شریعت نژاد: شاخصه مدیر، عملکردش است باید ببینیم با قبل چه فرقی کردیم/اگر مدیری برای حفظ پستش محافظه کاری کند نماینده مردم نیست


نماینده مردم عباس آباد ،تنکابن ورامسر در مجلس گفت: خاصیت مدیر بومی انعکاس و برجسته کردن کاستی های منطقه اش است و مردم باید صدای مسئولان را بشنوند .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان عباس آباد، دکتر شریعت نژاد در دومین جلسه شورای اداری این شهرستان  به عقب ماندگی استان مازندران در وجود مراکز آموزش عالی دولتی اشاره کرد و اظهارداشت: درغرب استان هیچ دانشگاه دولتی وجود ندارد همه در شعاع 30 کیلومتری مرکز استان قرار دارند.

طرح سؤال دکتر شریعت نژاد از وزیر کشاورزی


طرح سؤال دکتر شریعت نژاد از وزیر کشاورزی

 محورهای مورد سوال به شرح ذیل می باشد:

- عدم حمایت از خسارت دیدگان ناشی از برف زمستان سال گذشته

- عدم حمایت سازمان تعاونی روستایی در خصوص توزیع مرکبات باغداران

- عدم برخورد وزارت جهاد کشاورزی در خصوص توزیع کود غیراستاندارد که قبلا مستندات آن برای وزیر محترم ارسال شده بود

- عدم حمایت سازمان تعاونی روستایی در خصوص پشتیبانی نکردن از کشاورزان در هیچ کدام از مراحل کاشت-داشت- برداشت و بازاریابی محصولات

انتقاد شديد نماینده مردم عباس آباد، تنکابن و رامسراز تخريب مسئولان: بعضي رجال ما هم دچار حواشي شده اند


 

انتقاد شديد نماینده مردم عباس آباد، تنکابن و رامسراز تخريب مسئولان: بعضي رجال ما هم دچار حواشي شده اند

نماینده مردم عباس آباد، تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح کتابخانه و سالن همایشهای شهر داری کلارآباد با بیان اینکه بعضی رجال ما هم دچار حواشی شده اند و نمی گذارند کارها رو به جلو برود گفت: در حالیکه امروز استان مازندران با این همه ظرفیت ها همچنان عقب مانده است و تعداد زیادی از جوانان فارغ التحصیل ما هنوز بیکارند.
شمس الله شریعت ن‍ژاد خواستار توجه جدی همه مسئولان برای ایجاد اشتغال و توسعه مازندران شد و با انتقاد شدید از تخریب مسئولان توسط تعدادی از افراد، استاندار مازندران را مدیری جهادی و پرتلاش خواند و گفت: مدیریت جهادی در رفتار و منش استاندار مازندران نمایان است.
وی تاکید کرد: دکتر فلاح انگیزه بسیار بالایی برای خدمت دارد و فرصت خدمت را غنیمت شمرده و با این روحیه جهادی مطمئنا مشکلات استان بر طرف خواهد شد.
شریعت نژاد تصریح نمود: با سخنرانی و خوب سخن گفتن مشکل مردم حل نمی شود افرادی بودند خوب سخن می گفتند ولی مشکلات مردم همچنان باقی است ولی استاندار مازندران با روحیه جهادی و با روش و منش جهادی عزم خود را برای خدمت به مردم جزم کرده و عملیاتی وارد کار شده است.
وی افزود : در استان مازندران تا کسی بخواهد کار مثبت انجام دهد برایش حاشیه درست می کنند یک عده افراد نمی توانند بالاتر از خود را ببینند و متاسفانه دو به هم زنی ، زیرپا خالی کردن و مسئولین را خراب کردن در مازندران عادی شده است.
نماینده مردم عباس آباد، تنکابن و رامسر پیشنهاد داد تا برای توسعه شهرها صندوق توسعه شهری ایجاد گردد و افزود: باید با اطلاع رسانی مناسب اعتماد مردم را جلب کرد و سرمایه گذاران را شناسایی و زمینه مشارکت آنان را در توسعه استان فراهم نمود.

 

نماینده مجلس نسبت به روند فزاینده آلودگی دریای خزر هشدار داد


نماینده مجلس نسبت به روند فزاینده آلودگی دریای خزر هشدار دادعضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی نسبت به روند روز افزون آلوده سازی دریای خزر بویژه از طریق شیرابه های زباله و فاضلاب های خانگی و صنعتی هشدار داد.
"شمس الله شریعت نژاد" به خبرنگار ایرنا گفت: ورود انبوه آلاینده های زیست محیطی شامل شیرابه زباله، فاضلاب خانگی، صنعتی، تجاری، سموم کشاورزی و پساب واحدهای تولیدی به داخل رودخانه ها و سپس به دریای خزر نگران کننده است.
وی با اشاره به تاثیر مخرب و نابود کننده آلاینده ها در اکوسیستم دریای خزر، افزود: با ادامه چنین روندی هر اتفاق نگران کننده ای را برای دریای خزر باید انتظار بکشیم .نماینده تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: طرح جمع آوری، تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب بویژه در شمال کشور که اجرای آن ازحدود دو دهه پیش با هدف جلوگیری از آلودگی محیط زیست و آب های زیرزمینی و حفظ اکوسیستم دریای خزر آغاز شد، تاکنون به علت کمبود اعتبار به پایان نرسیده است.
وی افزود: دولت از محل بودجه سال جاری کشور برای شتاب بخشی به اجرای طرح شبکه فاضلاب شهری اعتباراتی را در نظر گرفت که کافی نیست.
شریعت نژاد گفت: دولت و مجلس شورای اسلامی قبل از اجرای طرح های زیرساختی در کشور ابتدا باید حفظ طبیعت، آب و خاک در برخی از استان ها بویژه شمال کشور را در اولویت قرار دهند.
وی افزود: با پیگیری نمایندگان مجلس و مسوولان نهادهای ذیربط، تلاش می شود تا با افزایش اعتبار از منابع دیگر، روند اجرای طرح جمع آوری و دفع فاضلاب خانگی و صنعتی در مازندران در سال جاری شتاب گیرد.
طبق آمار منابع رسمی اکنون سالانه 400 میلیون متر مکعب انواع آلاینده ها در شمال کشور تولید می شود که فقط 40 درصد آن تصفیه و بقیه به صورت مستقیم و غیر مستقیم به دریای خزر می ریزد.
همچنین روزانه بیش از دو هزار تن زباله تولیدی استان های شمالی در عرصه های جنگلی به صورت غیربهداشتی دفع می شود.
طبق گزارش نهادهای رسمی، 80 درصد مسافران و گردشگران برای استفاده از دریا به مازندران سفر می کنند.

دولت کشاورزان سرمازده را در مصوبه خود نادیده گرفت


دولت کشاورزان سرمازده را در مصوبه خود نادیده گرفت/ آمارتعداد واحدهای آسیب دیده در مصوبه هیات دولت مغایر با واقعیت است
 
نماینده مردم تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس با انتقاد از اینکه آمار تعداد واحدهای آسیب دیده در مصوبه هیات دولت مغایر با واقعیت است، گفت: بیش از 50 درصد خسارت ناشی از بارش سنگین برف در غرب مازندران به کشاورزان این منطقه وارد شده اما میزان حمایت دولت از آسیب دیدگان در بخش کشاورزی صفر بوده است.
شمس الله شریعت نژاد در گفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عدم حمایت دولت از کشاورزان خسارت دیده ناشی از بارش برف سنگین در غرب مازندران،گفت: متأسفانه بخش کشاورزی و تولیدکنندگان در مصوبه هیات دولت در 30 بهمن ماه 92 در خصوص حمایت از آسیب دیدگان خسارت ناشی از برف غرب مازندران نادیده گرفته شده اند.

شریعت نژاد مطرح کرد: نامه اعضای کمیسیون کشاورزی به رئیس جمهور /مرکبات انبارشده در سبد کالایی مردم قرار گیرد


نماینده مردم تنکابن، عباس‌آباد و رامسر در مجلس با اشاره به اینکه 70 هزار تن از مرکبات تولیدی کشاورزان در انبارها مانده است و در بازار کشش ندارد، گفت: دولت برای حمایت از تولید و کشاورزان و کمک به مردم این محصولات را در سبدکالایی توزیع کند.

شمس‌الله شریعت‌نژاد در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درخصوص تکلیف 70 هزارتن مرکبات ذخیره شده در انبارها که در بازار تقاضایی برای آن وجود ندارد، پیشنهاد کرد: دولت  برای حفظ انگیزه کشاورزان برای انجام فعالیت های تولیدی و به منظور کمک به مردم، این محصولات انبار شده را از کشاورزان خریداری و در سبدکالایی خود برای توزیع بین مردم  قرار دهد.

نماینده مردم تنکابن، عباس‌آباد و رامسر در مجلس  شورای اسلامی با اشاره به پیگیری هایی که در خصوص تعیین تکلیف مرکبات انبارشده کشاورزان انجام شده است، افزود: این موضوع را روز گذشته در صحن علنی مجلس  به نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت متذکر شدیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد:  نامه ای از سوی کمیسیون کشاورزی مجلس خطاب به رئیس جمهور تنظیم و ارسال شده است و منتظر اقدام فوری دولت در این رابطه هستیم.  

نماینده مردم تنکابن، عباس‌آباد و رامسر در مجلس  شورای اسلامی با یادآوری تاکیدات مقام معظم رهبری بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی،  گفت: حداقل کاری که دولت برای حمایت از تولید و کشاورزان می تواند انجام دهد این است که مرکبات باقمانده در انبارها را در قالب سبدکالایی توزیع کند./