازار وجود ندارد، افزود: ذخیره سازی به موقع و کافی مرغ از ماه‌های گذشته تدابیری بود که به رشد قیمت‌ها منجر نشود اما متاسفانه ضعف نظارت بر تنظیم بازار مانع از تحقق هدف نهایی شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ادامه افزایش قیمت مرغ پای وزیر جهاد کشاورزی را به مجلس خواهد کشاند، گفت: دولت باید هر چه سریع‌تر نسبت به تامین مایحتاج اساسی مردم با قیمت‌های مناسب اقدام کند

گزارش تصویری دیدار مردمی شریعت نژاد با مردم شریف روستاهای غرب رامسر


 

دکتر شریعت نژاد در ابتدا ضمن تسلیت ایام فاطمیه از اهالی شریف و شورای اسلامی روستاهای غرب رامسر بابت دعوت مجدد تشکر و قدردانی نمود.

شریعت نژاد در ادامه افزود: اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهری در روستاهای غرب رامسر و در زمینهای مرغوب و حاصلخیز و مسکونی، مردم زحمت کش روستاهای دریاپشته،طالش محله فتوک،شاهمنصورمحله،توبن،لپاسرک را عصبانی کرده است که بنده شخصا با اجرای این طرح مخالف هستم و تا مردم منطقه یاد شده با اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهری در روستاهای مذکور ناراضی هستند بنده هم به عنوان نماینده مردم با اجرای آن مخالف هستم و مانع اجرای آن خواهم شد.

 شریعت نژاد در بخش دیگری افزود: به اهالی روستاهای زحمت کش دریاپشته،طالش محله فتوک،شاهمنصورمحله،توبن،لپاسرک اطمینان می دهم تا زمانی که شماها مخالف اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهری در منطقه هستید یقینا ما هم مخالف هستیم و هیچ جا نگرانی نیست و این طرح اجرا نخواهد شد.

 دکتر شریعت نژاد در پایان به مسئولان یادآور شد برای اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر رامسر دنبال مکان مناسبتری باشند و به مسئولان هشدار داد و گفت : اجازه ندهند بوی بد زباله ها و فاضلاب  شهری را مردم عزیز و زحمت کش روستاها متحمل شوند.

شریعت نژاد همچنین افزود: از محل ماده 180،مبلغ 1/700/000/000 ریال بابت آسفالت راه های روستا مصوب گردید و پیمانکار آن هم مشخص شد و با احتساب قیر رایگان، بزودی سطح وسیعی از راه های روستا آسفالت خواهد شد.

 

 

درخواست نمایندگان استان های شمالی کشور در مجلس شورای اسلامی از وزیر محترم نفت


شمس اله شریعت نژاد دبیر مجمع نمایندگان استان های شمالی کشور در مجلس شورای اسلامی با اعلام این مطلب افزود:با توجه به اینکه بخش هایی از شمال و مناطق سردسیر،تحت پوشش گازرسانی قرار نگرفته است و همچنین پیمانکاران با مطالبات معوق به شدت با مشکل مواجه هستند،لذا مجمع نمایندگان استان های شمالی کشور با ارسال نامه ای برای مهندس زنگنه وزیر محترم نفت خواستار اختصاص یک هزار میلیارد ریال جهت تادیه دیون و تسریع در گازرسانی استانهای گیلان،مازندران و گلستان شدند.

شریعت نژاد در ادامه افزود: وزیر محترم نفت نیز به درخواست نمایندگان استان های شمالی کشور پاسخ داد و دستور اختصاص مبلغ فوق را صادر نمود.

شریعت نژاد:کاهش وابستگی به نفت مهمترین ویژگی بودجه/ بی توجهی به منابع طبیعی


عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش وابستگی به نفت به عنوان مهمترین ویژگی بودجه سال94 از بی توجهی به منابع طبیعی انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر:نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس با بیان این مطلب افزود: به طور قطع مهمترین ویژگی بودجه سال 94 را باید در میزان وابستگی به نفت و میعانات گازی عنوان کرد که به کمترین میزان در سال های اخیر رسیده است.


این عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس توضیح داد: در بودجه سال 94 وابستگی به نفت حدود 30 درصد است که قبلا این میزان حدود 68 تا 70 درصد بوده است.


شریعت نژاد با بیان اینکه این کاهش وابستگی نیز بنا بر ضرورت بوده است، افزود: باید گفت در حال حاضر هم که این وابستگی کاهش یافته، دلیلش این است که امکان درآمدزایی بیشتر از این محل برای ما مقدور نیست، یعنی شرایط ما را به این کار مجبور کرده که درآمد از نفت را در لایحه بودجه به صورت حداقلی ببینیم.

 

وی با اشاره به رشد حقوق در بودجه گفت: در بحث هزینه ای به هر حال رشد حقوق امری اجتناب ناپذیر است و با توجه به تورم کشور باید این افزایش را داشته باشیم.

اخبار کوتاه


شمس اله شریعت نژاد جهت رفع ابهام در خصوص شمولیت بند ج آیین نامه ابلاغی(زمین های بنیاد علوی) با رئیس سازمان املاک و اموال تملیکی و مشاور عالی ریاست بنیاد مستضعفان و مدیر کل حراست بنیاد ملاقات نمود. در این جلسه ریاست سازمان، مشمولین بند ج  را همه افراد کم درآمد ذکر کرد و لذا طیف گسترده ای از افراد را شامل می شود.بنابراین محدود به افراد تحت پوشش نهاد های حمایتی(کمیته امداد-بهزیستی) نمی شود.

شریعت نژاد در ادامه افزود با جلساتی که با مسئولین بنیاد داشتیم متقاعد شدند که بند ج شامل تمام افراد کم بضاعت می شود و  لذا جای نگرانی نیست. و تمام افراد کم بضاعت که مشمول بند ج هستند می توانند برای اخذ سند زمین های بنیادی خود از هم اکنون اقدام نمایند.

شریعت نژاد در مراسم یادواره شهدای عباس آباد تاکید کرد؛ضرورت ساخت کمربندی عباس آباد/ بانک‌‌ها تعامل مناسبی با مردم ندارند


دکتر شریعت نژاد افزود: غرب استان مازندران در ایام تعطیلات پذیرای مسلمانان بسیاری بوده و نیاز است که فکری برای کمربندی این منطقه شود.


شمس الله شریعت نژاد در مراسم یادواره شهدای عباس آباد ضمن خیر مقدم به دکتر لاریجانی بابت حضور در این شهرستان گفت: انصافا دکتر لاریجانی زینت مجلس هستند و خلاء حضور ایشان در مواقع حضور نداشتن کاملا محسوس است.

شمس الله شریعت نژاد  در خصوص کمبودهای غرب استان مازندران گفت: عباس آباد در ایام تعطیلات پذیرای مسلمانان بسیاری بوده اما ترافیک های موجود در آن زبانزد خاص و عام است لذا انتظار ما رفع این مشکلات و احداث کمربندی برای این منطقه است.

شریعت نژاد با اشاره به خسارات برف سال گذشته و با تقدیر از مساعدت های دولت تدبیر و امید برای حل این مشکلات، همکاری بانک ها برای پرداخت تسهیلات را نامطلوب دانست و گفت: برف سال گذشته مانند یک زلزله آسیب وارد کرد, اما دولت محترم با حسن نیت اعتباراتی را برای جبران خسارت ها در نظر گرفت اما مشکل به دلیل همکاری نکردن بانک ها همچنان باقی است.لذا انتظار ما از دکتر لاریجانی تذکر به مسئولان ذیربط است.

شمس اله شریعت نژاد: بیکاری تهدیدی برای جوانان است


شمس الله شریعت نژاد در مراسم تجلیل از قهرمانان ورزشی عباس آباد، اظهار داشت: فرزان عاشورزاده نابغه ورزشی از منطقه مرحوم ما که با تلاش خود، خانواده، مربیان و مسئولان منطقه افتخار آفرید و باعث شد الگویی برای جوانان باشد این مایه افتخار و قدردانی است.

وی افزود: باید در جهت تقدیر و تشکر از کسانی که برای جوانان ما الگو هستند در این مراسم حاضر شویم چرا که حضور، بهتر از هدیه نقدی است.

نماینده مردم تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس یاد آور شد: ورزش و جوانان به اعتبار سن و سال ورزشکاران و جوانان با هم تلفیق شده و الا به لحاظ موضوعیت با هم متفاوت است، جدا کردن این دو نهاد باز هم کاری نمی کند اگر همسویی همه نهادها نباشد.


وی تاکید کرد: موضوع ورزش و جوانان یک حلقه مفقود مانده است و همه دستگاه ها باید به آن بپردازند، موضوع بیکاری جوانان عمده ترین تهدید برای آنها است.

ضمنا مراسم تجلیل از افتخار آفرینان ورزشی عباس آباد در سطح مسابقات آسیایی و جهانی در رشته‌های مختلف ورزشی در این شهرستان با حضور دکتر شریعت نژاد ، رضوی معاون مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران، مسئولان شهرستانی عباس آباد و خانواده ورزشکاران در عباس آباد برگزار شد.